ROMBAT SA
| Denumire | ROMBAT SA |
| CUI | 564638 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000340067 |
| EUID | ROONRC.J1991000340067 |
| CAEN | 2720 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-07-08 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MULL MANFRED HERMAN | - | Africa De Sud |
| WALKER ALASTAIR JAMES | - | Africa De Sud |
| TIMIS MARIUS CONSTANTIN | - | România |
| O'FLAHERTY PAUL SEAN | - | Africa De Sud |
| IOANEȘ ALIN ROMULUS | - | România |
| LUȘCAN ANGELA | - | România |
| IOANES ALIN-ROMULUS | - | România |
| NOLUVUYO LULAMA NONO MKHONDO | - | Africa De Sud |
| IOANEŞ ALIN ROMULUS | - | România |
| LUPEA ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 618 748 251 | 18 782 286 | 90 450 347 | 151 139 044 | 153 515 135 | 142 835 873 | 694 |
| 2024 | 615 548 503 | 221 760 | 141 177 475 | 158 485 247 | 178 925 173 | 167 984 957 | 721 |
| 2023 | 512 608 094 | 4 193 478 | 144 424 623 | 156 707 563 | 189 249 562 | 179 651 495 | 726 |
| 2022 | 504 497 645 | 7 439 335 | 109 273 961 | 192 444 299 | 166 277 736 | 225 844 643 | 720 |
| 2021 | 488 636 261 | 19 074 570 | 113 013 717 | 209 753 083 | 161 638 320 | 232 954 289 | 734 |
| 2020 | 395 226 254 | 22 646 239 | 110 905 773 | 214 099 418 | 149 366 288 | 225 202 839 | 733 |
| 2019 | 400 714 402 | 17 322 011 | 117 469 280 | 215 651 568 | 141 229 670 | 211 217 606 | 743 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises618 748 251 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMBAT SA”
| Cod CAEN preponderent | 2720 Rev. 2 (echivalent: 2720 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de acumulatori și baterii |
| Descriere Activitate | Fabricarea de acumulatori și baterii |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea de acumulatori și baterii |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 10 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bistriţa-Năsăud , domeniul 2720: Fabricarea de acumulatori și baterii
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMBAT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMBAT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMBAT SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 158.485.247 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 178.925.173 |
| Stocuri | 92.526.427 |
| Creante | 76.795.777 |
| Casa si conturi la banci | 9.597.655 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 834.350 |
| DATORII | 141.177.475 |
| VENITURI IN AVANS | 24.768.741 |
| PROVIZIOANE | 4.313.597 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.984.957 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 615.548.503 |
| VENITURI TOTALE | 624.824.813 |
| CHELTUIELI TOTALE | 618.924.812 |
| Profitul brut | 5.900.001 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 221.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 721 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 156.707.563 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 189.249.562 |
| Stocuri | 91.243.283 |
| Creante | 97.464.170 |
| Casa si conturi la banci | 536.795 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.262.841 |
| DATORII | 144.424.623 |
| VENITURI IN AVANS | 19.406.743 |
| PROVIZIOANE | 3.737.105 |
| CAPITALURI - TOTAL | 179.651.495 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 512.608.094 |
| VENITURI TOTALE | 524.112.129 |
| CHELTUIELI TOTALE | 519.314.269 |
| Profitul brut | 4.797.860 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.193.478 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 726 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 192.444.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 166.277.736 |
| Stocuri | 90.479.406 |
| Creante | 75.131.125 |
| Casa si conturi la banci | 661.891 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.341.778 |
| DATORII | 109.273.961 |
| VENITURI IN AVANS | 20.592.301 |
| PROVIZIOANE | 4.352.908 |
| CAPITALURI - TOTAL | 225.844.643 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 504.497.645 |
| VENITURI TOTALE | 518.350.290 |
| CHELTUIELI TOTALE | 510.068.316 |
| Profitul brut | 8.281.974 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.439.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 720 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 209.753.083 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 161.638.320 |
| Stocuri | 88.856.130 |
| Creante | 61.694.904 |
| Casa si conturi la banci | 11.081.972 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.529.495 |
| DATORII | 113.013.717 |
| VENITURI IN AVANS | 22.754.491 |
| PROVIZIOANE | 4.198.401 |
| CAPITALURI - TOTAL | 232.954.289 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 488.636.261 |
| VENITURI TOTALE | 503.939.139 |
| CHELTUIELI TOTALE | 482.224.668 |
| Profitul brut | 21.714.471 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.074.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 734 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 214.099.418 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 149.366.288 |
| Stocuri | 76.281.387 |
| Creante | 68.670.906 |
| Casa si conturi la banci | 4.408.681 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.183.637 |
| DATORII | 110.905.773 |
| VENITURI IN AVANS | 24.871.196 |
| PROVIZIOANE | 4.669.535 |
| CAPITALURI - TOTAL | 225.202.839 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 395.226.254 |
| VENITURI TOTALE | 397.157.966 |
| CHELTUIELI TOTALE | 371.163.987 |
| Profitul brut | 25.993.979 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.646.239 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 733 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 215.651.568 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 141.229.670 |
| Stocuri | 80.706.001 |
| Creante | 57.965.711 |
| Casa si conturi la banci | 2.552.644 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.570.452 |
| DATORII | 117.469.280 |
| VENITURI IN AVANS | 27.025.132 |
| PROVIZIOANE | 3.739.672 |
| CAPITALURI - TOTAL | 211.217.606 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 400.714.402 |
| VENITURI TOTALE | 423.864.166 |
| CHELTUIELI TOTALE | 404.327.993 |
| Profitul brut | 19.536.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.322.011 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 743 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 177.168.973 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 140.291.790 |
| Stocuri | 61.134.348 |
| Creante | 73.106.053 |
| Casa si conturi la banci | 6.046.075 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.244 |
| DATORII | 68.730.386 |
| VENITURI IN AVANS | 37.217.004 |
| PROVIZIOANE | 4.645.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 206.906.441 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 415.853.988 |
| VENITURI TOTALE | 417.012.383 |
| CHELTUIELI TOTALE | 385.773.247 |
| Profitul brut | 31.239.136 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.608.959 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 727 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 157.883.015 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 168.784.543 |
| Stocuri | 71.127.232 |
| Creante | 81.505.100 |
| Casa si conturi la banci | 16.146.897 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 296.525 |
| DATORII | 68.309.943 |
| VENITURI IN AVANS | 40.071.440 |
| PROVIZIOANE | 4.884.895 |
| CAPITALURI - TOTAL | 213.697.805 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 386.005.630 |
| VENITURI TOTALE | 397.879.388 |
| CHELTUIELI TOTALE | 373.077.911 |
| Profitul brut | 24.801.477 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 21.175.512 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 733 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 164.497.247 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 159.431.778 |
| Stocuri | 75.101.082 |
| Creante | 77.793.879 |
| Casa si conturi la banci | 6.531.503 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 235.929 |
| DATORII | 65.195.426 |
| VENITURI IN AVANS | 42.942.641 |
| PROVIZIOANE | 1.698.297 |
| CAPITALURI - TOTAL | 214.328.590 |
| Capital subscris varsat | 32.614.675 |
| Cifra de afaceri neta | 350.461.426 |
| VENITURI TOTALE | 361.786.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 336.016.756 |
| Profitul brut | 25.769.310 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.291.195 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 724 |