PETROSERV SA
| Denumire | PETROSERV SA |
| CUI | 9456303 |
| Nr. Reg. Com. | J13/1313/1997 |
| EUID | ROONRC.J13/1313/1997 |
| CAEN | 3315 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-05-20 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PESCU MIHAI | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -41 330 | 2 618 | 3 279 983 | 12 760 | 3 290 125 | 1 |
| 2024 | 0 | 149 306 | 7 032 | 3 279 983 | 58 503 | 3 331 454 | 1 |
| 2023 | 500 | 484 186 | 6 422 | 3 285 083 | 99 208 | 3 377 869 | 1 |
| 2022 | 232 230 | 681 048 | 663 974 | 3 310 583 | 5 245 073 | 7 891 682 | 1 |
| 2021 | 541 198 | 162 043 | 661 667 | 6 605 421 | 2 309 224 | 7 667 012 | 3 |
| 2020 | 248 974 | -322 087 | 828 559 | 6 762 649 | 2 156 844 | 7 504 968 | 3 |
| 2019 | 1 449 629 | 26 044 | 652 462 | 6 945 929 | 2 714 610 | 7 827 056 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PETROSERV SA”
| Cod CAEN preponderent | 3315 Rev. 2 (echivalent: 3315 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Repararea și întreținerea navelor și bărcilor |
| Descriere Activitate | Repararea și întreținerea navelor și bărcilor |
| Cod CAEN principal | 33 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor |
| Descriere activitate (principal) | Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Constanţa , domeniul 3315: Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PETROSERV SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PETROSERV SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PETROSERV SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.279.983 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.503 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 12.329 |
| Casa si conturi la banci | 46.174 |
| DATORII | 7.032 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.331.454 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 239.915 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.046 |
| Profitul brut | 177.869 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 149.306 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.285.083 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 99.208 |
| Creante | 9.323 |
| Casa si conturi la banci | 89.885 |
| DATORII | 6.422 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.377.869 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 500 |
| VENITURI TOTALE | 956.687 |
| CHELTUIELI TOTALE | 372.888 |
| Profitul brut | 583.799 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 484.186 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.310.583 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.245.073 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 528.057 |
| Casa si conturi la banci | 4.717.016 |
| DATORII | 663.974 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.891.682 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 232.230 |
| VENITURI TOTALE | 5.232.610 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.912.909 |
| Profitul brut | 1.319.701 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 681.048 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.605.421 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.309.224 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.855.227 |
| Casa si conturi la banci | 453.997 |
| DATORII | 661.667 |
| PROVIZIOANE | 585.966 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.667.012 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 541.198 |
| VENITURI TOTALE | 1.163.919 |
| CHELTUIELI TOTALE | 991.356 |
| Profitul brut | 172.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 162.043 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.762.649 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.156.844 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 942.296 |
| Casa si conturi la banci | 1.214.548 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 828.559 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 585.966 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.504.968 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 248.974 |
| VENITURI TOTALE | 569.590 |
| CHELTUIELI TOTALE | 886.694 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 317.104 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 322.087 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.945.929 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.714.610 |
| Stocuri | 283.445 |
| Creante | 1.270.261 |
| Casa si conturi la banci | 1.160.904 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.744 |
| DATORII | 652.462 |
| VENITURI IN AVANS | 49.977 |
| PROVIZIOANE | 1.132.788 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.827.056 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 1.449.629 |
| VENITURI TOTALE | 2.453.342 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.427.298 |
| Profitul brut | 26.044 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.044 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.281.041 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.280.999 |
| Stocuri | 408.152 |
| Creante | 2.065.720 |
| Casa si conturi la banci | 1.807.127 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.388 |
| DATORII | 2.601.542 |
| VENITURI IN AVANS | 150.664 |
| PROVIZIOANE | 1.012.210 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.801.012 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.036.680 |
| VENITURI TOTALE | 4.010.803 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.753.673 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.742.870 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.742.870 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.894.552 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.412.493 |
| Stocuri | 693.574 |
| Creante | 2.332.023 |
| Casa si conturi la banci | 1.386.896 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.618 |
| DATORII | 1.630.039 |
| VENITURI IN AVANS | 292.812 |
| PROVIZIOANE | 849.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.543.882 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.396.713 |
| VENITURI TOTALE | 4.916.665 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.780.674 |
| Profitul brut | 135.991 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 135.991 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.016.468 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.935.425 |
| Stocuri | 372.074 |
| Creante | 2.815.262 |
| Casa si conturi la banci | 1.748.089 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.376 |
| DATORII | 1.674.741 |
| VENITURI IN AVANS | 573.869 |
| PROVIZIOANE | 1.305.768 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.407.891 |
| Capital subscris varsat | 102.500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.098.039 |
| VENITURI TOTALE | 6.825.369 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.855.462 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 30.093 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 251.716 |
| Numar mediu de salariati | 68 |