PIELOREX SA – CUI 479559

Cauta alta firma:
PIELOREX SA
CUI: 479559RegCom: J2001000375237EUID: ROONRC.J40/177/1991CAEN: 1511Stare: funcţiuneTVA: DAActiv fiscal: DA
JUD. ILFOV, COM. JILAVA, PREL. SOSEAUA GIURGIULUI, NR.33A

Pe scurt

PIELOREX SA are CUI 479559, număr de înregistrare J2001000375237 și sediul în Bucureşti Sectorul 4, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 1511 – Producția, prelucrarea și conservarea cărnii (exclusiv carnea de pasăre). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.648.901 lei, o pierdere netă de 41.138 lei și un număr mediu de 8 salariați.

  • Stare ONRC: funcţiune
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: +9,3% Marjă netă 2025: -1,1% Cifră de afaceri / salariat: 456.113 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire PIELOREX SA
CUI 479559
Nr. Reg. Com. J2001000375237
EUID ROONRC.J40/177/1991
CAEN 1511
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 02.11.2026)
Stare (ONRC) funcţiune
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 1991-02-05 (35 ani)

Adresa JUD. ILFOV, COM. JILAVA, PREL. SOSEAUA GIURGIULUI, NR.33A
Telefon 0314255556
Email —
Website —
RO e-Factura Da

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 3 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
NumeCalitateȚara nașterii
ACSINTE SERGIU-România
ACSINTE DOREL-România
FOFIRCĂ EUGENIA-România
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 3 648 901 -41 138 871 409 4 722 357 7 777 373 11 625 996 8
2024 3 339 671 -581 413 964 151 4 814 443 7 820 730 11 667 134 15
2023 3 458 592 -1 298 385 1 160 204 4 944 405 8 461 691 12 248 547 14
2022 6 765 753 5 418 389 624 006 4 142 506 12 740 565 16 245 518 11
2021 10 575 136 -104 590 4 628 434 3 682 501 11 937 905 10 827 128 22
2020 9 580 775 -290 786 6 531 334 4 364 961 13 259 891 11 055 844 24
2019 16 241 934 27 167 6 021 089 4 546 365 12 844 999 11 346 630 23
2018 — — — — — — —
2017 — — — — — — —

Statistics

Commercial networks and enterprises
3 648 901 lei
9%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “PIELOREX SA”
Cod CAEN preponderent 1511 Rev. 2 (echivalent: 1511 Rev. 1, 1511 Rev. 3)
Obiect Activitate Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
Descriere Activitate Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
Cod CAEN principal 15 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
Descriere activitate (principal) Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor
Număr asociați 0
Număr administratori 3
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime microîntreprindere (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

JUD. ILFOV, COM. JILAVA, PREL. SOSEAUA GIURGIULUI, NR.33A

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția PIELOREX SA în Topul Firmelor 2025:
Locul 327353 în Top Profit România

Microîntreprinderi , Ilfov , domeniul 1511: Producția, prelucrarea și conservarea cărnii (exclusiv carnea de pasăre)

Locul 15004 în Ilfov pe categoria Microîntreprinderi
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
-41.138 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (15), poziții apropiate de locul 3 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „PIELOREX SA"...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „PIELOREX SA" în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „PIELOREX SA"...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PIELOREX SA"

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „PIELOREX SA"...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „PIELOREX SA"...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „PIELOREX SA"...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PIELOREX SA"

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 02.11.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
9 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 4.814.443
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 7.820.730
Stocuri 4.262.563
Creante 3.509.447
Casa si conturi la banci 48.720
CHELTUIELI IN AVANS 223
DATORII 964.151
VENITURI IN AVANS 4.111
CAPITALURI - TOTAL 11.667.134
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 3.339.671
VENITURI TOTALE 3.882.969
CHELTUIELI TOTALE 4.464.382
Profitul brut 0
Pierdere bruta 581.413
Profitul net 0
Pierdere neta 581.413
Numar mediu de salariati 15

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 4.944.405
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 8.461.691
Stocuri 4.035.208
Creante 4.343.707
Casa si conturi la banci 82.776
CHELTUIELI IN AVANS 2.655
DATORII 1.160.204
CAPITALURI - TOTAL 12.248.547
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 3.458.592
VENITURI TOTALE 3.818.295
CHELTUIELI TOTALE 5.116.680
Profitul brut 0
Pierdere bruta 1.298.385
Profitul net 0
Pierdere neta 1.298.385
Numar mediu de salariati 14

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 4.142.506
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 12.740.565
Stocuri 3.890.425
Creante 6.774.763
Casa si conturi la banci 2.075.377
CHELTUIELI IN AVANS 2.756
DATORII 624.006
VENITURI IN AVANS 16.303
CAPITALURI - TOTAL 16.245.518
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 6.765.753
VENITURI TOTALE 15.815.879
CHELTUIELI TOTALE 9.534.236
Profitul brut 6.281.643
Pierdere bruta 0
Profitul net 5.418.389
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 11

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 3.682.501
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 11.937.905
Stocuri 5.537.853
Creante 6.360.829
Casa si conturi la banci 39.223
CHELTUIELI IN AVANS 9.205
DATORII 4.628.434
VENITURI IN AVANS 174.049
CAPITALURI - TOTAL 10.827.128
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 10.575.136
VENITURI TOTALE 13.022.937
CHELTUIELI TOTALE 13.052.009
Profitul brut 0
Pierdere bruta 29.072
Profitul net 0
Pierdere neta 104.590
Numar mediu de salariati 22

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 4.364.961
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 13.259.891
Stocuri 6.226.433
Creante 7.024.883
Casa si conturi la banci 8.575
CHELTUIELI IN AVANS 8.040
DATORII 6.531.334
VENITURI IN AVANS 45.714
CAPITALURI - TOTAL 11.055.844
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 9.580.775
VENITURI TOTALE 10.038.210
CHELTUIELI TOTALE 10.328.996
Profitul brut 0
Pierdere bruta 290.786
Profitul net 0
Pierdere neta 290.786
Numar mediu de salariati 24

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 4.546.365
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 12.844.999
Stocuri 6.282.049
Creante 6.526.629
Casa si conturi la banci 36.321
CHELTUIELI IN AVANS 8.555
DATORII 6.021.089
VENITURI IN AVANS 32.200
CAPITALURI - TOTAL 11.346.630
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 16.241.934
VENITURI TOTALE 17.458.020
CHELTUIELI TOTALE 17.387.769
Profitul brut 70.251
Pierdere bruta 0
Profitul net 27.167
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 23

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 4.923.656
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 12.823.693
Stocuri 6.275.008
Creante 6.362.729
Casa si conturi la banci 185.956
CHELTUIELI IN AVANS 8.536
DATORII 6.236.041
VENITURI IN AVANS 200.380
CAPITALURI - TOTAL 11.319.464
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 18.184.459
VENITURI TOTALE 19.122.007
CHELTUIELI TOTALE 19.058.946
Profitul brut 63.061
Pierdere bruta 0
Profitul net 21.223
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 26

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 5.340.044
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 12.362.568
Stocuri 5.581.159
Creante 6.381.958
Casa si conturi la banci 399.451
CHELTUIELI IN AVANS 8.004
DATORII 6.380.176
VENITURI IN AVANS 32.200
CAPITALURI - TOTAL 11.298.240
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 13.357.670
VENITURI TOTALE 13.694.821
CHELTUIELI TOTALE 13.650.935
Profitul brut 43.886
Pierdere bruta 0
Profitul net 11.376
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 40

WEB_BL_BS_SL CAEN: 1511
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 5.900.324
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 10.803.437
Stocuri 5.031.986
Creante 5.756.748
Casa si conturi la banci 14.703
CHELTUIELI IN AVANS 11.088
DATORII 5.408.376
VENITURI IN AVANS 19.609
CAPITALURI - TOTAL 11.286.864
Capital subscris varsat 1.489.693
Cifra de afaceri neta 11.893.753
VENITURI TOTALE 12.410.169
CHELTUIELI TOTALE 11.997.282
Profitul brut 412.887
Pierdere bruta 0
Profitul net 381.004
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 41

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Ani: 2026, 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 Total înregistrări: 0
Nu există rezultate SEAP pentru acest CUI în intervalul selectat.