RAAL SA
| Denumire | RAAL SA |
| CUI | 571163 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000039062 |
| EUID | ROONRC.J1991000039062 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-26 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ILIEȘ PAUL-ADRIAN | - | România |
| ILIEȘ PAUL-LUCIAN | - | România |
| POP SIMION-PAVEL | - | România |
| MAN GHEORGHE ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 242 738 424 | -27 847 818 | 194 146 674 | 92 289 297 | 136 373 680 | 37 076 028 | 1 489 |
| 2024 | 283 984 194 | -29 243 703 | 184 793 532 | 103 030 517 | 145 588 639 | 64 923 845 | 1 763 |
| 2023 | 383 051 866 | 262 562 | 218 553 187 | 118 537 514 | 193 962 954 | 94 167 549 | 2 020 |
| 2022 | 389 290 062 | 6 825 787 | 232 894 049 | 130 831 588 | 193 930 572 | 93 904 986 | 2 122 |
| 2021 | 322 946 569 | 13 010 257 | 238 581 601 | 143 826 547 | 182 198 112 | 87 079 199 | 2 054 |
| 2020 | 256 366 005 | -39 289 604 | 240 963 609 | 156 859 904 | 158 403 567 | 74 068 945 | 1 733 |
| 2019 | 329 072 537 | 4 814 293 | 268 804 996 | 171 183 877 | 212 564 922 | 115 207 951 | 2 428 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises242 738 424 lei
-15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RAAL SA”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Bistriţa-Năsăud , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RAAL SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RAAL SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RAAL SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 103.030.517 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 145.588.639 |
| Stocuri | 89.077.442 |
| Creante | 54.216.110 |
| Casa si conturi la banci | 2.295.087 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.345.258 |
| DATORII | 184.793.532 |
| VENITURI IN AVANS | 247.037 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 64.923.845 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 283.984.194 |
| VENITURI TOTALE | 294.487.049 |
| CHELTUIELI TOTALE | 320.821.385 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 26.334.336 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 29.243.703 |
| Numar mediu de salariati | 1.763 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 118.537.514 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 193.962.954 |
| Stocuri | 104.430.922 |
| Creante | 87.217.741 |
| Casa si conturi la banci | 2.314.291 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 467.138 |
| DATORII | 218.553.187 |
| VENITURI IN AVANS | 229.030 |
| PROVIZIOANE | 17.840 |
| CAPITALURI - TOTAL | 94.167.549 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 383.051.866 |
| VENITURI TOTALE | 389.693.245 |
| CHELTUIELI TOTALE | 389.430.683 |
| Profitul brut | 262.562 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 262.562 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.020 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 130.831.588 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 193.930.572 |
| Stocuri | 105.599.006 |
| Creante | 83.143.407 |
| Casa si conturi la banci | 5.188.159 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.448.377 |
| DATORII | 232.894.049 |
| VENITURI IN AVANS | 38.450 |
| PROVIZIOANE | 373.052 |
| CAPITALURI - TOTAL | 93.904.986 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 389.290.062 |
| VENITURI TOTALE | 406.273.689 |
| CHELTUIELI TOTALE | 399.447.902 |
| Profitul brut | 6.825.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.825.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 143.826.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 182.198.112 |
| Stocuri | 106.127.385 |
| Creante | 74.340.990 |
| Casa si conturi la banci | 1.729.737 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 678.478 |
| DATORII | 238.581.601 |
| VENITURI IN AVANS | 165.384 |
| PROVIZIOANE | 876.953 |
| CAPITALURI - TOTAL | 87.079.199 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 322.946.569 |
| VENITURI TOTALE | 340.932.024 |
| CHELTUIELI TOTALE | 327.921.767 |
| Profitul brut | 13.010.257 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.010.257 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.054 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 156.859.904 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 158.403.567 |
| Stocuri | 86.685.671 |
| Creante | 68.768.573 |
| Casa si conturi la banci | 2.949.323 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.231.101 |
| DATORII | 240.963.609 |
| VENITURI IN AVANS | 315.092 |
| PROVIZIOANE | 3.146.926 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.068.945 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 256.366.005 |
| VENITURI TOTALE | 213.958.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 253.248.371 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 39.289.604 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 39.289.604 |
| Numar mediu de salariati | 1.733 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 171.183.877 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 212.564.922 |
| Stocuri | 137.450.500 |
| Creante | 70.144.550 |
| Casa si conturi la banci | 4.969.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.343.464 |
| DATORII | 268.804.996 |
| VENITURI IN AVANS | 476.285 |
| PROVIZIOANE | 603.031 |
| CAPITALURI - TOTAL | 115.207.951 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 329.072.537 |
| VENITURI TOTALE | 365.009.673 |
| CHELTUIELI TOTALE | 360.138.306 |
| Profitul brut | 4.871.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.814.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.428 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 161.538.445 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 214.989.752 |
| Stocuri | 134.691.663 |
| Creante | 78.037.638 |
| Casa si conturi la banci | 2.260.451 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 488.868 |
| DATORII | 264.913.746 |
| VENITURI IN AVANS | 647.657 |
| PROVIZIOANE | 813.951 |
| CAPITALURI - TOTAL | 110.641.711 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 327.057.350 |
| VENITURI TOTALE | 347.213.041 |
| CHELTUIELI TOTALE | 332.351.781 |
| Profitul brut | 14.861.260 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.551.240 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.405 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 128.414.432 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 178.627.454 |
| Stocuri | 109.312.829 |
| Creante | 66.213.907 |
| Casa si conturi la banci | 3.100.718 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 434.806 |
| DATORII | 206.798.086 |
| VENITURI IN AVANS | 835.415 |
| PROVIZIOANE | 1.661.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 98.181.765 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 279.467.526 |
| VENITURI TOTALE | 293.669.695 |
| CHELTUIELI TOTALE | 284.305.715 |
| Profitul brut | 9.363.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.865.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.004 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.356.715 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 153.685.136 |
| Stocuri | 92.735.626 |
| Creante | 58.016.689 |
| Casa si conturi la banci | 2.932.821 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 96.097 |
| DATORII | 181.821.101 |
| VENITURI IN AVANS | 1.025.483 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 92.291.364 |
| Capital subscris varsat | 697.098 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 233.248.311 |
| VENITURI TOTALE | 253.264.696 |
| CHELTUIELI TOTALE | 242.478.569 |
| Profitul brut | 10.786.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.882.640 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.808 |