RADIX SRL
| Denumire | RADIX SRL |
| CUI | 4887801 |
| Nr. Reg. Com. | J1993024807401 |
| EUID | ROONRC.J1993024807401 |
| CAEN | 4646 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-10-29 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RAILEANU DANIEL ION | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 97 969 083 | 1 309 468 | 18 018 831 | 1 079 872 | 19 643 051 | 2 729 674 | 97 |
| 2024 | 93 162 236 | 1 080 309 | 17 866 348 | 1 313 964 | 18 452 849 | 1 998 276 | 97 |
| 2023 | 88 799 931 | 1 740 470 | 17 584 049 | 659 365 | 17 811 641 | 917 967 | 95 |
| 2022 | 85 051 356 | 615 393 | 16 216 550 | 1 201 758 | 14 162 167 | -822 503 | 110 |
| 2021 | 92 143 563 | -558 692 | 16 476 866 | 1 224 265 | 14 183 305 | -1 027 430 | 139 |
| 2020 | 88 770 290 | 60 669 | 14 955 723 | 748 848 | 13 707 340 | -476 320 | 143 |
| 2019 | 86 268 684 | 170 048 | 17 322 739 | 954 223 | 15 685 299 | -536 891 | 154 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises97 969 083 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RADIX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4646 Rev. 2 (echivalent: 4646 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4646: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RADIX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RADIX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RADIX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.313.964 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.452.849 |
| Stocuri | 7.581.403 |
| Creante | 9.909.935 |
| Casa si conturi la banci | 961.511 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.811 |
| DATORII | 17.866.348 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.998.276 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 93.162.236 |
| VENITURI TOTALE | 95.873.866 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.423.987 |
| Profitul brut | 1.449.879 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.080.309 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 659.365 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.811.641 |
| Stocuri | 5.954.007 |
| Creante | 10.222.473 |
| Casa si conturi la banci | 1.635.161 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.010 |
| DATORII | 17.584.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | 917.967 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 88.799.931 |
| VENITURI TOTALE | 90.221.781 |
| CHELTUIELI TOTALE | 88.191.159 |
| Profitul brut | 2.030.622 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.740.470 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.201.758 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.162.167 |
| Stocuri | 4.385.413 |
| Creante | 8.999.463 |
| Casa si conturi la banci | 777.291 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.122 |
| DATORII | 16.216.550 |
| CAPITALURI - TOTAL | -822.503 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 85.051.356 |
| VENITURI TOTALE | 87.905.924 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.103.534 |
| Profitul brut | 802.390 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 615.393 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 110 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.224.265 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.183.305 |
| Stocuri | 5.841.340 |
| Creante | 7.847.840 |
| Casa si conturi la banci | 494.125 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.866 |
| DATORII | 16.476.866 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.027.430 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 92.143.563 |
| VENITURI TOTALE | 93.442.058 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.000.750 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 558.692 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 558.692 |
| Numar mediu de salariati | 139 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 748.848 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.707.340 |
| Stocuri | 6.071.777 |
| Creante | 6.815.264 |
| Casa si conturi la banci | 820.299 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.215 |
| DATORII | 14.955.723 |
| CAPITALURI - TOTAL | -476.320 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 88.770.290 |
| VENITURI TOTALE | 90.775.729 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.715.060 |
| Profitul brut | 60.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 60.669 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 143 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 954.223 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.685.299 |
| Stocuri | 6.408.459 |
| Creante | 8.838.965 |
| Casa si conturi la banci | 437.875 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 146.326 |
| DATORII | 17.322.739 |
| CAPITALURI - TOTAL | -536.891 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 86.268.684 |
| VENITURI TOTALE | 87.820.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.650.588 |
| Profitul brut | 170.048 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 170.048 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 154 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.073.728 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.414.822 |
| Stocuri | 5.241.828 |
| Creante | 9.689.616 |
| Casa si conturi la banci | 483.378 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 81.300 |
| DATORII | 17.276.788 |
| CAPITALURI - TOTAL | -706.938 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 92.015.431 |
| VENITURI TOTALE | 92.713.912 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.235.235 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.521.323 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.521.323 |
| Numar mediu de salariati | 168 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 947.527 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.465.625 |
| Stocuri | 4.581.251 |
| Creante | 7.300.719 |
| Casa si conturi la banci | 583.655 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.176 |
| DATORII | 12.605.944 |
| CAPITALURI - TOTAL | 814.384 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 91.690.033 |
| VENITURI TOTALE | 92.445.978 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.879.316 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 433.338 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 454.663 |
| Numar mediu de salariati | 178 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 571.674 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.437.049 |
| Stocuri | 5.687.422 |
| Creante | 10.259.170 |
| Casa si conturi la banci | 490.457 |
| DATORII | 15.739.676 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.269.047 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 98.836.129 |
| VENITURI TOTALE | 99.232.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 98.665.047 |
| Profitul brut | 567.408 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 404.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 178 |