PRESTAGENT SA
| Denumire | PRESTAGENT SA |
| CUI | 4940697 |
| Nr. Reg. Com. | J16/3010/1993 |
| EUID | ROONRC.J16/3010/1993 |
| CAEN | 4511 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Nu |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-10-27 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞERBAN MANUEL-MARIUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2024 | 0 | -31 693 | 181 854 | 92 408 | 229 582 | 140 136 | 0 |
| 2023 | 0 | -171 | 124 119 | 107 693 | 202 044 | 185 618 | 0 |
| 2022 | 28 241 | -132 636 | 188 972 | 107 693 | 267 070 | 185 791 | 0 |
| 2021 | 146 858 | 1 397 957 | 1 827 692 | 109 409 | 2 036 710 | 318 427 | 2 |
| 2020 | 146 023 | 742 198 | 2 000 560 | 453 098 | 467 930 | -1 079 532 | 2 |
| 2019 | 149 253 | -40 946 | 2 862 134 | 432 404 | 607 999 | -1 821 731 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PRESTAGENT SA”
| Cod CAEN preponderent | 4511 Rev. 2 (echivalent: 4511 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) |
| Descriere Activitate | Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) |
| Cod CAEN principal | 45 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PRESTAGENT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PRESTAGENT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PRESTAGENT SA"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2025-04-14 |
| Data publicare | 2025-04-15 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 92.408 |
| Active circulante | 229.582 |
| Creante | 212.247 |
| Disponibilitati | 17.335 |
| Datorii | 181.854 |
| Capitaluri proprii | 140.136 |
| Capital social | 400.000 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 31.693 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 31.693 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.693 |
| Active imobilizate | 107.693 |
| Active circulante | 202.044 |
| Stocuri | 25.102 |
| Creante | 156.938 |
| Disponibilitati | 20.004 |
| Datorii | 124.119 |
| Capitaluri proprii | 185.618 |
| Capital social | 400.000 |
| Venituri totale | 51 |
| Cheltuieli totale | 222 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 171 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 171 |
| Active imobilizate | 107.693 |
| Active circulante | 267.070 |
| Stocuri | 25.100 |
| Creante | 215.323 |
| Disponibilitati | 26.647 |
| Datorii | 188.972 |
| Capitaluri proprii | 185.791 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 28.241 |
| Venituri totale | 29.067 |
| Cheltuieli totale | 161.170 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 132.103 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 132.636 |
| Active imobilizate | 109.409 |
| Active circulante | 2.036.710 |
| Stocuri | 160.900 |
| Creante | 1.506.379 |
| Disponibilitati | 369.431 |
| Datorii | 1.827.692 |
| Capitaluri proprii | 318.427 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 146.858 |
| Venituri totale | 1.923.214 |
| Cheltuieli totale | 505.686 |
| Profit brut | 1.417.528 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.397.957 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 453.098 |
| Active circulante | 467.930 |
| Stocuri | 228.995 |
| Creante | 168.505 |
| Disponibilitati | 70.430 |
| Datorii | 2.000.560 |
| Capitaluri proprii | -1.079.532 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 146.023 |
| Venituri totale | 870.646 |
| Cheltuieli totale | 128.448 |
| Profit brut | 742.198 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 742.198 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 432.404 |
| Active circulante | 607.999 |
| Stocuri | 282.788 |
| Creante | 270.298 |
| Disponibilitati | 54.913 |
| Datorii | 2.862.134 |
| Capitaluri proprii | -1.821.731 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 149.253 |
| Venituri totale | 157.361 |
| Cheltuieli totale | 198.307 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.946 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 40.946 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 507.337 |
| Active circulante | 772.434 |
| Stocuri | 280.978 |
| Creante | 373.715 |
| Disponibilitati | 117.741 |
| Datorii | 3.060.556 |
| Capitaluri proprii | -1.780.785 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 150.140 |
| Venituri totale | 3.259.970 |
| Cheltuieli totale | 3.746.431 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 486.461 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 486.461 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 3.564.688 |
| Active circulante | 699.940 |
| Stocuri | 155.601 |
| Creante | 512.000 |
| Disponibilitati | 32.339 |
| Datorii | 5.505.582 |
| Capitaluri proprii | -1.240.954 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 441.676 |
| Venituri totale | 467.884 |
| Cheltuieli totale | 570.719 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 102.835 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 102.835 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 3.722.629 |
| Active circulante | 747.586 |
| Stocuri | 279.117 |
| Creante | 440.357 |
| Disponibilitati | 28.112 |
| Datorii | 5.607.231 |
| Capitaluri proprii | -1.137.016 |
| Capital social | 400.000 |
| Cifra de afaceri | 1.139.453 |
| Venituri totale | 1.197.264 |
| Cheltuieli totale | 1.241.260 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 43.996 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 43.996 |
| Nr. salariati | 9 |