PSEUDOTSUGA SRL – CUI 8176453
Pe scurt
PSEUDOTSUGA SRL are CUI 8176453, număr de înregistrare J1996000128190 și sediul în Municipiul Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 977.356 lei, un profit net de 2.394 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PSEUDOTSUGA SRL |
| CUI | 8176453 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000128190 |
| EUID | ROONRC.J19/128/1996 |
| CAEN | 1611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-02-27 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANTAL LÁSZLÓ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 977 356 | 2 394 | 320 207 | 908 571 | 1 986 316 | 2 574 680 | 2 |
| 2024 | 995 865 | 2 794 | 625 874 | 1 021 631 | 2 176 529 | 2 572 286 | 4 |
| 2023 | 2 011 727 | 8 048 | 525 730 | 1 226 932 | 1 868 290 | 2 569 492 | 10 |
| 2022 | 3 106 332 | 139 866 | 450 760 | 1 143 484 | 1 868 720 | 2 561 444 | 14 |
| 2021 | 2 953 534 | 472 145 | 442 104 | 1 383 132 | 1 480 550 | 2 421 578 | 17 |
| 2020 | 3 023 925 | 319 041 | 517 670 | 1 607 942 | 976 214 | 1 949 433 | 18 |
| 2019 | 2 434 077 | 353 142 | 263 616 | 1 323 747 | 913 970 | 1 630 392 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises977 356 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PSEUDOTSUGA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 618 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IOMINI STAR SRL – locul 614, 990.436 lei, Argeş
- INSIB PREST SRL – locul 614, 45.070 lei, Sibiu
- PREMIUM TIMBER AND FURNITURE S.R.L. – locul 614, 33.028 lei, Dâmboviţa
- PARTY CENTER CAPSICUM S.R.L. – locul 614, 0 lei, Braşov
- PAV WOOD STAR S.R.L. – locul 615, 990.265 lei, Argeş
- INTREPRINDEREA AGRICOLĂ FLORICA SRL – locul 615, 44.264 lei, Buzău
- PRODALEX WOOD 2019 S.R.L. – locul 615, 32.115 lei, Argeş
- COM LEMN BISTRA S.R.L. – locul 615, 0 lei, Alba
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PSEUDOTSUGA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PSEUDOTSUGA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PSEUDOTSUGA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.021.631 |
| Active circulante | 2.176.529 |
| Stocuri | 1.937.803 |
| Creante | 215.928 |
| Disponibilitati | 22.798 |
| Datorii | 625.874 |
| Capitaluri proprii | 2.572.286 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 995.865 |
| Venituri totale | 1.141.309 |
| Cheltuieli totale | 1.134.707 |
| Profit brut | 6.602 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.794 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.226.932 |
| Active circulante | 1.868.290 |
| Stocuri | 1.447.313 |
| Creante | 277.681 |
| Disponibilitati | 143.296 |
| Datorii | 525.730 |
| Capitaluri proprii | 2.569.492 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.011.727 |
| Venituri totale | 2.059.767 |
| Cheltuieli totale | 2.033.287 |
| Profit brut | 26.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.048 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.143.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.868.720 |
| Stocuri | 1.452.317 |
| Creante | 221.765 |
| Casa si conturi la banci | 194.638 |
| DATORII | 450.760 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.561.444 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.106.332 |
| VENITURI TOTALE | 3.582.074 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.416.623 |
| Profitul brut | 165.451 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 139.866 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.383.132 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.480.550 |
| Stocuri | 847.506 |
| Creante | 509.033 |
| Casa si conturi la banci | 124.011 |
| DATORII | 442.104 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.421.578 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.953.534 |
| VENITURI TOTALE | 3.332.771 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.835.130 |
| Profitul brut | 497.641 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 472.145 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.607.942 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 976.214 |
| Stocuri | 877.459 |
| Creante | 69.546 |
| Casa si conturi la banci | 29.209 |
| DATORII | 517.670 |
| VENITURI IN AVANS | 117.053 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.949.433 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.023.925 |
| VENITURI TOTALE | 3.163.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.822.037 |
| Profitul brut | 341.680 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 319.041 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.323.747 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 913.970 |
| Stocuri | 708.225 |
| Creante | 187.015 |
| Casa si conturi la banci | 18.730 |
| DATORII | 263.616 |
| VENITURI IN AVANS | 343.709 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.630.392 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.434.077 |
| VENITURI TOTALE | 2.550.740 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.175.217 |
| Profitul brut | 375.523 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 353.142 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 769.713 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 656.715 |
| Stocuri | 371.523 |
| Creante | 182.816 |
| Casa si conturi la banci | 102.376 |
| DATORII | 149.178 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.277.250 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.234.117 |
| VENITURI TOTALE | 2.425.386 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.107.955 |
| Profitul brut | 317.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 292.479 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 616.312 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 507.924 |
| Stocuri | 163.150 |
| Creante | 126.245 |
| Casa si conturi la banci | 218.529 |
| DATORII | 139.465 |
| CAPITALURI - TOTAL | 984.771 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.014.913 |
| VENITURI TOTALE | 1.930.998 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.724.204 |
| Profitul brut | 206.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 187.889 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 692.362 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 300.230 |
| Stocuri | 113.229 |
| Creante | 175.654 |
| Casa si conturi la banci | 11.347 |
| DATORII | 195.710 |
| CAPITALURI - TOTAL | 796.882 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.943.981 |
| VENITURI TOTALE | 2.044.450 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.822.096 |
| Profitul brut | 222.354 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 185.826 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |