PAL TUR SRL – CUI 17196964
Pe scurt
PAL TUR SRL are CUI 17196964, număr de înregistrare J2005000080313 și sediul în Municipiul Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală declarată: CAEN 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 68.104 lei, o pierdere netă de 5.650 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PAL TUR SRL |
| CUI | 17196964 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000080313 |
| EUID | ROONRC.J2005000080313 |
| CAEN | 4933 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-02-03 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PAL EVA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68 104 | -5 650 | 827 | 1 042 | 1 121 | 1 336 | 1 |
| 2024 | 74 486 | 4 207 | 4 180 | 13 542 | 13 624 | 22 986 | 1 |
| 2023 | 62 569 | 313 | 3 717 | 26 042 | 16 454 | 38 779 | 1 |
| 2022 | 58 418 | 1 199 | 1 344 | 336 | 111 424 | 110 416 | 1 |
| 2021 | 78 101 | 21 904 | 1 034 | 1 818 | 139 033 | 139 817 | 1 |
| 2020 | 77 965 | 24 895 | 3 595 | 3 995 | 117 513 | 117 913 | 1 |
| 2019 | 98 015 | 22 400 | 3 495 | 10 310 | 86 204 | 93 019 | 1 |
| 2018 | 93 729 | 30 820 | 2 898 | — | — | — | 2 |
| 2017 | 81 935 | 31 084 | 3 644 | — | — | — | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprises68 104 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PAL TUR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4933 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Descriere Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Cod CAEN principal | 49 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sălaj , domeniul 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3135 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POPADFLOR TRANS SRL – locul 3131, 3,97 mil. lei, Vrancea
- WYGAL S.T.T SRL – locul 3131, 68.245 lei, Dâmboviţa
- VIDAS LOGISTIC SRL – locul 3132, 3,97 mil. lei, Cluj
- ŞOLDAN TRANSPORT TAXI SRL – locul 3132, 68.230 lei, Botoşani
- TOOLTRANS EXPRES SRL – locul 3133, 3,97 mil. lei, Arad
- ACM CAB LOGISTICS S.R.L. – locul 3133, 68.139 lei, Olt
- EMMA GLOBAL LOGISTIC S.R.L. – locul 3134, 3,96 mil. lei, Maramureş
- RUSGOD COMPANY SRL – locul 3134, 68.122 lei, Mehedinţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PAL TUR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PAL TUR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PAL TUR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 13.542 |
| Active circulante | 13.624 |
| Disponibilitati | 13.624 |
| Datorii | 4.180 |
| Capitaluri proprii | 22.986 |
| Cifra de afaceri | 74.486 |
| Venituri totale | 74.486 |
| Cheltuieli totale | 69.560 |
| Profit brut | 4.926 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.207 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 26.042 |
| Active circulante | 16.454 |
| Disponibilitati | 16.454 |
| Datorii | 3.717 |
| Capitaluri proprii | 38.779 |
| Cifra de afaceri | 62.569 |
| Venituri totale | 65.069 |
| Cheltuieli totale | 64.128 |
| Profit brut | 941 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 313 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 336 |
| Active circulante | 111.424 |
| Disponibilitati | 111.424 |
| Datorii | 1.344 |
| Capitaluri proprii | 110.416 |
| Cifra de afaceri | 58.418 |
| Venituri totale | 58.418 |
| Cheltuieli totale | 56.170 |
| Profit brut | 2.248 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.818 |
| Active circulante | 139.033 |
| Stocuri | 31 |
| Disponibilitati | 139.002 |
| Datorii | 1.034 |
| Capitaluri proprii | 139.817 |
| Cifra de afaceri | 78.101 |
| Venituri totale | 78.715 |
| Cheltuieli totale | 55.275 |
| Profit brut | 23.440 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.904 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 3.995 |
| Active circulante | 117.513 |
| Creante | 3.576 |
| Disponibilitati | 113.937 |
| Datorii | 3.595 |
| Capitaluri proprii | 117.913 |
| Cifra de afaceri | 77.965 |
| Venituri totale | 77.965 |
| Cheltuieli totale | 51.734 |
| Profit brut | 26.231 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 10.310 |
| Active circulante | 86.204 |
| Stocuri | 1.550 |
| Disponibilitati | 84.654 |
| Datorii | 3.495 |
| Capitaluri proprii | 93.019 |
| Cifra de afaceri | 98.015 |
| Venituri totale | 98.015 |
| Cheltuieli totale | 74.635 |
| Profit brut | 23.380 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 22.400 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 23.717 |
| Active circulante | 49.799 |
| Disponibilitati | 49.799 |
| Datorii | 2.898 |
| Capitaluri proprii | 70.618 |
| Cifra de afaceri | 93.729 |
| Venituri totale | 97.729 |
| Cheltuieli totale | 65.932 |
| Profit brut | 31.797 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 30.820 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.632 |
| Active circulante | 39.810 |
| Disponibilitati | 39.810 |
| Datorii | 3.644 |
| Capitaluri proprii | 39.798 |
| Cifra de afaceri | 81.935 |
| Venituri totale | 81.935 |
| Cheltuieli totale | 48.393 |
| Profit brut | 33.542 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 31.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 10.000 |
| Disponibilitati | 10.000 |
| Datorii | 1.285 |
| Capitaluri proprii | 8.715 |
| Cifra de afaceri | 51.619 |
| Venituri totale | 51.619 |
| Cheltuieli totale | 44.537 |
| Profit brut | 7.082 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.533 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |