PGC GALVAN PRODMET SRL – CUI 31144669
Pe scurt
PGC GALVAN PRODMET SRL are CUI 31144669, număr de înregistrare J2013000093035 și sediul în Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, județul Argeş. Activitatea principală declarată: CAEN 2551 – Acoperirea metalelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.024.406 lei, un profit net de 665.770 lei și un număr mediu de 29 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PGC GALVAN PRODMET SRL |
| CUI | 31144669 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000093035 |
| EUID | ROONRC.J2013000093035 |
| CAEN | 2551 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-01-28 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETRESCU GEORGE CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 024 406 | 665 770 | 5 293 151 | 5 636 954 | 2 438 288 | 2 788 578 | 29 |
| 2024 | 6 419 684 | 429 502 | 4 545 839 | 5 293 075 | 1 803 009 | 2 552 310 | 29 |
| 2023 | 6 140 102 | 242 787 | 5 893 879 | 6 247 414 | 2 013 769 | 2 365 595 | 31 |
| 2022 | 6 707 257 | 1 032 573 | 5 709 300 | 7 146 399 | 1 716 795 | 3 155 381 | 26 |
| 2021 | 5 744 880 | 889 808 | 4 542 248 | 6 259 647 | 1 287 541 | 3 006 394 | 28 |
| 2020 | 6 367 314 | 1 817 882 | 4 887 769 | 6 273 810 | 2 465 258 | 3 852 202 | 29 |
| 2019 | 4 997 323 | 729 862 | 4 931 477 | 6 502 941 | 1 189 529 | 2 767 164 | 32 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 024 406 lei
9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PGC GALVAN PRODMET SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2551 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Acoperirea metalelor |
| Descriere Activitate | Acoperirea metalelor |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Argeş , domeniul 2551: Acoperirea metalelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 28 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NIMB CONSMETAL SRL – locul 24, 76,06 mil. lei, Constanţa
- EISEN ART SRL – locul 24, 41,31 mil. lei, Maramureş
- STEEL STEI SRL – locul 24, 20,35 mil. lei, Bihor
- ALUMIN PLAST SRL – locul 24, 18,05 mil. lei, Vâlcea
- CABLERO STEEL GROUP SRL – locul 24, 17,17 mil. lei, Iaşi
- EDOROM METAL SRL – locul 24, 16,09 mil. lei, Hunedoara
- PRODMETCOM SRL – locul 24, 9,96 mil. lei, Bucureşti
- MOS SRL – locul 24, 7,62 mil. lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PGC GALVAN PRODMET SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PGC GALVAN PRODMET SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PGC GALVAN PRODMET SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.293.075 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.803.009 |
| Stocuri | 412.904 |
| Creante | 1.234.828 |
| Casa si conturi la banci | 155.277 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.816 |
| DATORII | 4.545.839 |
| VENITURI IN AVANS | 3.751 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.552.310 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 6.419.684 |
| VENITURI TOTALE | 6.428.378 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.899.609 |
| Profitul brut | 528.769 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 429.502 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.247.414 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.013.769 |
| Stocuri | 588.877 |
| Creante | 1.086.545 |
| Casa si conturi la banci | 338.347 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.544 |
| DATORII | 5.893.879 |
| VENITURI IN AVANS | 6.253 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.365.595 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 6.140.102 |
| VENITURI TOTALE | 6.680.371 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.385.396 |
| Profitul brut | 294.975 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 242.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.146.399 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.716.795 |
| Stocuri | 920.848 |
| Creante | 1.865.466 |
| Casa si conturi la banci | -1.069.519 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.487 |
| DATORII | 5.709.300 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.155.381 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 6.707.257 |
| VENITURI TOTALE | 6.731.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.501.683 |
| Profitul brut | 1.229.997 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.032.573 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.259.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.287.541 |
| Stocuri | 632.856 |
| Creante | 1.204.160 |
| Casa si conturi la banci | -549.475 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.454 |
| DATORII | 4.542.248 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.006.394 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 5.744.880 |
| VENITURI TOTALE | 5.790.930 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.727.645 |
| Profitul brut | 1.063.285 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 889.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.273.810 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.465.258 |
| Stocuri | 186.852 |
| Creante | 1.690.112 |
| Casa si conturi la banci | 588.294 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 903 |
| DATORII | 4.887.769 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.852.202 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 6.367.314 |
| VENITURI TOTALE | 6.461.069 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.336.503 |
| Profitul brut | 2.124.566 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.817.882 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.502.941 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.189.529 |
| Stocuri | 206.163 |
| Creante | 937.786 |
| Casa si conturi la banci | 45.580 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.171 |
| DATORII | 4.931.477 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.767.164 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 4.997.323 |
| VENITURI TOTALE | 5.016.204 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.234.106 |
| Profitul brut | 782.098 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 729.862 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.045.310 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 954.103 |
| Stocuri | 259.659 |
| Creante | 903.764 |
| Casa si conturi la banci | -209.320 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 764 |
| DATORII | 5.261.057 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.739.120 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 3.806.259 |
| VENITURI TOTALE | 3.845.122 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.651.786 |
| Profitul brut | 193.336 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 155.236 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.027.516 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.878.569 |
| Stocuri | 499.368 |
| Creante | 1.564.812 |
| Casa si conturi la banci | -185.611 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 756 |
| DATORII | 5.579.977 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.326.864 |
| Capital subscris varsat | 270 |
| Cifra de afaceri neta | 3.445.002 |
| VENITURI TOTALE | 3.448.276 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.203.403 |
| Profitul brut | 1.244.873 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.244.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.737.379 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.033.972 |
| Stocuri | 66.882 |
| Creante | 807.902 |
| Casa si conturi la banci | 159.188 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54 |
| DATORII | 708.685 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.062.720 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.626.637 |
| VENITURI TOTALE | 2.630.905 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.532.921 |
| Profitul brut | 1.097.984 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 947.694 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |