ROESTA SRL – CUI 157049
Pe scurt
ROESTA SRL are CUI 157049, număr de înregistrare J1992001046039 și sediul în Municipiul Curtea de Argeş, județul Argeş. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.326.879 lei, un profit net de 686.875 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 21.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROESTA SRL |
| CUI | 157049 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001046039 |
| EUID | ROONRC.J03/1046/1992 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 21.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-03-23 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PĂIŞ EUGEN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 326 879 | 686 875 | 217 935 | 490 625 | 1 015 198 | 1 287 888 | 6 |
| 2024 | 1 701 653 | 281 194 | 232 043 | 385 702 | 447 355 | 601 014 | 5 |
| 2023 | 845 356 | 111 440 | 377 479 | 256 200 | 281 621 | 319 819 | 6 |
| 2022 | 724 852 | 2 666 | 448 262 | 238 219 | 256 176 | 208 380 | 6 |
| 2021 | 352 107 | 5 330 | 481 839 | 300 923 | 396 457 | 205 713 | 6 |
| 2020 | 284 120 | 8 573 | 488 916 | 415 229 | 274 070 | 200 383 | 6 |
| 2019 | 637 413 | 4 484 | 534 602 | 523 396 | 203 016 | 191 810 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 326 879 lei
37%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROESTA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Argeş , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 277 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TRANS - INTERNATIONAL SPED N.C.A. SRL – locul 273, 38,96 mil. lei, Bucureşti
- MARCON STAR SRL – locul 273, 2,38 mil. lei, Constanţa
- EXPRESS SHUTTLE SRL – locul 273, 1,38 mil. lei, Bucureşti
- ACTIV 3M SRL – locul 273, 449.678 lei, Neamţ
- BMC SYKTAXI S.R.L. – locul 273, 274.734 lei, Arad
- AGRIMPEX SRL – locul 274, 38,77 mil. lei, Bucureşti
- OVITRANS LOGISTIC SRL – locul 274, 2,37 mil. lei, Bihor
- HUSARIU TRANS SRL – locul 274, 1,38 mil. lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROESTA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROESTA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROESTA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 385.702 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 447.355 |
| Stocuri | 17.267 |
| Creante | 368.483 |
| Casa si conturi la banci | 61.605 |
| DATORII | 232.043 |
| CAPITALURI - TOTAL | 601.014 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 1.701.653 |
| VENITURI TOTALE | 1.708.378 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.367.262 |
| Profitul brut | 341.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 281.194 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 256.200 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 281.621 |
| Stocuri | 15.807 |
| Creante | 208.920 |
| Casa si conturi la banci | 56.894 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 162.986 |
| DATORII | 377.479 |
| VENITURI IN AVANS | 3.509 |
| CAPITALURI - TOTAL | 319.819 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 845.356 |
| VENITURI TOTALE | 988.746 |
| CHELTUIELI TOTALE | 877.306 |
| Profitul brut | 111.440 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 111.440 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 238.219 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 256.176 |
| Stocuri | 15.610 |
| Creante | 187.712 |
| Casa si conturi la banci | 52.854 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 162.986 |
| DATORII | 448.262 |
| VENITURI IN AVANS | 739 |
| CAPITALURI - TOTAL | 208.380 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 724.852 |
| VENITURI TOTALE | 756.243 |
| CHELTUIELI TOTALE | 753.577 |
| Profitul brut | 2.666 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.666 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 300.923 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 396.457 |
| Stocuri | 3.913 |
| Creante | 163.728 |
| Casa si conturi la banci | 228.816 |
| DATORII | 481.839 |
| VENITURI IN AVANS | 9.828 |
| CAPITALURI - TOTAL | 205.713 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 352.107 |
| VENITURI TOTALE | 870.907 |
| CHELTUIELI TOTALE | 865.577 |
| Profitul brut | 5.330 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.330 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 415.229 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 274.070 |
| Stocuri | 132.721 |
| Creante | 128.269 |
| Casa si conturi la banci | 13.080 |
| DATORII | 488.916 |
| CAPITALURI - TOTAL | 200.383 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 284.120 |
| VENITURI TOTALE | 613.332 |
| CHELTUIELI TOTALE | 604.759 |
| Profitul brut | 8.573 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.573 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 523.396 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 203.016 |
| Stocuri | 136.988 |
| Creante | 62.949 |
| Casa si conturi la banci | 3.079 |
| DATORII | 534.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 191.810 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 637.413 |
| VENITURI TOTALE | 1.109.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.104.973 |
| Profitul brut | 4.484 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.484 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 422.361 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 539.262 |
| Stocuri | 379.512 |
| Creante | 150.791 |
| Casa si conturi la banci | 8.959 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 222.071 |
| DATORII | 906.368 |
| CAPITALURI - TOTAL | 277.326 |
| Capital subscris varsat | 800.610 |
| Cifra de afaceri neta | 1.815.474 |
| VENITURI TOTALE | 1.844.765 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.824.285 |
| Profitul brut | 20.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.134 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 353.451 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 381.605 |
| Stocuri | 218.214 |
| Creante | 135.945 |
| Casa si conturi la banci | 27.446 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 99.447 |
| DATORII | 827.045 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.458 |
| Capital subscris varsat | 800.210 |
| Cifra de afaceri neta | 2.472.837 |
| VENITURI TOTALE | 2.482.677 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.467.805 |
| Profitul brut | 14.872 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.872 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 476.373 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 122.193 |
| Creante | 112.180 |
| Casa si conturi la banci | 10.013 |
| DATORII | 856.831 |
| CAPITALURI - TOTAL | -258.265 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 832.444 |
| VENITURI TOTALE | 833.604 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.228.507 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 394.903 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 394.903 |
| Numar mediu de salariati | 13 |