PALTINIS S.A. – CUI 780151
Informativ
PALTINIS S.A. are CUI 780151, număr de înregistrare J2017019224406 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 5510 – Hoteluri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 212.887 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PALTINIS S.A. |
| CUI | 780151 |
| Nr. Reg. Com. | J2017019224406 |
| EUID | ROONRC.J40/19224/2017 |
| CAEN | 5510 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-11-16 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ROMANIAN CORPORATE GOVERNANCE SRL | - | România |
| MATEI CHRISTIAN HORAŢIU | - | România |
| IONESCU EUGEN CLAUDIU | - | România |
| FURDIAC LIVIU-ALEXANDRU | - | România |
| IONESCU ANICA | - | România |
| IVAN BOGDAN-COSMIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -212 887 | 3 058 384 | 394 622 | 221 248 | -2 442 514 | 1 |
| 2024 | 0 | -31 768 | 2 924 145 | 409 860 | 284 658 | -2 229 627 | 2 |
| 2023 | 226 | -313 224 | 3 041 597 | 519 232 | 323 541 | -2 197 859 | 2 |
| 2022 | 4 761 | 512 311 | 2 812 111 | 599 630 | 761 939 | -1 448 490 | 3 |
| 2021 | 9 853 | -659 251 | 10 722 008 | 11 108 265 | 1 138 888 | -1 960 801 | 0 |
| 2020 | 1 841 764 | -1 200 248 | 10 070 131 | 11 797 560 | 597 852 | -1 301 549 | 12 |
| 2019 | 10 679 288 | 1 191 557 | 11 221 127 | 12 761 397 | 2 371 736 | -101 301 | 68 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PALTINIS S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 5510 Rev. 2 (echivalent: 5510 Rev. 1, 5510 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Cod CAEN principal | 55 Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 5510: Hoteluri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 1903 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FRA HOLIDAY RENT SRL – locul 1899, 173.875 lei, Constanţa
- RELTON STAR SRL – locul 1899, 403 lei, Maramureş
- ALEHOUSE RENT S.R.L. – locul 1900, 173.871 lei, Cluj
- ELITE EVENTS BY CURTEA DOMNEASCA S.R.L. – locul 1900, 90 lei, Vaslui
- CASA TODERAŞ S.R.L. – locul 1901, 173.716 lei, Bihor
- ROMA TEAM EVENTS SRL – locul 1901, 10 lei, Argeş
- SARAH CELLINE LEON S.R.L. – locul 1902, 173.084 lei, Caraş-Severin
- CRIN IMPEX SRL – locul 1902, 0 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PALTINIS S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PALTINIS S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PALTINIS S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 409.860 |
| Active circulante | 284.658 |
| Stocuri | 140.520 |
| Creante | 118.087 |
| Disponibilitati | 26.051 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 2.924.145 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -2.229.627 |
| Capital social | 2.925.795 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 0 |
| Venituri totale | 280.098 |
| Cheltuieli totale | 311.866 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 31.768 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 31.768 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 519.232 |
| Active circulante | 323.541 |
| Stocuri | 160.935 |
| Creante | 128.817 |
| Disponibilitati | 33.789 |
| Cheltuieli in avans | 965 |
| Datorii | 3.041.597 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -2.197.859 |
| Capital social | 2.925.795 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 226 |
| Venituri totale | 226 |
| Cheltuieli totale | 313.450 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 313.224 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 313.224 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 599.630 |
| Active circulante | 761.939 |
| Stocuri | 160.935 |
| Creante | 560.416 |
| Disponibilitati | 40.588 |
| Cheltuieli in avans | 2.052 |
| Datorii | 2.812.111 |
| Venituri in avans | 0 |
| Capitaluri proprii | -1.448.490 |
| Capital social | 2.925.795 |
| Cifra de afaceri | 4.761 |
| Venituri totale | 13.053.086 |
| Cheltuieli totale | 12.540.775 |
| Profit brut | 512.311 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 512.311 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.108.265 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.138.888 |
| Stocuri | 170.202 |
| Creante | 650.081 |
| Casa si conturi la banci | 318.605 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 599 |
| DATORII | 10.722.008 |
| VENITURI IN AVANS | 3.486.545 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.960.801 |
| Capital subscris varsat | 2.925.795 |
| Cifra de afaceri neta | 9.853 |
| VENITURI TOTALE | 988.398 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.647.649 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 659.251 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 659.251 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.797.560 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 597.852 |
| Stocuri | 214.240 |
| Creante | 52.612 |
| Casa si conturi la banci | 331.000 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.503 |
| DATORII | 10.070.131 |
| VENITURI IN AVANS | 3.635.333 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.301.549 |
| Capital subscris varsat | 2.925.795 |
| Cifra de afaceri neta | 1.841.764 |
| VENITURI TOTALE | 2.375.027 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.571.637 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.196.610 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.200.248 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.761.397 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.371.736 |
| Stocuri | 425.332 |
| Creante | 456.951 |
| Casa si conturi la banci | 1.489.453 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 11.221.127 |
| VENITURI IN AVANS | 4.003.171 |
| PROVIZIOANE | 10.136 |
| CAPITALURI - TOTAL | -101.301 |
| Capital subscris varsat | 2.925.795 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.679.288 |
| VENITURI TOTALE | 11.382.427 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.168.740 |
| Profitul brut | 1.213.687 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.191.557 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 68 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.619.550 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.648.984 |
| Stocuri | 479.143 |
| Creante | 507.014 |
| Casa si conturi la banci | 2.662.827 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 533 |
| DATORII | 13.574.304 |
| VENITURI IN AVANS | 4.507.095 |
| PROVIZIOANE | 480.526 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.292.858 |
| Capital subscris varsat | 2.925.795 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.144.916 |
| VENITURI TOTALE | 10.976.263 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.221.295 |
| Profitul brut | 754.968 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 732.838 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.449.050 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.094.725 |
| Stocuri | 454.046 |
| Creante | 573.986 |
| Casa si conturi la banci | 1.066.693 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.337 |
| DATORII | 13.056.287 |
| VENITURI IN AVANS | 5.036.995 |
| PROVIZIOANE | 480.526 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.025.696 |
| Capital subscris varsat | 2.925.795 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.053.175 |
| VENITURI TOTALE | 11.128.505 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.122.198 |
| Profitul brut | 1.006.307 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 984.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.414.439 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.374.942 |
| Stocuri | 473.705 |
| Creante | 529.883 |
| Casa si conturi la banci | 1.371.354 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.371 |
| DATORII | 14.536.392 |
| VENITURI IN AVANS | 5.566.895 |
| PROVIZIOANE | 470.390 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.763.925 |
| Capital subscris varsat | 2.925.795 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.658.598 |
| VENITURI TOTALE | 9.755.718 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.057.451 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 301.733 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 301.733 |
| Numar mediu de salariati | 69 |