ROBELMET IMPEX S.R.L. – CUI 5197893
Informativ
ROBELMET IMPEX S.R.L. are CUI 5197893, număr de înregistrare J18/53/1994 și sediul în Municipiul Motru, județul Gorj. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 127.662 lei, o pierdere netă de 10.773 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROBELMET IMPEX S.R.L. |
| CUI | 5197893 |
| Nr. Reg. Com. | J18/53/1994 |
| EUID | ROONRC.J18/53/1994 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-01-21 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 127 662 | -10 773 | 30 106 | — | — | — | 1 |
| 2024 | 196 775 | 2 410 | 45 869 | 38 351 | 166 484 | 158 966 | 1 |
| 2023 | 293 952 | 30 342 | 57 254 | 33 513 | 180 296 | 156 555 | 1 |
| 2022 | 400 313 | 45 210 | 114 453 | 29 241 | 211 425 | 126 213 | 1 |
| 2021 | 480 187 | 41 980 | 138 905 | 30 497 | 231 391 | 122 983 | 2 |
| 2020 | 595 121 | 79 460 | 96 011 | 31 753 | 224 721 | 160 463 | 2 |
| 2019 | 635 457 | 76 018 | 79 151 | 33 008 | 203 164 | 157 021 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROBELMET IMPEX S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Gorj , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 881 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MEDHOUSE DISTRIBUTION SRL – locul 877, 6,54 mil. lei, Iaşi
- BESTE WOOD DISTRIBUTION S.R.L. – locul 877, 4,54 mil. lei, Ilfov
- PRETTY FLAMINGO SERV SRL – locul 877, 1,38 mil. lei, Timiş
- KIN SRL – locul 877, 265.603 lei, Iaşi
- DOREMI EST SRL – locul 877, 234.209 lei, Iaşi
- EMIALEX ANAIS ONE S.R.L. – locul 877, 130.545 lei, Bihor
- NUKDIA MED SRL – locul 877, 67.066 lei, Dâmboviţa
- MOLDGRAIN SRL – locul 877, 0 lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROBELMET IMPEX S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROBELMET IMPEX S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROBELMET IMPEX S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 38.351 |
| Active circulante | 166.484 |
| Stocuri | 165.563 |
| Disponibilitati | 921 |
| Datorii | 45.869 |
| Capitaluri proprii | 158.966 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 196.775 |
| Venituri totale | 197.298 |
| Cheltuieli totale | 192.913 |
| Profit brut | 4.385 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.410 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 33.513 |
| Active circulante | 180.296 |
| Stocuri | 178.183 |
| Creante | 1.334 |
| Disponibilitati | 779 |
| Datorii | 57.254 |
| Capitaluri proprii | 156.555 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 293.952 |
| Venituri totale | 293.952 |
| Cheltuieli totale | 261.022 |
| Profit brut | 32.930 |
| Profit net | 30.342 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 29.241 |
| Active circulante | 211.425 |
| Stocuri | 184.668 |
| Creante | 6.865 |
| Disponibilitati | 19.892 |
| Datorii | 114.453 |
| Capitaluri proprii | 126.213 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 400.313 |
| Venituri totale | 400.313 |
| Cheltuieli totale | 351.179 |
| Profit brut | 49.134 |
| Profit net | 45.210 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 30.497 |
| Active circulante | 231.391 |
| Stocuri | 195.991 |
| Creante | 3.407 |
| Disponibilitati | 31.993 |
| Datorii | 138.905 |
| Capitaluri proprii | 122.983 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 480.187 |
| Venituri totale | 480.187 |
| Cheltuieli totale | 433.400 |
| Profit brut | 46.787 |
| Profit net | 41.980 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 31.753 |
| Active circulante | 224.721 |
| Stocuri | 163.070 |
| Creante | 3.494 |
| Disponibilitati | 58.157 |
| Datorii | 96.011 |
| Capitaluri proprii | 160.463 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 595.121 |
| Venituri totale | 595.121 |
| Cheltuieli totale | 510.892 |
| Profit brut | 84.229 |
| Profit net | 79.460 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 33.008 |
| Active circulante | 203.164 |
| Stocuri | 146.850 |
| Creante | 2.316 |
| Disponibilitati | 53.998 |
| Datorii | 79.151 |
| Capitaluri proprii | 157.021 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 635.457 |
| Venituri totale | 635.457 |
| Cheltuieli totale | 553.068 |
| Profit brut | 82.389 |
| Profit net | 76.018 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 32.335 |
| Active circulante | 177.713 |
| Stocuri | 126.382 |
| Creante | 29.401 |
| Disponibilitati | 21.930 |
| Datorii | 32.741 |
| Capitaluri proprii | 177.307 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 490.427 |
| Venituri totale | 490.427 |
| Cheltuieli totale | 451.327 |
| Profit brut | 39.100 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 34.180 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 33.396 |
| Active circulante | 158.320 |
| Stocuri | 118.467 |
| Creante | 28.616 |
| Disponibilitati | 11.237 |
| Datorii | 48.589 |
| Capitaluri proprii | 143.127 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 598.146 |
| Venituri totale | 600.707 |
| Cheltuieli totale | 529.912 |
| Profit brut | 70.795 |
| Profit net | 64.922 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 34.457 |
| Active circulante | 132.202 |
| Stocuri | 100.790 |
| Creante | 29.949 |
| Disponibilitati | 1.463 |
| Datorii | 88.453 |
| Capitaluri proprii | 78.206 |
| Capital social | 1.033 |
| Cifra de afaceri | 491.456 |
| Venituri totale | 491.456 |
| Cheltuieli totale | 449.891 |
| Profit brut | 41.565 |
| Profit net | 39.692 |
| Nr. salariati | 3 |