REMUS LINE SRL – CUI 14565706
Pe scurt
REMUS LINE SRL are CUI 14565706, număr de înregistrare J2002000190301 și sediul în Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 108.865 lei, o pierdere netă de 14.148 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | REMUS LINE SRL |
| CUI | 14565706 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000190301 |
| EUID | ROONRC.J30/190/2002 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-04-05 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OFIMIAŞ REMUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 108 865 | -14 148 | 60 544 | 3 135 | 28 342 | -29 067 | 1 |
| 2024 | 110 288 | -82 569 | 63 003 | 4 581 | 43 503 | -14 919 | 4 |
| 2023 | 205 167 | 46 595 | 25 055 | 0 | 412 985 | 387 930 | 2 |
| 2022 | 255 530 | 168 949 | 5 330 | 0 | 346 666 | 341 336 | 1 |
| 2021 | 244 004 | 208 265 | 2 962 | 0 | 175 349 | 172 387 | 1 |
| 2020 | 0 | -12 628 | 38 386 | 0 | 2 508 | -35 878 | 1 |
| 2019 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises108 865 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “REMUS LINE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Satu Mare , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1485 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NIC-TRUCKS TRANS SRL – locul 1481, 8,86 mil. lei, Vaslui
- DDB PORT S.R.L. – locul 1481, 161.917 lei, Bucureşti
- RARA CARS S.R.L. – locul 1481, 109.161 lei, Bistriţa-Năsăud
- CORAL STEFANA TRANS S.R.L. – locul 1481, 36.644 lei, Mureş
- DAKANDTRANS SRL – locul 1482, 8,86 mil. lei, Gorj
- NICOL TAXI RAPID SRL – locul 1482, 161.752 lei, Sibiu
- GĂLAN TRANS S.R.L. – locul 1482, 109.092 lei, Arad
- MAB ALIN GULIE S.R.L. – locul 1482, 36.331 lei, Dâmboviţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „REMUS LINE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „REMUS LINE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „REMUS LINE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 4.581 |
| Active circulante | 43.503 |
| Stocuri | 214 |
| Creante | 7.449 |
| Disponibilitati | 35.840 |
| Datorii | 63.003 |
| Capitaluri proprii | -14.919 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 110.288 |
| Venituri totale | 164.290 |
| Cheltuieli totale | 245.756 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 81.466 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 82.569 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active circulante | 412.985 |
| Stocuri | 214 |
| Creante | 410.713 |
| Disponibilitati | 2.058 |
| Datorii | 25.055 |
| Capitaluri proprii | 387.930 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 205.167 |
| Venituri totale | 205.167 |
| Cheltuieli totale | 156.714 |
| Profit brut | 48.453 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 46.595 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 346.666 |
| Stocuri | 214 |
| Creante | 343.442 |
| Disponibilitati | 3.010 |
| Datorii | 5.330 |
| Capitaluri proprii | 341.336 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 255.530 |
| Venituri totale | 255.530 |
| Cheltuieli totale | 84.076 |
| Profit brut | 171.454 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 168.949 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 175.349 |
| Stocuri | 214 |
| Creante | 170.242 |
| Disponibilitati | 4.893 |
| Datorii | 2.962 |
| Capitaluri proprii | 172.387 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 244.004 |
| Venituri totale | 266.794 |
| Cheltuieli totale | 56.088 |
| Profit brut | 210.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 208.265 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 2.508 |
| Disponibilitati | 2.508 |
| Datorii | 38.386 |
| Capitaluri proprii | -35.878 |
| Capital social | 500 |
| Venituri totale | 4.295 |
| Cheltuieli totale | 16.923 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.628 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.628 |
| Nr. salariati | 1 |
| Datorii | 23.250 |
| Capitaluri proprii | -23.250 |
| Capital social | 500 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Datorii | 23.250 |
| Capitaluri proprii | -23.250 |
| Capital social | 500 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Datorii | 23.250 |
| Capitaluri proprii | -23.250 |
| Capital social | 500 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 48.550 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.550 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 48.550 |