PREFAB SA – CUI 1916198
Informativ
PREFAB SA are CUI 1916198, număr de înregistrare J2003009212407 și sediul în Municipiul Călăraşi, județul Călăraşi. Activitatea principală declarată: CAEN 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 68.703.933 lei, un profit net de 0 lei și un număr mediu de 150 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PREFAB SA |
| CUI | 1916198 |
| Nr. Reg. Com. | J2003009212407 |
| EUID | ROONRC.J51/82/1991 |
| CAEN | 2361 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-01 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NOICA NICOLAE | - | România |
| ORLOVSCHI VICTOR | - | România |
| GEORGESCU TITUS SORIN | - | România |
| TIŞLER ION | - | România |
| MILUŢ PETRE MARIAN | - | România |
| VASILACHE CONSTANTIN | - | — |
| FARA REPREZENTANT | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68 703 933 | 0 | 47 995 146 | 192 932 925 | 16 953 847 | 146 043 342 | 150 |
| 2024 | 86 476 711 | 921 551 | 41 826 663 | 206 931 582 | 26 290 490 | 189 053 225 | 277 |
| 2023 | 110 240 799 | 906 388 | 40 927 365 | 205 550 934 | 51 598 503 | 213 389 922 | 338 |
| 2022 | 94 456 912 | 7 756 629 | 34 166 708 | 202 064 783 | 52 560 511 | 217 331 164 | 257 |
| 2021 | 99 068 430 | 10 921 106 | 43 756 463 | 207 794 752 | 56 143 160 | 216 557 635 | 305 |
| 2020 | 88 352 526 | 6 104 836 | 46 044 894 | 214 903 384 | 45 226 938 | 209 998 456 | 286 |
| 2019 | 65 321 303 | 1 123 974 | 69 697 691 | 227 954 693 | 45 360 256 | 199 581 002 | 313 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PREFAB SA”
| Cod CAEN preponderent | 2361 Rev. 2 (echivalent: 2361 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor din beton pentru construcții |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor din beton pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea produselor din beton pentru construcții |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Constanţa , domeniul 2361: Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (23), poziții apropiate de locul 18 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PAVI-LUX SRL – locul 14, 92,68 mil. lei, Iaşi
- OPENTRANS BETON SRL – locul 14, 59,15 mil. lei, Maramureş
- REAL GLASS SRL – locul 14, 20,27 mil. lei, Bihor
- PRO ASFALT S.R.L. – locul 14, 20,26 mil. lei, Satu Mare
- ALGABETH PROD S.R.L. – locul 14, 9,41 mil. lei, Prahova
- SUCEAVA FUNGHI S.R.L. – locul 14, 7,67 mil. lei, Suceava
- POPA DIA SRL – locul 14, 1,27 mil. lei, Braşov
- OLTESA IDEA SRL – locul 14, 1,19 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PREFAB SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PREFAB SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PREFAB SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 206.931.582 |
| Active circulante | 26.290.490 |
| Stocuri | 24.122.852 |
| Creante | 1.771.605 |
| Disponibilitati | 396.033 |
| Cheltuieli in avans | 281.766 |
| Datorii | 41.826.663 |
| Venituri in avans | 2.623.950 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 189.053.225 |
| Capital social | 20.969.441 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 86.476.711 |
| Venituri totale | 96.215.790 |
| Cheltuieli totale | 94.890.740 |
| Profit brut | 1.325.050 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 921.551 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 277 |
| Active imobilizate | 205.550.934 |
| Active circulante | 51.598.503 |
| Stocuri | 22.344.207 |
| Creante | 28.750.579 |
| Disponibilitati | 503.717 |
| Cheltuieli in avans | 289.316 |
| Datorii | 40.927.365 |
| Venituri in avans | 3.121.466 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 213.389.922 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 110.240.799 |
| Venituri totale | 120.629.246 |
| Cheltuieli totale | 119.373.876 |
| Profit brut | 1.255.370 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 906.388 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 338 |
| Active imobilizate | 202.064.783 |
| Active circulante | 52.560.511 |
| Stocuri | 22.529.006 |
| Creante | 28.524.401 |
| Disponibilitati | 1.507.104 |
| Cheltuieli in avans | 381.290 |
| Datorii | 34.166.708 |
| Venituri in avans | 3.508.712 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 217.331.164 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 94.456.912 |
| Venituri totale | 98.588.633 |
| Cheltuieli totale | 89.576.432 |
| Profit brut | 9.012.201 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.756.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 257 |
| Active imobilizate | 207.794.752 |
| Active circulante | 56.143.160 |
| Stocuri | 24.076.052 |
| Creante | 31.550.900 |
| Disponibilitati | 516.208 |
| Cheltuieli in avans | 389.693 |
| Datorii | 43.756.463 |
| Venituri in avans | 4.013.507 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 216.557.635 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 99.068.430 |
| Venituri totale | 111.330.663 |
| Cheltuieli totale | 98.694.950 |
| Profit brut | 12.635.713 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 10.921.106 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 305 |
| Active imobilizate | 214.903.384 |
| Active circulante | 45.226.938 |
| Stocuri | 14.244.880 |
| Creante | 30.228.394 |
| Disponibilitati | 753.664 |
| Cheltuieli in avans | 431.330 |
| Datorii | 46.044.894 |
| Venituri in avans | 4.518.302 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 209.998.456 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 88.352.526 |
| Venituri totale | 93.603.908 |
| Cheltuieli totale | 84.912.796 |
| Profit brut | 8.691.112 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.104.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 286 |
| Active imobilizate | 227.954.693 |
| Active circulante | 45.360.256 |
| Stocuri | 12.336.561 |
| Creante | 32.391.071 |
| Disponibilitati | 632.624 |
| Cheltuieli in avans | 1.003.507 |
| Datorii | 69.697.691 |
| Venituri in avans | 5.039.763 |
| Capitaluri proprii | 199.581.002 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Cifra de afaceri | 65.321.303 |
| Venituri totale | 79.072.834 |
| Cheltuieli totale | 77.761.326 |
| Profit brut | 1.311.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.123.974 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 313 |
| Active imobilizate | 227.691.013 |
| Active circulante | 47.473.081 |
| Stocuri | 10.176.461 |
| Creante | 36.557.102 |
| Disponibilitati | 739.518 |
| Cheltuieli in avans | 1.280.687 |
| Datorii | 71.503.291 |
| Venituri in avans | 5.569.558 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 199.371.932 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 75.720.335 |
| Venituri totale | 83.577.545 |
| Cheltuieli totale | 80.965.123 |
| Profit brut | 2.612.422 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.236.378 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 329 |
| Active imobilizate | 225.831.977 |
| Active circulante | 43.876.230 |
| Stocuri | 9.861.796 |
| Creante | 33.162.466 |
| Disponibilitati | 851.968 |
| Cheltuieli in avans | 748.087 |
| Datorii | 66.592.355 |
| Venituri in avans | 6.085.266 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 197.778.673 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 72.038.502 |
| Cifra de afaceri | 86.186.342 |
| Venituri totale | 84.631.016 |
| Cheltuieli totale | 1.555.326 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.324.040 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 316 |
| Active imobilizate | 232.168.653 |
| Active circulante | 42.632.737 |
| Stocuri | 7.331.709 |
| Creante | 34.712.970 |
| Disponibilitati | 588.058 |
| Cheltuieli in avans | 750.940 |
| Datorii | 61.549.199 |
| Venituri in avans | 6.523.394 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 207.479.737 |
| Capital social | 24.266.709 |
| Patrimoniul regiei | 67.977.103 |
| Cifra de afaceri | 79.464.315 |
| Venituri totale | 78.047.867 |
| Cheltuieli totale | 1.416.448 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.174.965 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 380 |