PREVENT CONSULTING SRL – CUI 21842028
Informativ
PREVENT CONSULTING SRL are CUI 21842028, număr de înregistrare J2007001608222 și sediul în Municipiul Paşcani, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 495.999 lei, un profit net de 78.314 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PREVENT CONSULTING SRL |
| CUI | 21842028 |
| Nr. Reg. Com. | J2007001608222 |
| EUID | ROONRC.J22/1608/2007 |
| CAEN | 7499 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-05-31 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DĂNILĂ ŞTEFAN CRISTIAN | - | România |
| SĂNDULESCU OVIDIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 495 999 | 78 314 | 200 729 | 195 494 | 608 536 | 603 301 | 3 |
| 2024 | 502 608 | 71 435 | 275 397 | 112 632 | 711 753 | 548 988 | 3 |
| 2023 | 422 674 | 167 123 | 236 601 | 146 109 | 612 045 | 521 553 | 4 |
| 2022 | 389 409 | 126 095 | 71 441 | 6 077 | 438 793 | 373 429 | 3 |
| 2021 | 395 529 | 181 700 | 34 094 | 7 411 | 984 678 | 957 995 | 3 |
| 2020 | 362 167 | 203 203 | 33 015 | 5 227 | 804 082 | 776 294 | 3 |
| 2019 | 348 207 | 171 191 | 48 444 | 4 063 | 617 472 | 573 091 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PREVENT CONSULTING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7499 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 74 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 7499: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (74), poziții apropiate de locul 468 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SSM LAUMI SRL – locul 464, 499.505 lei, Dolj
- IASIGREENWORKS S.R.L. – locul 464, 200.539 lei, Iaşi
- GENERAL FOTO ART SRL – locul 464, 154.777 lei, Braşov
- DIGITAL MONKEY S.R.L. – locul 464, 76.595 lei, Alba
- WELOVETRANSLATIONS S.R.L. – locul 464, 20.602 lei, Braşov
- ANISIA GLOBAL CONSULT S.R.L. – locul 465, 498.411 lei, Hunedoara
- INOVATIV GROUP SPEDITION S.R.L. – locul 465, 199.424 lei, Galaţi
- PERFETTO DUE S.R.L. – locul 465, 154.013 lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PREVENT CONSULTING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PREVENT CONSULTING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PREVENT CONSULTING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 112.632 |
| Active circulante | 711.753 |
| Stocuri | 3.000 |
| Creante | 134.541 |
| Disponibilitati | 574.212 |
| Datorii | 275.397 |
| Capitaluri proprii | 548.988 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 502.608 |
| Venituri totale | 514.660 |
| Cheltuieli totale | 434.111 |
| Profit brut | 80.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 71.435 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 146.109 |
| Active circulante | 612.045 |
| Stocuri | 7.323 |
| Creante | 121.890 |
| Disponibilitati | 482.832 |
| Datorii | 236.601 |
| Capitaluri proprii | 521.553 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 422.674 |
| Venituri totale | 428.876 |
| Cheltuieli totale | 258.786 |
| Profit brut | 170.090 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 167.123 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 6.077 |
| Active circulante | 438.793 |
| Stocuri | 6.540 |
| Creante | 60.694 |
| Disponibilitati | 371.559 |
| Datorii | 71.441 |
| Capitaluri proprii | 373.429 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 389.409 |
| Venituri totale | 389.435 |
| Cheltuieli totale | 259.521 |
| Profit brut | 129.914 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 126.095 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 7.411 |
| Active circulante | 984.678 |
| Stocuri | 4.541 |
| Creante | 55.485 |
| Disponibilitati | 924.652 |
| Datorii | 34.094 |
| Capitaluri proprii | 957.995 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 395.529 |
| Venituri totale | 395.537 |
| Cheltuieli totale | 210.349 |
| Profit brut | 185.188 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 181.700 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 5.227 |
| Active circulante | 804.082 |
| Stocuri | 1.265 |
| Creante | 40.280 |
| Disponibilitati | 762.537 |
| Datorii | 33.015 |
| Capitaluri proprii | 776.294 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 362.167 |
| Venituri totale | 362.176 |
| Cheltuieli totale | 155.434 |
| Profit brut | 206.742 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 203.203 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 4.063 |
| Active circulante | 617.472 |
| Stocuri | 12.434 |
| Creante | 35.008 |
| Disponibilitati | 570.030 |
| Datorii | 48.444 |
| Capitaluri proprii | 573.091 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 348.207 |
| Venituri totale | 348.215 |
| Cheltuieli totale | 173.542 |
| Profit brut | 174.673 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 171.191 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 9.736 |
| Active circulante | 425.545 |
| Stocuri | 11.359 |
| Creante | 26.650 |
| Disponibilitati | 387.536 |
| Datorii | 33.381 |
| Capitaluri proprii | 401.900 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.795 |
| Venituri totale | 299.795 |
| Cheltuieli totale | 182.037 |
| Profit brut | 117.758 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 114.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 400 |
| Active circulante | 361.946 |
| Stocuri | 385 |
| Creante | 27.928 |
| Disponibilitati | 333.633 |
| Datorii | 85.923 |
| Capitaluri proprii | 276.423 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 264.694 |
| Venituri totale | 264.694 |
| Cheltuieli totale | 151.116 |
| Profit brut | 113.578 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 110.930 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 5.000 |
| Active circulante | 215.690 |
| Creante | 14.755 |
| Disponibilitati | 200.935 |
| Datorii | 55.197 |
| Capitaluri proprii | 165.493 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 252.517 |
| Venituri totale | 252.517 |
| Cheltuieli totale | 84.244 |
| Profit brut | 168.273 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 165.253 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |