RIVOV SRL – CUI 12763642
Pe scurt
RIVOV SRL are CUI 12763642, număr de înregistrare J26/140/2000 și sediul în Municipiul Târgu Mureş, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 2751 – Turnarea fontei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.608.545 lei, un profit net de 3.450 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RIVOV SRL |
| CUI | 12763642 |
| Nr. Reg. Com. | J26/140/2000 |
| EUID | ROONRC.J26/140/2000 |
| CAEN | 2751 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-03-07 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RAȚIU IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 608 545 | 3 450 | 1 326 009 | 368 318 | 1 455 899 | 368 650 | 10 |
| 2024 | 3 748 616 | 64 144 | 901 379 | 527 979 | 1 144 323 | 657 700 | 12 |
| 2023 | 3 302 596 | 451 917 | 1 584 422 | 486 893 | 1 995 352 | 782 256 | 6 |
| 2022 | 2 671 985 | 278 680 | 1 270 981 | 472 363 | 1 470 340 | 578 839 | 10 |
| 2021 | 1 952 526 | 337 542 | 813 742 | 363 133 | 1 159 899 | 618 859 | 9 |
| 2020 | 1 888 722 | 188 466 | 813 255 | 362 510 | 1 008 140 | 473 654 | 9 |
| 2019 | 2 385 344 | 196 076 | 1 050 588 | 455 636 | 1 208 036 | 535 188 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 608 545 lei
-30%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RIVOV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2751 Rev. 2 (echivalent: 2751 Rev. 1, 2751 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de aparate electrocasnice |
| Descriere Activitate | Fabricarea de aparate electrocasnice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea de aparate electrocasnice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 2751: Turnarea fontei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (27), poziții apropiate de locul 12 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ELECTROPLAST SA – locul 8, 215,46 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- AQUIS SYSTEMS S.R.L. – locul 8, 148,88 mil. lei, Timiş
- BENNING POWER ELECTRONICS ROM SCS – locul 8, 76,29 mil. lei, Caraş-Severin
- ELECTROTEL SA – locul 8, 65,85 mil. lei, Teleorman
- EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L. – locul 8, 47,70 mil. lei, Braşov
- ELECTROARGES SA – locul 8, 33,52 mil. lei, Bucureşti
- ZAHARIA CERAMIC S.R.L. – locul 8, 2,23 mil. lei, Argeş
- MEDIANET SRL – locul 8, 1,39 mil. lei, Dâmboviţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RIVOV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RIVOV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RIVOV SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 527.979 |
| Active circulante | 1.144.323 |
| Stocuri | 392.837 |
| Creante | 732.941 |
| Disponibilitati | 18.545 |
| Cheltuieli in avans | 6.038 |
| Datorii | 901.379 |
| Provizioane | 119.261 |
| Capitaluri proprii | 657.700 |
| Capital social | 142.400 |
| Cifra de afaceri | 3.748.616 |
| Venituri totale | 3.827.531 |
| Cheltuieli totale | 3.752.040 |
| Profit brut | 75.491 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 64.144 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 486.893 |
| Active circulante | 1.995.352 |
| Stocuri | 717.049 |
| Creante | 1.260.993 |
| Disponibilitati | 17.310 |
| Cheltuieli in avans | 4.562 |
| Datorii | 1.584.422 |
| Venituri in avans | 497 |
| Provizioane | 119.632 |
| Capitaluri proprii | 782.256 |
| Capital social | 142.400 |
| Cifra de afaceri | 3.302.596 |
| Venituri totale | 3.923.551 |
| Cheltuieli totale | 3.432.076 |
| Profit brut | 491.475 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 451.917 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 472.363 |
| Active circulante | 1.470.340 |
| Stocuri | 705.895 |
| Creante | 730.901 |
| Disponibilitati | 33.544 |
| Cheltuieli in avans | 2.533 |
| Datorii | 1.270.981 |
| Venituri in avans | 2.500 |
| Provizioane | 92.916 |
| Capitaluri proprii | 578.839 |
| Capital social | 142.400 |
| Cifra de afaceri | 2.671.985 |
| Venituri totale | 2.797.767 |
| Cheltuieli totale | 2.497.217 |
| Profit brut | 300.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 278.680 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 363.133 |
| Active circulante | 1.159.899 |
| Stocuri | 528.533 |
| Creante | 413.609 |
| Disponibilitati | 217.757 |
| Cheltuieli in avans | 3.113 |
| Datorii | 813.742 |
| Venituri in avans | 4.540 |
| Provizioane | 89.004 |
| Capitaluri proprii | 618.859 |
| Capital social | 142.400 |
| Cifra de afaceri | 1.952.526 |
| Venituri totale | 2.317.088 |
| Cheltuieli totale | 1.962.434 |
| Profit brut | 354.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 337.542 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 362.510 |
| Active circulante | 1.008.140 |
| Stocuri | 396.104 |
| Creante | 596.334 |
| Disponibilitati | 15.702 |
| Datorii | 813.255 |
| Provizioane | 83.741 |
| Capitaluri proprii | 473.654 |
| Capital social | 142.468 |
| Cifra de afaceri | 1.888.722 |
| Venituri totale | 1.908.827 |
| Cheltuieli totale | 1.703.024 |
| Profit brut | 205.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 188.466 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 455.636 |
| Active circulante | 1.208.036 |
| Stocuri | 641.244 |
| Creante | 553.475 |
| Disponibilitati | 13.317 |
| Datorii | 1.050.588 |
| Provizioane | 77.896 |
| Capitaluri proprii | 535.188 |
| Capital social | 142.468 |
| Cifra de afaceri | 2.385.344 |
| Venituri totale | 2.408.261 |
| Cheltuieli totale | 2.187.725 |
| Profit brut | 220.536 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 196.076 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 177.465 |
| Active circulante | 1.605.772 |
| Stocuri | 425.081 |
| Creante | 1.165.423 |
| Disponibilitati | 15.268 |
| Datorii | 1.009.509 |
| Provizioane | 101.616 |
| Capitaluri proprii | 672.112 |
| Capital social | 142.468 |
| Cifra de afaceri | 1.957.087 |
| Venituri totale | 1.979.166 |
| Cheltuieli totale | 1.641.826 |
| Profit brut | 337.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 317.110 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 206.083 |
| Active circulante | 917.804 |
| Stocuri | 172.054 |
| Creante | 565.535 |
| Disponibilitati | 180.215 |
| Datorii | 418.997 |
| Provizioane | 142.388 |
| Capitaluri proprii | 562.502 |
| Capital social | 142.468 |
| Cifra de afaceri | 1.700.809 |
| Venituri totale | 1.706.262 |
| Cheltuieli totale | 1.399.898 |
| Profit brut | 306.364 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 289.602 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 277.464 |
| Active circulante | 891.955 |
| Stocuri | 25.445 |
| Creante | 864.666 |
| Disponibilitati | 1.844 |
| Datorii | 381.179 |
| Provizioane | 221.023 |
| Capitaluri proprii | 567.217 |
| Capital social | 142.468 |
| Cifra de afaceri | 1.427.974 |
| Venituri totale | 1.430.259 |
| Cheltuieli totale | 1.149.645 |
| Profit brut | 280.614 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 234.154 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |