PATO STUDIOS S.R.L. – CUI 48448727
Pe scurt
PATO STUDIOS S.R.L. are CUI 48448727, număr de înregistrare J40/12518/2023 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 5912 – Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 79.104 lei, un profit net de 8.748 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PATO STUDIOS S.R.L. |
| CUI | 48448727 |
| Nr. Reg. Com. | J40/12518/2023 |
| EUID | ROONRC.J40/12518/2023 |
| CAEN | 5912 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2023-07-06 (3 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HĂLMĂJAN IOANA-PETRA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 79 104 | 8 748 | 10 272 | 4 696 | 14 215 | 8 639 | 1 |
| 2024 | 73 195 | 14 185 | 7 338 | 0 | 21 374 | 14 036 | 1 |
| 2023 | 29 176 | -349 | 4 495 | 0 | 4 346 | -149 | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprises79 104 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PATO STUDIOS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 5912 Rev. 2 (echivalent: 5912 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 5912: Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 183 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CINEWAVE FILM S.R.L. – locul 179, 1,15 mil. lei, Bucureşti
- KLU MUSIC RECORDS S.R.L. – locul 179, 203.477 lei, Ilfov
- AV DIGITAL CREATION S.R.L. – locul 179, 88.568 lei, Alba
- HODORONC-TRONC PRODUCTION SRL – locul 180, 1,15 mil. lei, Bucureşti
- STUDIOURILE DE INREGISTRARI AUDIO ISAC S.R.L. – locul 180, 194.738 lei, Braşov
- BLACKFRAME STUDIO S.R.L. – locul 180, 85.192 lei, Vrancea
- EZZELL PRODUCTIONS SRL – locul 181, 1,14 mil. lei, Prahova
- DCSM PRODUCTIONS S.R.L. – locul 181, 194.097 lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PATO STUDIOS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PATO STUDIOS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PATO STUDIOS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 21.374 |
| Creante | 19.254 |
| Disponibilitati | 2.120 |
| Datorii | 7.338 |
| Capitaluri proprii | 14.036 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 73.195 |
| Venituri totale | 73.195 |
| Cheltuieli totale | 58.293 |
| Profit brut | 14.902 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.185 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 4.346 |
| Creante | 3.897 |
| Disponibilitati | 449 |
| Datorii | 4.495 |
| Capitaluri proprii | -149 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 29.176 |
| Venituri totale | 29.176 |
| Cheltuieli totale | 29.234 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 58 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 349 |
| Nr. salariati | 1 |