PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL – CUI 34972909
Pe scurt
PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL are CUI 34972909, număr de înregistrare J12/2676/2015 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 132.738.665 lei, un profit net de 10.421.336 lei și un număr mediu de 349 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 03.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL |
| CUI | 34972909 |
| Nr. Reg. Com. | J12/2676/2015 |
| EUID | ROONRC.J2015002676126 |
| CAEN | 7112 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 03.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-09-07 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIHAILOVICI MARIUS FLORIN | - | România |
| DIMITRIU ALINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 132 738 665 | 10 421 336 | 15 263 055 | 3 299 596 | 51 117 207 | 41 675 336 | 349 |
| 2024 | 140 243 423 | 11 942 279 | 16 327 546 | 4 532 073 | 41 128 193 | 31 254 000 | 394 |
| 2023 | 124 311 399 | 5 887 209 | 15 820 231 | 6 409 735 | 26 881 345 | 19 311 721 | 377 |
| 2022 | 91 248 192 | 4 552 599 | 14 019 341 | 5 942 095 | 20 187 220 | 13 424 512 | 299 |
| 2021 | 61 447 210 | 2 980 889 | 6 478 603 | 5 648 038 | 11 808 054 | 8 871 913 | 239 |
| 2020 | 49 101 158 | 2 373 248 | 5 802 238 | 4 930 397 | 9 051 878 | 5 891 024 | 216 |
| 2019 | 38 868 285 | 1 803 494 | 7 418 887 | 4 472 439 | 8 295 392 | 3 517 776 | 161 |
| 2018 | 24 548 514 | 1 198 934 | 6 596 661 | — | — | — | 93 |
| 2017 | 10 651 148 | 477 558 | 2 523 199 | — | — | — | 42 |
Statistics
Commercial networks and enterprises132 738 665 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7112 Rev. 2 (echivalent: 7112 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere Activitate | Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Cluj , domeniul 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (71), poziții apropiate de locul 18 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PROCESS ENGINEERING SRL – locul 14, 156,91 mil. lei, Bucureşti
- GEOSTUD SRL – locul 14, 49,57 mil. lei, Bucureşti
- ART GROUP INT SRL – locul 14, 14,09 mil. lei, Bucureşti
- PROACTIV SRL – locul 15, 155,17 mil. lei, Hunedoara
- FORMEL D ROMÂNIA SRL – locul 15, 47,22 mil. lei, Sibiu
- ARHIMAR SERV SRL – locul 15, 13,97 mil. lei, Maramureş
- GEA REFRIGERATION ROMANIA SRL – locul 16, 148,33 mil. lei, Cluj
- TRIGO INDUSTRY SERVICES SA – locul 16, 45,82 mil. lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PORSCHE ENGINEERING ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.532.073 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.128.193 |
| Creante | 1.569.063 |
| Casa si conturi la banci | 39.559.130 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.921.280 |
| DATORII | 16.327.546 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.254.000 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 140.243.423 |
| VENITURI TOTALE | 141.060.946 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.571.682 |
| Profitul brut | 13.489.264 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.942.279 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 394 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.409.735 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.881.345 |
| Creante | 923.245 |
| Casa si conturi la banci | 25.958.100 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.840.872 |
| DATORII | 15.820.231 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.311.721 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 124.311.399 |
| VENITURI TOTALE | 124.716.750 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.984.520 |
| Profitul brut | 6.732.230 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.887.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 377 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.942.095 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.187.220 |
| Creante | 1.251.932 |
| Casa si conturi la banci | 18.935.288 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.314.538 |
| DATORII | 14.019.341 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.424.512 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 91.248.192 |
| VENITURI TOTALE | 91.637.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 86.441.593 |
| Profitul brut | 5.196.406 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.552.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 299 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.648.038 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.808.054 |
| Creante | 7.244.007 |
| Casa si conturi la banci | 4.564.047 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.232.040 |
| DATORII | 6.478.603 |
| PROVIZIOANE | 3.337.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.871.913 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 61.447.210 |
| VENITURI TOTALE | 61.538.065 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.120.328 |
| Profitul brut | 3.417.737 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.980.889 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 239 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.930.397 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.051.878 |
| Creante | 5.036.695 |
| Casa si conturi la banci | 4.015.183 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 368.538 |
| DATORII | 5.802.238 |
| PROVIZIOANE | 2.657.551 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.891.024 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 49.101.158 |
| VENITURI TOTALE | 49.390.525 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.637.226 |
| Profitul brut | 2.753.299 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.373.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 216 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.472.439 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.295.392 |
| Creante | 4.919.313 |
| Casa si conturi la banci | 3.376.079 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 319.763 |
| DATORII | 7.418.887 |
| VENITURI IN AVANS | 206.845 |
| PROVIZIOANE | 1.944.086 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.517.776 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 38.868.285 |
| VENITURI TOTALE | 39.179.072 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.040.184 |
| Profitul brut | 2.138.888 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.803.494 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 161 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.562.139 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.317.087 |
| Creante | 1.181.282 |
| Casa si conturi la banci | 5.135.805 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.680 |
| DATORII | 6.596.661 |
| VENITURI IN AVANS | 398.777 |
| PROVIZIOANE | 1.201.187 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.714.281 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 24.548.514 |
| VENITURI TOTALE | 24.727.888 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.293.244 |
| Profitul brut | 1.434.644 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.198.934 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| Active imobilizate | 702.522 |
| Active circulante | 2.881.245 |
| Stocuri | 1.813 |
| Creante | 152.583 |
| Disponibilitati | 2.726.849 |
| Datorii | 2.523.199 |
| Provizioane | 545.221 |
| Capitaluri proprii | 515.347 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 10.651.148 |
| Venituri totale | 10.729.538 |
| Cheltuieli totale | 10.135.490 |
| Profit brut | 594.048 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 477.558 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 42 |
| Active imobilizate | 69.166 |
| Active circulante | 1.991.676 |
| Creante | 136.407 |
| Disponibilitati | 1.855.269 |
| Datorii | 1.940.736 |
| Provizioane | 81.900 |
| Capitaluri proprii | 38.206 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.101.933 |
| Venituri totale | 3.141.519 |
| Cheltuieli totale | 2.456.998 |
| Profit brut | 684.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 510.582 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |