PODEROSO S.R.L. – CUI 42027400
Pe scurt
PODEROSO S.R.L. are CUI 42027400, număr de înregistrare J01/1878/2019 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 3102 – Fabricarea de mobilă pentru bucătării. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 316.277 lei, un profit net de 3.265 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PODEROSO S.R.L. |
| CUI | 42027400 |
| Nr. Reg. Com. | J01/1878/2019 |
| EUID | ROONRC.J1/1878/2019 |
| CAEN | 3102 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-12-16 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUNTEAN COSMIN MATEI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 316 277 | 3 265 | 5 485 | 34 918 | 20 358 | 49 791 | 1 |
| 2024 | 178 839 | 12 439 | 9 334 | 29 824 | 29 369 | 49 859 | 1 |
| 2023 | 151 931 | 42 823 | 4 304 | 34 799 | 12 528 | 43 023 | 0 |
| 2022 | 71 465 | 4 817 | 42 726 | 15 791 | 20 140 | -6 795 | 1 |
| 2021 | 13 000 | -13 950 | 43 240 | 18 897 | 12 731 | -11 612 | 0 |
| 2020 | 22 575 | -22 714 | 43 241 | 0 | 20 727 | -22 514 | 0 |
| 2019 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises316 277 lei
77%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PODEROSO S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 3102 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Fabricarea de mobilă pentru bucătării |
| Descriere Activitate | Fabricarea de mobilă pentru bucătării |
| Cod CAEN principal | 31 Fabricarea de mobilă pentru bucătării |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mobilă |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Alba , domeniul 3102: Fabricarea de mobilă pentru bucătării
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 45 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SALTEX MOB SRL – locul 41, 49,76 mil. lei, Ilfov
- METALGAN COMPANY SRL – locul 41, 4,22 mil. lei, Olt
- KOALA DESIGN SRL – locul 41, 1,40 mil. lei, Dâmboviţa
- ATELIER GRAPHIC LINE S.R.L. – locul 41, 349.814 lei, Bistriţa-Năsăud
- BUSSY FAST TRANS S.R.L. – locul 41, 95.885 lei, Dâmboviţa
- MOBILADALIN SRL – locul 42, 47,51 mil. lei, Mureş
- AMIS MOB SA – locul 42, 4,14 mil. lei, Mureş
- FM SIGNS & ELECTRONICS SRL – locul 42, 1,37 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PODEROSO S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PODEROSO S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PODEROSO S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 29.824 |
| Active circulante | 29.369 |
| Stocuri | 13.117 |
| Creante | 3.228 |
| Disponibilitati | 13.024 |
| Datorii | 9.334 |
| Capitaluri proprii | 49.859 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 178.839 |
| Venituri totale | 178.758 |
| Cheltuieli totale | 164.799 |
| Profit brut | 13.959 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.439 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.528 |
| Stocuri | 2.482 |
| Casa si conturi la banci | 10.046 |
| DATORII | 4.304 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.023 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 151.931 |
| VENITURI TOTALE | 151.931 |
| CHELTUIELI TOTALE | 107.583 |
| Profitul brut | 44.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 42.823 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.791 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.140 |
| Stocuri | 5.844 |
| Casa si conturi la banci | 14.296 |
| DATORII | 42.726 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.795 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 71.465 |
| VENITURI TOTALE | 71.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.933 |
| Profitul brut | 5.532 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| Active imobilizate | 18.897 |
| Active circulante | 12.731 |
| Stocuri | 3.872 |
| Disponibilitati | 8.859 |
| Datorii | 43.240 |
| Capitaluri proprii | -11.612 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 13.000 |
| Venituri totale | 13.000 |
| Cheltuieli totale | 26.560 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.560 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.950 |
| Active circulante | 20.727 |
| Stocuri | 3.663 |
| Disponibilitati | 17.064 |
| Datorii | 43.241 |
| Capitaluri proprii | -22.514 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 22.575 |
| Venituri totale | 22.575 |
| Cheltuieli totale | 44.680 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 22.105 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 22.714 |
| Nr. salariati | 0 |