PENAVY COM SRL – CUI 5747865
Pe scurt
PENAVY COM SRL are CUI 5747865, număr de înregistrare J1994000682250 și sediul în Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, județul Mehedinţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.364.119 lei, un profit net de 9.042 lei și un număr mediu de 21 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PENAVY COM SRL |
| CUI | 5747865 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000682250 |
| EUID | ROONRC.J25/682/1994 |
| CAEN | 4778 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-05-24 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PENA FELICIA | - | România |
| PENA VIOREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 364 119 | 9 042 | 432 281 | 535 671 | 1 641 353 | 1 744 743 | 21 |
| 2024 | 8 210 799 | 175 592 | 742 657 | 511 072 | 1 990 298 | 1 758 713 | 21 |
| 2023 | 7 542 789 | 204 424 | 718 691 | 650 164 | 1 689 648 | 1 621 121 | 21 |
| 2022 | 7 296 506 | 353 356 | 719 194 | 750 781 | 1 705 110 | 1 736 697 | 20 |
| 2021 | 7 316 765 | 366 367 | 592 947 | 652 004 | 1 684 284 | 1 743 341 | 21 |
| 2020 | 6 961 365 | 289 080 | 326 127 | 738 233 | 1 253 868 | 1 665 974 | 20 |
| 2019 | 6 556 698 | 497 169 | 232 154 | 550 126 | 1 555 922 | 1 873 894 | 21 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 364 119 lei
-10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PENAVY COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4778 Rev. 2 (echivalent: 4778 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mehedinţi , domeniul 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 126 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AUTOEXPERT DEALER S.R.L. – locul 122, 44,19 mil. lei, Brăila
- GROSS MARKET CASH & CARRY S.R.L. – locul 122, 44,15 mil. lei, Braşov
- PRO SANA SRL – locul 122, 31,10 mil. lei, Prahova
- HADES OIL SRL – locul 122, 22,54 mil. lei, Timiş
- GREENWATT INTERNATIONAL S.R.L. – locul 122, 16,64 mil. lei, Iaşi
- OUTSIGHT MEDIA SRL – locul 122, 13,82 mil. lei, Bucureşti
- COLUMNA COM SRL – locul 122, 9,31 mil. lei, Ilfov
- MARERGO S.R.L. – locul 122, 7,51 mil. lei, Brăila
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PENAVY COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PENAVY COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PENAVY COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 511.072 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.990.298 |
| Stocuri | 1.051.854 |
| Creante | 165.124 |
| Casa si conturi la banci | 773.320 |
| DATORII | 742.657 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.758.713 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.210.799 |
| VENITURI TOTALE | 8.213.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.004.690 |
| Profitul brut | 208.522 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 175.592 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 650.164 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.689.648 |
| Stocuri | 879.547 |
| Creante | 131.834 |
| Casa si conturi la banci | 678.267 |
| DATORII | 718.691 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.621.121 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.542.789 |
| VENITURI TOTALE | 7.544.442 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.301.936 |
| Profitul brut | 242.506 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 204.424 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 750.781 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.705.110 |
| Stocuri | 1.010.970 |
| Creante | 96.464 |
| Casa si conturi la banci | 597.676 |
| DATORII | 719.194 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.736.697 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.296.506 |
| VENITURI TOTALE | 7.339.484 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.920.379 |
| Profitul brut | 419.105 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 353.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 652.004 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.684.284 |
| Stocuri | 879.293 |
| Creante | 175.982 |
| Casa si conturi la banci | 629.009 |
| DATORII | 592.947 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.743.341 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.316.765 |
| VENITURI TOTALE | 7.321.772 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.888.501 |
| Profitul brut | 433.271 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 366.367 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 738.233 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.253.868 |
| Stocuri | 900.356 |
| Creante | 110.113 |
| Casa si conturi la banci | 243.399 |
| DATORII | 326.127 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.665.974 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.961.365 |
| VENITURI TOTALE | 6.980.113 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.605.941 |
| Profitul brut | 374.172 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 289.080 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 550.126 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.555.922 |
| Stocuri | 872.302 |
| Creante | 51.790 |
| Casa si conturi la banci | 631.830 |
| DATORII | 232.154 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.873.894 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.556.698 |
| VENITURI TOTALE | 6.561.770 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.972.185 |
| Profitul brut | 589.585 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 497.169 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 539.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.276.198 |
| Stocuri | 791.543 |
| Creante | 39.729 |
| Casa si conturi la banci | 444.926 |
| DATORII | 127.167 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.688.712 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.396.457 |
| VENITURI TOTALE | 5.400.889 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.018.206 |
| Profitul brut | 382.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 310.983 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 546.425 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.491.349 |
| Stocuri | 777.690 |
| Creante | 71.180 |
| Casa si conturi la banci | 642.479 |
| DATORII | 260.045 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.777.729 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.168.154 |
| VENITURI TOTALE | 6.171.604 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.675.390 |
| Profitul brut | 496.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 401.627 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 453.367 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.374.030 |
| Stocuri | 711.646 |
| Creante | 55.281 |
| Casa si conturi la banci | 607.103 |
| DATORII | 178.255 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.649.142 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.880.584 |
| VENITURI TOTALE | 5.891.176 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.328.354 |
| Profitul brut | 562.822 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 471.494 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |