RATIS SERV S.R.L.
| Denumire | RATIS SERV S.R.L. |
| CUI | 8540863 |
| Nr. Reg. Com. | J27/416/1996 |
| EUID | ROONRC.J27/416/1996 |
| CAEN | 4662 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-05-31 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 356 292 | 731 311 | 5 054 901 | — | — | — | 29 |
| 2024 | 8 738 324 | 795 232 | 3 000 092 | 1 210 762 | 3 848 140 | 1 848 789 | 25 |
| 2023 | 8 394 044 | 560 624 | 2 874 514 | 1 191 644 | 3 580 478 | 1 603 465 | 26 |
| 2022 | 8 272 308 | 679 215 | 3 126 994 | 1 323 170 | 3 913 314 | 1 689 584 | 26 |
| 2021 | 7 255 287 | 510 119 | 2 026 764 | 1 291 341 | 3 163 788 | 1 830 326 | 24 |
| 2020 | 5 837 646 | 291 959 | 1 681 774 | 1 654 975 | 2 771 628 | 2 026 842 | 22 |
| 2019 | 7 353 592 | 496 240 | 1 773 787 | 2 032 941 | 2 912 547 | 2 155 083 | 25 |
| 2018 | 7 254 163 | 590 571 | 1 889 523 | 1 584 885 | 2 808 487 | 2 088 844 | 23 |
| 2017 | 7 181 016 | 588 866 | 1 739 646 | 1 812 490 | 2 255 093 | 1 759 174 | 24 |
| 2016 | 5 903 446 | 394 596 | 2 238 290 | 2 090 156 | 2 503 282 | 1 650 308 | 24 |
Statistics
Commercial networks and enterprises10 356 292 lei
19%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RATIS SERV S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4662 Rev. 2 (echivalent: 4662 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 4662: Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RATIS SERV S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RATIS SERV S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RATIS SERV S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.210.762 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.848.140 |
| Stocuri | 1.077.549 |
| Creante | 2.279.798 |
| Casa si conturi la banci | 438.021 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.423 |
| DATORII | 3.000.092 |
| VENITURI IN AVANS | 234.444 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.848.789 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.738.324 |
| VENITURI TOTALE | 8.686.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.748.627 |
| Profitul brut | 937.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 795.232 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.191.644 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.580.478 |
| Stocuri | 1.354.306 |
| Creante | 1.578.867 |
| Casa si conturi la banci | 595.182 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.629 |
| DATORII | 2.874.514 |
| VENITURI IN AVANS | 332.772 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.603.465 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.394.044 |
| VENITURI TOTALE | 8.723.477 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.061.925 |
| Profitul brut | 661.552 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 560.624 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.323.170 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.913.314 |
| Stocuri | 1.409.223 |
| Creante | 2.383.728 |
| Casa si conturi la banci | 105.748 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.779 |
| DATORII | 3.126.994 |
| VENITURI IN AVANS | 431.685 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.689.584 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.272.308 |
| VENITURI TOTALE | 8.526.090 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.733.318 |
| Profitul brut | 792.772 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 679.215 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.291.341 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.163.788 |
| Stocuri | 1.113.956 |
| Creante | 1.824.112 |
| Casa si conturi la banci | 225.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.822 |
| DATORII | 2.026.764 |
| VENITURI IN AVANS | 614.861 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.830.326 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Cifra de afaceri neta | 7.255.287 |
| VENITURI TOTALE | 7.486.115 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.890.887 |
| Profitul brut | 595.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 510.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.654.975 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.771.628 |
| Stocuri | 911.225 |
| Creante | 1.604.822 |
| Casa si conturi la banci | 212.745 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.202 |
| DATORII | 1.681.774 |
| VENITURI IN AVANS | 822.189 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.026.842 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Cifra de afaceri neta | 5.837.646 |
| VENITURI TOTALE | 6.331.417 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.989.827 |
| Profitul brut | 341.590 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 291.959 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.032.941 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.912.547 |
| Stocuri | 809.254 |
| Creante | 1.529.498 |
| Casa si conturi la banci | 330.608 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.387 |
| DATORII | 1.773.787 |
| VENITURI IN AVANS | 1.040.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.155.083 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Cifra de afaceri neta | 7.353.592 |
| VENITURI TOTALE | 7.716.953 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.129.829 |
| Profitul brut | 587.124 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 496.240 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.584.885 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.808.487 |
| Stocuri | 600.670 |
| Creante | 1.744.281 |
| Casa si conturi la banci | 293.810 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.364 |
| DATORII | 1.889.523 |
| VENITURI IN AVANS | 432.369 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.088.844 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Cifra de afaceri neta | 7.254.163 |
| VENITURI TOTALE | 7.543.965 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.846.535 |
| Profitul brut | 697.430 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 590.571 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.812.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.255.093 |
| Stocuri | 413.497 |
| Creante | 1.409.446 |
| Casa si conturi la banci | 252.283 |
| DATORII | 1.739.646 |
| VENITURI IN AVANS | 568.763 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.759.174 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Cifra de afaceri neta | 7.181.016 |
| VENITURI TOTALE | 7.390.467 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.679.655 |
| Profitul brut | 710.812 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 588.866 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.090.156 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.503.282 |
| Stocuri | 715.846 |
| Creante | 1.583.309 |
| Casa si conturi la banci | 152.225 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 318 |
| DATORII | 2.238.290 |
| VENITURI IN AVANS | 705.158 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.650.308 |
| Capital subscris varsat | 132.580 |
| Cifra de afaceri neta | 5.903.446 |
| VENITURI TOTALE | 6.072.503 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.588.287 |
| Profitul brut | 484.216 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 394.596 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |