PLAST - EDILITARE SRL – CUI 31783484
Informativ
PLAST - EDILITARE SRL are CUI 31783484, număr de înregistrare J2013000967169 și sediul în Sat Dudoviceşti, Comuna Simnicu de Sus, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 15.542.258 lei, un profit net de 2.088.628 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PLAST - EDILITARE SRL |
| CUI | 31783484 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000967169 |
| EUID | ROONRC.J2013000967169 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-06-10 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MĂRGINEANU-TUDOSE IOANA MONICA | - | România |
| GORUN IOANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 542 258 | 2 088 628 | 1 697 906 | 1 521 656 | 2 751 878 | 2 089 108 | 14 |
| 2024 | 16 028 542 | 247 264 | 2 262 243 | 1 704 167 | 2 032 582 | 821 027 | 14 |
| 2023 | 11 389 002 | 194 681 | 2 122 134 | 1 879 247 | 1 635 302 | 573 763 | 15 |
| 2022 | 8 367 537 | 2 003 734 | 2 950 101 | 792 368 | 4 078 688 | 2 004 214 | 18 |
| 2021 | 14 873 545 | 2 468 941 | 2 237 243 | 893 436 | 3 800 350 | 2 469 381 | 15 |
| 2020 | 7 389 190 | 667 917 | 893 247 | 613 864 | 995 862 | 717 510 | 14 |
| 2019 | 9 948 765 | 1 859 680 | 590 602 | 981 551 | 1 469 171 | 1 860 120 | 13 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PLAST - EDILITARE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dolj , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 75 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PRENIS SRL – locul 71, 98,64 mil. lei, Alba
- ASPROM S.R.L. – locul 71, 16,56 mil. lei, Bucureşti
- ENT RENEWABLES S.R.L. – locul 71, 11,41 mil. lei, Bucureşti
- CASTILIA DESIGN SRL – locul 71, 3,55 mil. lei, Prahova
- ANTCON DINU SRL – locul 71, 486.535 lei, Hunedoara
- TOMNINU COM SRL – locul 71, 412.228 lei, Bihor
- CAVADINI CONSTRUCT SRL – locul 72, 95,89 mil. lei, Timiş
- GLOBAL PORTS'S SERVICES SRL – locul 72, 16,38 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PLAST - EDILITARE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PLAST - EDILITARE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PLAST - EDILITARE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.704.167 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.032.582 |
| Stocuri | 17.486 |
| Creante | 165.582 |
| Casa si conturi la banci | 1.849.514 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 88.240 |
| DATORII | 2.262.243 |
| VENITURI IN AVANS | 741.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | 821.027 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 16.028.542 |
| VENITURI TOTALE | 16.248.957 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.949.037 |
| Profitul brut | 299.920 |
| Profitul net | 247.264 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.879.247 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.635.302 |
| Stocuri | 2.043 |
| Creante | 1.100.120 |
| Casa si conturi la banci | 533.139 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 120.115 |
| DATORII | 2.122.134 |
| VENITURI IN AVANS | 938.767 |
| CAPITALURI - TOTAL | 573.763 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 11.389.002 |
| VENITURI TOTALE | 11.481.630 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.250.579 |
| Profitul brut | 231.051 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 194.681 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 792.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.078.688 |
| Stocuri | 5.571 |
| Creante | 891.051 |
| Casa si conturi la banci | 3.182.066 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.259 |
| DATORII | 2.950.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.004.214 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 8.367.537 |
| VENITURI TOTALE | 8.363.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.975.259 |
| Profitul brut | 2.388.242 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.003.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 893.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.800.350 |
| Stocuri | 83.755 |
| Creante | 3.009.323 |
| Casa si conturi la banci | 707.272 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.838 |
| DATORII | 2.237.243 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.469.381 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 14.873.545 |
| VENITURI TOTALE | 15.013.335 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.121.476 |
| Profitul brut | 2.891.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.468.941 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 613.864 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 995.862 |
| Stocuri | 94.105 |
| Creante | 22.366 |
| Casa si conturi la banci | 879.391 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.031 |
| DATORII | 893.247 |
| CAPITALURI - TOTAL | 717.510 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 7.389.190 |
| VENITURI TOTALE | 7.500.941 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.711.433 |
| Profitul brut | 789.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 667.917 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| Active imobilizate | 981.551 |
| Active circulante | 1.469.171 |
| Stocuri | 10.350 |
| Creante | 540.051 |
| Disponibilitati | 918.770 |
| Datorii | 590.602 |
| Capitaluri proprii | 1.860.120 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 9.948.765 |
| Venituri totale | 9.970.538 |
| Cheltuieli totale | 7.785.721 |
| Profit brut | 2.184.817 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.859.680 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 152.796 |
| Active circulante | 526.107 |
| Stocuri | 48.438 |
| Creante | 319.043 |
| Disponibilitati | 158.626 |
| Datorii | 250.263 |
| Capitaluri proprii | 428.640 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 3.158.222 |
| Venituri totale | 3.158.250 |
| Cheltuieli totale | 2.701.132 |
| Profit brut | 457.118 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 425.536 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 79.158 |
| Active circulante | 224.953 |
| Stocuri | 48.438 |
| Creante | 104.908 |
| Disponibilitati | 71.607 |
| Datorii | 160.155 |
| Capitaluri proprii | 143.956 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 355.615 |
| Venituri totale | 355.615 |
| Cheltuieli totale | 249.789 |
| Profit brut | 105.826 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 102.269 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 109.789 |
| Active circulante | 104.500 |
| Creante | 96.557 |
| Disponibilitati | 7.943 |
| Datorii | 172.602 |
| Capitaluri proprii | 41.687 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 247.791 |
| Venituri totale | 247.791 |
| Cheltuieli totale | 305.641 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 57.850 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 57.850 |
| Nr. salariati | 6 |