QINSOFT SOLUTIONS SRL – CUI 36482920
Pe scurt
QINSOFT SOLUTIONS SRL are CUI 36482920, număr de înregistrare J12/3252/2016 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.020.523 lei, un profit net de 709.164 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 11.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | QINSOFT SOLUTIONS SRL |
| CUI | 36482920 |
| Nr. Reg. Com. | J12/3252/2016 |
| EUID | ROONRC.J12/3252/2016 |
| CAEN | 6201 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 11.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-09-01 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAUCIUC DRAGOȘ GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 020 523 | 709 164 | 629 654 | 565 124 | 777 840 | 709 404 | 6 |
| 2024 | 1 821 317 | 806 338 | 505 592 | 613 095 | 829 397 | 935 296 | 6 |
| 2023 | 1 313 556 | 433 218 | 599 457 | 557 229 | 530 606 | 488 629 | 6 |
| 2022 | 1 398 590 | 598 181 | 571 013 | 612 214 | 558 488 | 598 422 | 6 |
| 2021 | 820 091 | 244 555 | 579 011 | 151 271 | 788 550 | 359 543 | 5 |
| 2020 | 602 556 | 279 308 | 60 664 | 98 587 | 241 625 | 279 548 | 3 |
| 2019 | 379 575 | 123 446 | 40 180 | 124 513 | 90 535 | 178 338 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 020 523 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “QINSOFT SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6201 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 204 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- HOMERUN CIERO SRL – locul 200, 36,64 mil. lei, Bucureşti
- POTENTIAM TECHNOLOGY S.R.L. – locul 200, 6,50 mil. lei, Iaşi
- GAMA SOFTWARE SRL – locul 200, 2,05 mil. lei, Cluj
- TDXPLUS S.R.L. – locul 200, 1,36 mil. lei, Braşov
- PROTOSPARK S.R.L. – locul 200, 723.483 lei, Vaslui
- AIR BUSINESS SECURITY SOLUTIONS S.R.L. – locul 200, 441.200 lei, Ilfov
- SOFT GALAXY INTERNATIONAL S.R.L. – locul 201, 36,53 mil. lei, Bucureşti
- DEVISTA CONSULTING S.R.L. – locul 201, 6,48 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „QINSOFT SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „QINSOFT SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „QINSOFT SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 613.095 |
| Active circulante | 829.397 |
| Stocuri | 4.529 |
| Creante | 814.319 |
| Disponibilitati | 10.549 |
| Cheltuieli in avans | 3.839 |
| Datorii | 505.592 |
| Venituri in avans | 5.443 |
| Capitaluri proprii | 935.296 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.821.317 |
| Venituri totale | 1.922.325 |
| Cheltuieli totale | 1.059.490 |
| Profit brut | 862.835 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 806.338 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 557.229 |
| Active circulante | 530.606 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 472.120 |
| Disponibilitati | 58.486 |
| Cheltuieli in avans | 5.694 |
| Datorii | 599.457 |
| Venituri in avans | 5.443 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 488.629 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.313.556 |
| Venituri totale | 1.316.411 |
| Cheltuieli totale | 872.027 |
| Profit brut | 444.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 433.218 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 612.214 |
| Active circulante | 558.488 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 490.703 |
| Disponibilitati | 67.785 |
| Cheltuieli in avans | 4.176 |
| Datorii | 571.013 |
| Venituri in avans | 5.443 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 598.422 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.398.590 |
| Venituri totale | 1.440.631 |
| Cheltuieli totale | 828.348 |
| Profit brut | 612.283 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 598.181 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 151.271 |
| Active circulante | 788.550 |
| Stocuri | 3.418 |
| Creante | 783.694 |
| Disponibilitati | 1.438 |
| Cheltuieli in avans | 4.176 |
| Datorii | 579.011 |
| Venituri in avans | 5.443 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 359.543 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 820.091 |
| Venituri totale | 874.492 |
| Cheltuieli totale | 622.247 |
| Profit brut | 252.245 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 244.555 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 98.587 |
| Active circulante | 241.625 |
| Stocuri | 3.418 |
| Creante | 100.473 |
| Disponibilitati | 137.734 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 60.664 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 279.548 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 602.556 |
| Venituri totale | 612.095 |
| Cheltuieli totale | 326.754 |
| Profit brut | 285.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 279.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 124.513 |
| Active circulante | 90.535 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 28.018 |
| Disponibilitati | 62.517 |
| Cheltuieli in avans | 3.470 |
| Datorii | 40.180 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 178.338 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 379.575 |
| Venituri totale | 380.163 |
| Cheltuieli totale | 252.918 |
| Profit brut | 127.245 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 123.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 65.074 |
| Active circulante | 126.684 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 12.116 |
| Disponibilitati | 114.568 |
| Cheltuieli in avans | 2.137 |
| Datorii | 29.003 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 164.892 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 271.896 |
| Venituri totale | 273.593 |
| Cheltuieli totale | 185.419 |
| Profit brut | 88.174 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.454 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 2.430 |
| Active circulante | 93.427 |
| Creante | 10.575 |
| Disponibilitati | 82.852 |
| Cheltuieli in avans | 1.640 |
| Datorii | 18.059 |
| Capitaluri proprii | 79.438 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 192.239 |
| Venituri totale | 192.356 |
| Cheltuieli totale | 111.235 |
| Profit brut | 81.121 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 79.198 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.970 |
| Active circulante | 20.087 |
| Creante | 3.204 |
| Disponibilitati | 16.883 |
| Datorii | 6.147 |
| Capitaluri proprii | 16.910 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 42.674 |
| Venituri totale | 42.674 |
| Cheltuieli totale | 25.111 |
| Profit brut | 17.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.710 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |