OFFICE MAX SRL – CUI 10839469
Informativ
OFFICE MAX SRL are CUI 10839469, număr de înregistrare J1998007425403 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.861.779 lei, o pierdere netă de 400.104 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | OFFICE MAX SRL |
| CUI | 10839469 |
| Nr. Reg. Com. | J1998007425403 |
| EUID | ROONRC.J1998007425403 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-07-28 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STAMATOIU DANA INGRID | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 861 779 | -400 104 | 2 253 778 | 305 398 | 2 785 841 | 824 192 | 15 |
| 2024 | 17 282 170 | 97 475 | 2 772 280 | 373 585 | 3 624 171 | 1 224 296 | 15 |
| 2023 | 14 458 689 | -228 699 | 3 269 909 | 533 917 | 3 845 337 | 1 126 821 | 15 |
| 2022 | 16 858 684 | 245 900 | 3 345 236 | 728 577 | 3 938 739 | 1 355 520 | 16 |
| 2021 | 17 946 798 | 688 009 | 3 494 520 | 594 065 | 4 764 026 | 1 853 200 | 18 |
| 2020 | 16 639 713 | 355 571 | 2 666 051 | 744 118 | 3 529 239 | 1 610 040 | 19 |
| 2019 | 15 689 360 | 236 420 | 1 395 132 | 499 283 | 2 152 587 | 1 254 469 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “OFFICE MAX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 185 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MB DISTRIBUTION MED S.R.L. – locul 181, 42,31 mil. lei, Iaşi
- MATE-FIN SRL – locul 181, 39,49 mil. lei, Bucureşti
- ZEDORA DISTRIBUTION S.R.L. – locul 181, 33,70 mil. lei, Ilfov
- CRONOS SRL – locul 181, 32,41 mil. lei, Argeş
- BIOCOOP DONAU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ – locul 181, 29,33 mil. lei, Constanţa
- MARSIM STREI SRL – locul 181, 17,19 mil. lei, Hunedoara
- SEP MOBILE SRL – locul 181, 13,62 mil. lei, Braşov
- BAMIS SOLUTIONS SRL – locul 181, 12,36 mil. lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „OFFICE MAX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „OFFICE MAX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „OFFICE MAX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 373.585 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.624.171 |
| Stocuri | 1.375.509 |
| Creante | 1.389.347 |
| Casa si conturi la banci | 859.315 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.665 |
| DATORII | 2.772.280 |
| VENITURI IN AVANS | 37.845 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.224.296 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.282.170 |
| VENITURI TOTALE | 17.345.941 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.242.534 |
| Profitul brut | 103.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.475 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 533.917 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.845.337 |
| Stocuri | 1.283.071 |
| Creante | 2.114.225 |
| Casa si conturi la banci | 448.041 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.997 |
| DATORII | 3.269.909 |
| VENITURI IN AVANS | 15.521 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.126.821 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.458.689 |
| VENITURI TOTALE | 14.558.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.786.822 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 228.699 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 228.699 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 728.577 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.938.739 |
| Stocuri | 1.301.009 |
| Creante | 1.341.960 |
| Casa si conturi la banci | 1.295.770 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.440 |
| DATORII | 3.345.236 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.355.520 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.858.684 |
| VENITURI TOTALE | 16.905.908 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.613.223 |
| Profitul brut | 292.685 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 245.900 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 594.065 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.764.026 |
| Stocuri | 1.315.518 |
| Creante | 2.810.705 |
| Casa si conturi la banci | 637.803 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.563 |
| DATORII | 3.494.520 |
| VENITURI IN AVANS | 16.934 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.853.200 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.946.798 |
| VENITURI TOTALE | 18.699.053 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.912.815 |
| Profitul brut | 786.238 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 688.009 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 744.118 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.529.239 |
| Stocuri | 1.449.291 |
| Creante | 742.457 |
| Casa si conturi la banci | 1.337.491 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.734 |
| DATORII | 2.666.051 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.610.040 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.639.713 |
| VENITURI TOTALE | 16.666.350 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.251.865 |
| Profitul brut | 414.485 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 355.571 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 499.283 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.152.587 |
| Stocuri | 1.051.389 |
| Creante | 841.045 |
| Casa si conturi la banci | 260.153 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 675 |
| DATORII | 1.395.132 |
| VENITURI IN AVANS | 2.944 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.254.469 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.689.360 |
| VENITURI TOTALE | 15.705.839 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.428.788 |
| Profitul brut | 277.051 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 236.420 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 500.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.093.427 |
| Stocuri | 945.058 |
| Creante | 605.939 |
| Casa si conturi la banci | 542.430 |
| DATORII | 1.575.943 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.018.049 |
| Capital subscris varsat | 21.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.897.243 |
| VENITURI TOTALE | 12.026.676 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.772.251 |
| Profitul brut | 254.425 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 212.569 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 621.352 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.027.643 |
| Stocuri | 667.392 |
| Creante | 663.624 |
| Casa si conturi la banci | 696.627 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.298 |
| DATORII | 1.738.369 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 912.924 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.494.094 |
| VENITURI TOTALE | 11.560.160 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.177.651 |
| Profitul brut | 382.509 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 317.074 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 572.271 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.595.369 |
| Stocuri | 805.063 |
| Creante | 477.827 |
| Casa si conturi la banci | 1.312.479 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.298 |
| DATORII | 2.420.531 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 749.407 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.671.711 |
| VENITURI TOTALE | 11.698.452 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.495.157 |
| Profitul brut | 203.295 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 166.497 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |