PHARMACHEM DISTRIBUTIE S.A.
| Denumire | PHARMACHEM DISTRIBUTIE S.A. |
| CUI | 17041072 |
| Nr. Reg. Com. | J2004020881403 |
| EUID | ROONRC.J2004020881403 |
| CAEN | 4646 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-12-15 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TIRLI MIHAIL CONSTANTIN | - | România |
| BADEA DANIELA | - | România |
| SIMULESCU DAN FLORIN | - | România |
| PÎRVULESCU HORAȚIU ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 192 648 524 | 437 644 | 75 680 840 | — | — | — | 130 |
| 2024 | 219 795 702 | 813 651 | 85 458 272 | 3 347 144 | 83 743 409 | 1 660 700 | 136 |
| 2023 | 202 556 612 | 999 866 | 77 903 798 | 2 835 189 | 76 955 539 | 1 846 915 | 135 |
| 2022 | 176 513 554 | 1 329 363 | 66 685 437 | 2 813 882 | 66 108 809 | 2 176 412 | 129 |
| 2021 | 124 235 220 | 490 503 | 50 965 208 | 2 881 286 | 49 612 982 | 1 321 552 | 109 |
| 2020 | 92 849 674 | 2 712 916 | 30 320 462 | 2 755 914 | 35 210 989 | 7 661 793 | 80 |
| 2019 | 83 439 908 | 481 252 | 26 048 545 | 3 303 720 | 27 690 850 | 4 948 877 | 104 |
| 2018 | 63 972 862 | 489 744 | 17 102 135 | 3 395 194 | 18 174 566 | 4 467 625 | 78 |
| 2017 | 46 847 855 | 1 308 035 | 12 436 449 | 2 113 979 | 14 206 582 | 3 977 881 | 56 |
| 2016 | 43 402 740 | 2 214 631 | 9 433 940 | 702 157 | 11 669 940 | 2 951 890 | 39 |
Statistics
Commercial networks and enterprises192 648 524 lei
-12%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PHARMACHEM DISTRIBUTIE S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4646 Rev. 2 (echivalent: 4646 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4646: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PHARMACHEM DISTRIBUTIE S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PHARMACHEM DISTRIBUTIE S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PHARMACHEM DISTRIBUTIE S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.347.144 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.743.409 |
| Stocuri | 22.772.840 |
| Creante | 60.550.928 |
| Casa si conturi la banci | 419.641 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.556 |
| DATORII | 85.458.272 |
| PROVIZIOANE | 19.137 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.660.700 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 219.795.702 |
| VENITURI TOTALE | 220.181.532 |
| CHELTUIELI TOTALE | 219.173.983 |
| Profitul brut | 1.007.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 813.651 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 136 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.835.189 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.955.539 |
| Stocuri | 20.309.513 |
| Creante | 56.543.459 |
| Casa si conturi la banci | 102.567 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.217 |
| DATORII | 77.903.798 |
| PROVIZIOANE | 76.232 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.846.915 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 202.556.612 |
| VENITURI TOTALE | 202.744.260 |
| CHELTUIELI TOTALE | 201.550.882 |
| Profitul brut | 1.193.378 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 999.866 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 135 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.813.882 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 66.108.809 |
| Stocuri | 15.885.132 |
| Creante | 49.889.191 |
| Casa si conturi la banci | 334.486 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.568 |
| DATORII | 66.685.437 |
| PROVIZIOANE | 89.410 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.176.412 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 176.513.554 |
| VENITURI TOTALE | 176.567.890 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.061.782 |
| Profitul brut | 1.506.108 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.329.363 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.881.286 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.612.982 |
| Stocuri | 14.595.727 |
| Creante | 33.129.120 |
| Casa si conturi la banci | 1.888.135 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.703 |
| DATORII | 50.965.208 |
| PROVIZIOANE | 230.211 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.321.552 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 124.235.220 |
| VENITURI TOTALE | 124.556.787 |
| CHELTUIELI TOTALE | 123.854.945 |
| Profitul brut | 701.842 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 490.503 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 109 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.755.914 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.210.989 |
| Stocuri | 9.809.412 |
| Creante | 23.112.153 |
| Casa si conturi la banci | 2.289.424 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.352 |
| DATORII | 30.320.462 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.661.793 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 92.849.674 |
| VENITURI TOTALE | 93.083.930 |
| CHELTUIELI TOTALE | 89.966.769 |
| Profitul brut | 3.117.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.712.916 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 80 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.303.720 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.690.850 |
| Stocuri | 9.106.215 |
| Creante | 18.361.038 |
| Casa si conturi la banci | 223.597 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.852 |
| DATORII | 26.048.545 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.948.877 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 83.439.908 |
| VENITURI TOTALE | 83.596.561 |
| CHELTUIELI TOTALE | 83.024.535 |
| Profitul brut | 572.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 481.252 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.395.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.174.566 |
| Stocuri | 5.921.714 |
| Creante | 12.090.845 |
| Casa si conturi la banci | 162.007 |
| DATORII | 17.102.135 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.467.625 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.972.862 |
| VENITURI TOTALE | 64.186.773 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.587.628 |
| Profitul brut | 599.145 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 489.744 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.113.979 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.206.582 |
| Stocuri | 4.029.009 |
| Creante | 9.625.267 |
| Casa si conturi la banci | 552.306 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 93.769 |
| DATORII | 12.436.449 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.977.881 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 46.847.855 |
| VENITURI TOTALE | 47.135.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.577.874 |
| Profitul brut | 1.557.192 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.308.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 702.157 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.669.940 |
| Stocuri | 2.710.055 |
| Creante | 8.357.982 |
| Casa si conturi la banci | 601.903 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.733 |
| DATORII | 9.433.940 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.951.890 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 43.402.740 |
| VENITURI TOTALE | 43.450.186 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.880.687 |
| Profitul brut | 2.569.499 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.214.631 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |