PRONETIS SRL
| Denumire | PRONETIS SRL |
| CUI | 15192109 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001735409 |
| EUID | ROONRC.J2003001735409 |
| CAEN | 5829 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-02-07 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETRIC RADU - DAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 287 766 | -152 608 | 2 960 663 | — | — | — | 10 |
| 2024 | 8 792 424 | 797 696 | 4 633 558 | 665 083 | 4 882 697 | 960 440 | 10 |
| 2023 | 12 156 298 | 2 160 120 | 816 270 | 887 650 | 5 937 731 | 6 094 139 | 10 |
| 2022 | 15 471 545 | 3 824 472 | 4 929 021 | 1 134 673 | 7 676 390 | 3 934 019 | 10 |
| 2021 | 10 002 774 | 5 357 634 | 890 440 | 141 762 | 6 629 080 | 5 922 927 | 10 |
| 2020 | 3 848 163 | 1 056 500 | 259 399 | 14 042 | 1 177 484 | 945 293 | 16 |
| 2019 | 3 307 013 | -626 041 | 1 185 073 | 29 363 | 1 021 346 | -154 207 | 24 |
| 2018 | 4 630 696 | -168 923 | 956 379 | 45 051 | 1 364 103 | 509 034 | 29 |
| 2017 | 6 509 324 | 89 002 | 1 072 533 | 86 218 | 1 712 886 | 797 258 | 43 |
| 2016 | 9 513 250 | 1 514 356 | 1 555 794 | 165 084 | 2 840 027 | 1 516 756 | 44 |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 287 766 lei
-40%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRONETIS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5829 Rev. 2 (echivalent: 5829 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de editare a altor produse software |
| Descriere Activitate | Activități de editare a altor produse software |
| Cod CAEN principal | 58 Activități de editare a altor produse software |
| Descriere activitate (principal) | Activități de editare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 5829: Activități de editare a altor produse software
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRONETIS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRONETIS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRONETIS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 665.083 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.882.697 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 624.582 |
| Casa si conturi la banci | 2.420.058 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 61.538 |
| DATORII | 4.633.558 |
| VENITURI IN AVANS | 15.320 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 960.440 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.792.424 |
| VENITURI TOTALE | 9.250.411 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.204.881 |
| Profitul brut | 1.045.530 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 797.696 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 887.650 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.937.731 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 704.696 |
| Casa si conturi la banci | 4.738.497 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.028 |
| DATORII | 816.270 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.094.139 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 12.156.298 |
| VENITURI TOTALE | 12.754.966 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.090.230 |
| Profitul brut | 2.664.736 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.160.120 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.134.673 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.676.390 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.611.030 |
| Casa si conturi la banci | 6.065.360 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.977 |
| DATORII | 4.929.021 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.934.019 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.471.545 |
| VENITURI TOTALE | 16.688.088 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.078.507 |
| Profitul brut | 4.609.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.824.472 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 141.762 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.629.080 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 520.742 |
| Casa si conturi la banci | 6.108.338 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.525 |
| DATORII | 890.440 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.922.927 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.002.774 |
| VENITURI TOTALE | 10.434.468 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.158.975 |
| Profitul brut | 6.275.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.357.634 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.042 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.177.484 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 567.122 |
| Casa si conturi la banci | 610.362 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.541 |
| DATORII | 259.399 |
| VENITURI IN AVANS | 3.375 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 945.293 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.848.163 |
| VENITURI TOTALE | 3.950.727 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.768.840 |
| Profitul brut | 1.181.887 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.056.500 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.363 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.021.346 |
| Stocuri | 11.879 |
| Creante | 991.951 |
| Casa si conturi la banci | 17.516 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.878 |
| DATORII | 1.185.073 |
| VENITURI IN AVANS | 32.721 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -154.207 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.307.013 |
| VENITURI TOTALE | 3.373.830 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.999.871 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 626.041 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 626.041 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.051 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.364.103 |
| Stocuri | 11.879 |
| Creante | 1.242.094 |
| Casa si conturi la banci | 110.130 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.259 |
| DATORII | 956.379 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 509.034 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.630.696 |
| VENITURI TOTALE | 4.854.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.007.164 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 153.160 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 168.923 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 86.218 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.712.886 |
| Stocuri | 58.819 |
| Creante | 1.352.011 |
| Casa si conturi la banci | 302.056 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.687 |
| DATORII | 1.072.533 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 797.258 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.509.324 |
| VENITURI TOTALE | 6.608.748 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.483.522 |
| Profitul brut | 125.226 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 89.002 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 165.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.840.027 |
| Stocuri | 32.284 |
| Creante | 2.444.124 |
| Casa si conturi la banci | 363.619 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 67.439 |
| DATORII | 1.555.794 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.516.756 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.513.250 |
| VENITURI TOTALE | 9.677.944 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.910.185 |
| Profitul brut | 1.767.759 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.514.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |