R & B COM SRL – CUI 12617744

Cauta alta firma:
R & B COM SRL
CUI: 12617744RegCom: J2000000068246EUID: ROONRC.J2000000068246CAEN: 1071Stare: funcţiuneTVA: DAActiv fiscal: DA
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, PŢA. LIBERTĂŢII, NR.20

Pe scurt

R & B COM SRL are CUI 12617744, număr de înregistrare J2000000068246 și sediul în Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 84.463.483 lei, un profit net de 13.538.792 lei și un număr mediu de 232 salariați.

  • Stare ONRC: funcţiune
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: +19,1% Marjă netă 2025: 16,0% Cifră de afaceri / salariat: 364.067 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire R & B COM SRL
CUI 12617744
Nr. Reg. Com. J2000000068246
EUID ROONRC.J2000000068246
CAEN 1071
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 27.10.2026)
Stare (ONRC) funcţiune
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 2000-01-28 (26 ani)

Adresa JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, PŢA. LIBERTĂŢII, NR.20
Cod Poștal 435100
Telefon 0740013665
Email —
Website —
RO e-Factura Nu

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 1 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
NumeCalitateȚara nașterii
BUTEAN LUCIAN ALIN-România
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 84 463 483 13 538 792 8 665 139 19 552 295 18 904 311 27 268 349 232
2024 70 889 869 15 198 114 5 694 766 21 310 070 24 211 333 36 385 041 204
2023 62 366 457 15 231 715 3 714 760 16 969 450 18 051 841 27 186 927 195
2022 56 820 534 11 007 900 3 655 793 16 402 136 13 091 421 20 955 212 165
2021 41 644 011 6 658 077 5 857 639 17 883 515 6 480 296 12 937 511 152
2020 34 886 281 4 925 797 3 930 447 20 481 363 3 378 725 15 024 318 140
2019 34 495 755 3 530 808 3 081 993 16 192 775 4 434 164 12 394 189 149
2018 — — — — — — —
2017 — — — — — — —

Statistics

Commercial networks and enterprises
84 463 483 lei
19%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “R & B COM SRL”
Cod CAEN preponderent 1071 Rev. 2 (echivalent: 1071 Rev. 3)
Obiect Activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Descriere Activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Cod CAEN principal 10 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Descriere activitate (principal) Industria alimentară
Număr asociați 0
Număr administratori 1
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime întreprindere mijlocie (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, PŢA. LIBERTĂŢII, NR.20

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția R & B COM SRL în Topul Firmelor 2025:
Locul 586 în Top Profit România

Întreprinderi mijlocii , Maramureş , domeniul 1071: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Locul 12 în Maramureş pe categoria Întreprinderi mijlocii
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
13.538.792 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 15 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „R & B COM SRL"...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „R & B COM SRL" în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „R & B COM SRL"...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „R & B COM SRL"

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „R & B COM SRL"...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „R & B COM SRL"...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „R & B COM SRL"...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „R & B COM SRL"

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 27.10.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
9 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 21.310.070
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 24.211.333
Stocuri 3.355.315
Creante 12.589.145
Casa si conturi la banci 8.262.528
CHELTUIELI IN AVANS 93.237
DATORII 5.694.766
VENITURI IN AVANS 3.534.833
CAPITALURI - TOTAL 36.385.041
Capital subscris varsat 10.000
Cifra de afaceri neta 70.889.869
VENITURI TOTALE 73.474.943
CHELTUIELI TOTALE 56.444.870
Profitul brut 17.030.073
Pierdere bruta 0
Profitul net 15.198.114
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 204

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 16.969.450
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 18.051.841
Stocuri 2.407.710
Creante 8.070.968
Casa si conturi la banci 7.573.163
DATORII 3.714.760
VENITURI IN AVANS 4.119.604
CAPITALURI - TOTAL 27.186.927
Capital subscris varsat 10.000
Cifra de afaceri neta 62.366.457
VENITURI TOTALE 63.970.211
CHELTUIELI TOTALE 46.671.011
Profitul brut 17.299.200
Pierdere bruta 0
Profitul net 15.231.715
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 195

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 16.402.136
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 13.091.421
Stocuri 2.387.866
Creante 7.260.913
Casa si conturi la banci 3.442.642
DATORII 3.655.793
VENITURI IN AVANS 4.882.552
CAPITALURI - TOTAL 20.955.212
Capital subscris varsat 10.000
Cifra de afaceri neta 56.820.534
VENITURI TOTALE 56.943.591
CHELTUIELI TOTALE 44.555.669
Profitul brut 12.387.922
Pierdere bruta 0
Profitul net 11.007.900
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 165

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 17.883.515
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 6.480.296
Stocuri 2.946.365
Creante 1.155.168
Casa si conturi la banci 2.378.763
DATORII 5.857.639
VENITURI IN AVANS 5.568.661
CAPITALURI - TOTAL 12.937.511
Capital subscris varsat 200
Cifra de afaceri neta 41.644.011
VENITURI TOTALE 42.849.536
CHELTUIELI TOTALE 35.351.574
Profitul brut 7.497.962
Pierdere bruta 0
Profitul net 6.658.077
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 152

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 20.481.363
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.378.725
Stocuri 1.053.946
Creante 1.013.514
Casa si conturi la banci 1.311.265
DATORII 3.930.447
VENITURI IN AVANS 4.905.323
CAPITALURI - TOTAL 15.024.318
Capital subscris varsat 200
Cifra de afaceri neta 34.886.281
VENITURI TOTALE 35.882.972
CHELTUIELI TOTALE 30.611.125
Profitul brut 5.271.847
Pierdere bruta 0
Profitul net 4.925.797
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 140

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 16.192.775
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 4.434.164
Stocuri 1.007.624
Creante 656.653
Casa si conturi la banci 2.758.909
DATORII 3.081.993
VENITURI IN AVANS 5.150.757
CAPITALURI - TOTAL 12.394.189
Capital subscris varsat 200
Cifra de afaceri neta 34.495.755
VENITURI TOTALE 36.239.983
CHELTUIELI TOTALE 32.137.336
Profitul brut 4.102.647
Pierdere bruta 0
Profitul net 3.530.808
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 149

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 15.524.583
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 4.923.077
Stocuri 1.240.598
Creante 917.426
Casa si conturi la banci 2.765.053
CHELTUIELI IN AVANS 585.796
DATORII 2.608.396
VENITURI IN AVANS 5.552.125
CAPITALURI - TOTAL 12.872.935
Capital subscris varsat 200
Cifra de afaceri neta 24.015.514
VENITURI TOTALE 25.467.782
CHELTUIELI TOTALE 23.342.802
Profitul brut 2.124.980
Pierdere bruta 0
Profitul net 1.838.482
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 139

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 16.713.706
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.017.244
Stocuri 816.844
Creante 1.026.408
Casa si conturi la banci 1.135.645
CHELTUIELI IN AVANS 585.796
DATORII 2.794.376
VENITURI IN AVANS 4.187.917
CAPITALURI - TOTAL 13.334.453
Capital subscris varsat 200
Cifra de afaceri neta 19.514.308
VENITURI TOTALE 20.791.438
CHELTUIELI TOTALE 20.361.341
Profitul brut 430.097
Pierdere bruta 0
Profitul net 366.877
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 135

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1071
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 18.204.033
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.732.160
Stocuri 759.875
Creante 587.907
Casa si conturi la banci 2.383.378
CHELTUIELI IN AVANS 614.621
DATORII 2.055.905
VENITURI IN AVANS 4.919.713
CAPITALURI - TOTAL 15.575.196
Capital subscris varsat 200
Cifra de afaceri neta 18.250.402
VENITURI TOTALE 19.191.928
CHELTUIELI TOTALE 18.484.912
Profitul brut 707.016
Pierdere bruta 0
Profitul net 607.620
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 128

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Nu există date SEAP (sau dataset-urile nu sunt disponibile pentru anii selectați).