ROCERAM SRL – CUI 4560639
Pe scurt
ROCERAM SRL are CUI 4560639, număr de înregistrare J1993000809014 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 2341 – Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 482.927 lei, un profit net de 186.060 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROCERAM SRL |
| CUI | 4560639 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000809014 |
| EUID | ROONRC.J01/809/1993 |
| CAEN | 2341 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-08-02 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LĂMUREAN GABRIELA RODICA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 482 927 | 186 060 | 1 169 836 | 881 327 | 311 355 | 22 846 | 3 |
| 2024 | 494 247 | 206 349 | 1 786 642 | 911 746 | 311 681 | -563 215 | 3 |
| 2023 | 545 714 | 226 367 | 2 047 019 | 942 133 | 335 323 | -769 563 | 4 |
| 2022 | 552 738 | 292 856 | 2 352 744 | 972 504 | 384 318 | -995 922 | 4 |
| 2021 | 494 233 | 282 267 | 2 652 411 | 991 844 | 371 781 | -1 288 786 | 4 |
| 2020 | 457 349 | 266 590 | 2 968 097 | 1 008 679 | 388 365 | -1 571 053 | 5 |
| 2019 | 436 295 | 202 003 | 3 266 647 | 1 039 298 | 389 706 | -1 837 643 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises482 927 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROCERAM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2341 Rev. 2 (echivalent: 2341 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Alba , domeniul 2341: Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (23), poziții apropiate de locul 24 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BETCON PRODUCŢIE SRL – locul 20, 59,13 mil. lei, Prahova
- TRY GRUP BETOANE SRL – locul 20, 41,36 mil. lei, Botoşani
- BOGJOINERY PROD-INDUSTRIAL S.R.L. – locul 20, 18,80 mil. lei, Olt
- AVI SRL – locul 20, 11,00 mil. lei, Dolj
- JSN FUNGHI S.R.L. – locul 20, 5,22 mil. lei, Sălaj
- AGRICIN SRL – locul 20, 5,16 mil. lei, Braşov
- FALEON CO S.R.L. – locul 20, 766.622 lei, Harghita
- GRĂDINILE VICTORIEI SRL – locul 20, 673.011 lei, Călăraşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROCERAM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROCERAM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROCERAM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 911.746 |
| Active circulante | 311.681 |
| Stocuri | 147.731 |
| Creante | 163.415 |
| Disponibilitati | 245 |
| Datorii | 1.786.642 |
| Capitaluri proprii | -563.215 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 494.247 |
| Venituri totale | 494.247 |
| Cheltuieli totale | 278.391 |
| Profit brut | 215.856 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 206.349 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 942.133 |
| Active circulante | 335.323 |
| Stocuri | 154.924 |
| Creante | 179.965 |
| Disponibilitati | 144 |
| Datorii | 2.047.019 |
| Capitaluri proprii | -769.563 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 545.714 |
| Venituri totale | 545.714 |
| Cheltuieli totale | 313.890 |
| Profit brut | 231.824 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 226.367 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 972.504 |
| Active circulante | 384.318 |
| Stocuri | 184.992 |
| Creante | 182.987 |
| Disponibilitati | 16.339 |
| Datorii | 2.352.744 |
| Capitaluri proprii | -995.922 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 552.738 |
| Venituri totale | 552.738 |
| Cheltuieli totale | 254.355 |
| Profit brut | 298.383 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 292.856 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 991.844 |
| Active circulante | 371.781 |
| Stocuri | 191.812 |
| Creante | 165.241 |
| Disponibilitati | 14.728 |
| Datorii | 2.652.411 |
| Capitaluri proprii | -1.288.786 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 494.233 |
| Venituri totale | 514.483 |
| Cheltuieli totale | 227.274 |
| Profit brut | 287.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 282.267 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.008.679 |
| Active circulante | 388.365 |
| Stocuri | 207.764 |
| Creante | 176.498 |
| Disponibilitati | 4.103 |
| Datorii | 2.968.097 |
| Capitaluri proprii | -1.571.053 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 457.349 |
| Venituri totale | 500.083 |
| Cheltuieli totale | 229.149 |
| Profit brut | 270.934 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 266.590 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.039.298 |
| Active circulante | 389.706 |
| Stocuri | 216.330 |
| Creante | 166.771 |
| Disponibilitati | 6.605 |
| Datorii | 3.266.647 |
| Capitaluri proprii | -1.837.643 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 436.295 |
| Venituri totale | 436.295 |
| Cheltuieli totale | 229.929 |
| Profit brut | 206.366 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 202.003 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.068.942 |
| Active circulante | 390.798 |
| Stocuri | 231.331 |
| Creante | 158.620 |
| Disponibilitati | 847 |
| Datorii | 3.499.386 |
| Capitaluri proprii | -2.039.646 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 105.753 |
| Venituri totale | 105.756 |
| Cheltuieli totale | 326.203 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 220.447 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 221.505 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.102.583 |
| Active circulante | 429.217 |
| Stocuri | 260.525 |
| Creante | 167.204 |
| Disponibilitati | 1.488 |
| Datorii | 3.349.942 |
| Capitaluri proprii | -1.818.142 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 141.661 |
| Venituri totale | 144.743 |
| Cheltuieli totale | 331.046 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 186.303 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 187.751 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 1.131.543 |
| Active circulante | 489.360 |
| Stocuri | 316.314 |
| Creante | 166.376 |
| Disponibilitati | 6.670 |
| Datorii | 3.251.293 |
| Capitaluri proprii | -1.630.390 |
| Capital social | 10.410 |
| Cifra de afaceri | 151.203 |
| Venituri totale | 155.292 |
| Cheltuieli totale | 326.161 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 170.869 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 170.869 |
| Nr. salariati | 9 |