ROM BAU SRL – CUI 2454879
Pe scurt
ROM BAU SRL are CUI 2454879, număr de înregistrare J1991001962327 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 3521 – Producția gazelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.062.584 lei, o pierdere netă de 139.000 lei și un număr mediu de 28 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROM BAU SRL |
| CUI | 2454879 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001962327 |
| EUID | ROONRC.J32/1962/1991 |
| CAEN | 3521 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-11-28 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STOIAN EMIL | - | România |
| DOBRICĂ ION | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 062 584 | -139 000 | 1 132 742 | 925 366 | 1 765 772 | 1 631 670 | 28 |
| 2024 | 5 722 434 | 231 020 | 1 098 892 | 1 037 850 | 1 832 917 | 1 770 669 | 27 |
| 2023 | 5 308 983 | 240 787 | 1 427 071 | 855 635 | 1 980 036 | 1 539 649 | 28 |
| 2022 | 4 579 200 | -271 618 | 1 738 907 | 925 399 | 1 905 976 | 1 298 863 | 28 |
| 2021 | 3 957 262 | -363 283 | 1 534 297 | 946 828 | 1 882 924 | 1 570 481 | 26 |
| 2020 | 3 681 120 | 207 434 | 1 084 680 | 769 293 | 1 952 994 | 2 038 448 | 26 |
| 2019 | 4 024 088 | -102 749 | 1 335 502 | 933 513 | 1 890 704 | 1 831 015 | 28 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 062 584 lei
-12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROM BAU SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3521 Rev. 2 (echivalent: 3521 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția gazelor |
| Descriere Activitate | Producția gazelor |
| Cod CAEN principal | 35 Producția gazelor |
| Descriere activitate (principal) | Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 3521: Producția gazelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (35), poziții apropiate de locul 8 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ENERGY DISTRIBUTION SERVICES SRL – locul 4, 2,88 mld. lei, Bucureşti
- ARCO-RCI SRL – locul 4, 636,59 mil. lei, Braşov
- IALOMIŢA POWER SRL – locul 4, 595,62 mil. lei, Bucureşti
- SOCIETATEA ELECTROCENTRALE CRAIOVA S.A. – locul 4, 565,77 mil. lei, Dolj
- TERMOFICARE CONSTANTA S.R.L. – locul 4, 248,56 mil. lei, Constanţa
- GAZ EST SA – locul 4, 129,25 mil. lei, Vaslui
- AUCHAN RENEWABLE ENERGY S.R.L. – locul 4, 45,63 mil. lei, Bucureşti
- GTS SPECIAL GAS SRL – locul 4, 42,40 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROM BAU SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROM BAU SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROM BAU SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.037.850 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.832.917 |
| Stocuri | 553.752 |
| Creante | 1.243.178 |
| Casa si conturi la banci | 35.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 223 |
| DATORII | 1.098.892 |
| VENITURI IN AVANS | 1.429 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.770.669 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.722.434 |
| VENITURI TOTALE | 9.003.846 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.772.826 |
| Profitul brut | 231.020 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 231.020 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 855.635 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.980.036 |
| Stocuri | 634.003 |
| Creante | 1.312.524 |
| Casa si conturi la banci | 33.509 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 134.622 |
| DATORII | 1.427.071 |
| VENITURI IN AVANS | 3.573 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.539.649 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.308.983 |
| VENITURI TOTALE | 8.685.947 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.445.160 |
| Profitul brut | 240.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 240.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 925.399 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.905.976 |
| Stocuri | 587.427 |
| Creante | 1.264.448 |
| Casa si conturi la banci | 54.101 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 214.832 |
| DATORII | 1.738.907 |
| VENITURI IN AVANS | 8.437 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.298.863 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.579.200 |
| VENITURI TOTALE | 7.568.111 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.839.729 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 271.618 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 271.618 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 946.828 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.882.924 |
| Stocuri | 558.522 |
| Creante | 1.289.999 |
| Casa si conturi la banci | 34.403 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 280.712 |
| DATORII | 1.534.297 |
| VENITURI IN AVANS | 5.686 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.570.481 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.957.262 |
| VENITURI TOTALE | 7.358.360 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.721.643 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 363.283 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 363.283 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 769.293 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.952.994 |
| Stocuri | 553.358 |
| Creante | 1.272.698 |
| Casa si conturi la banci | 126.938 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 409.494 |
| DATORII | 1.084.680 |
| VENITURI IN AVANS | 8.653 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.038.448 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.681.120 |
| VENITURI TOTALE | 7.267.302 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.034.853 |
| Profitul brut | 232.449 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 207.434 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 933.513 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.890.704 |
| Stocuri | 559.991 |
| Creante | 1.272.425 |
| Casa si conturi la banci | 58.288 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 342.300 |
| DATORII | 1.335.502 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.831.015 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.024.088 |
| VENITURI TOTALE | 7.598.905 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.701.654 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 102.749 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 102.749 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.100.017 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.044.992 |
| Stocuri | 683.961 |
| Creante | 1.292.935 |
| Casa si conturi la banci | 68.096 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 248.543 |
| DATORII | 1.451.367 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.942.185 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.857.854 |
| VENITURI TOTALE | 6.322.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.065.842 |
| Profitul brut | 256.544 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 240.332 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.421.802 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.055.215 |
| Stocuri | 478.558 |
| Creante | 1.369.175 |
| Casa si conturi la banci | -792.518 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 154.733 |
| DATORII | 900.092 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.731.658 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.566.748 |
| VENITURI TOTALE | 5.301.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.941.362 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 640.351 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 640.351 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.956.913 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.096.716 |
| Stocuri | 1.021.411 |
| Creante | 806.088 |
| Casa si conturi la banci | 269.217 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.633 |
| DATORII | 1.121.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.016.262 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.849.320 |
| VENITURI TOTALE | 5.016.245 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.701.777 |
| Profitul brut | 314.468 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 264.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |