NITU COMPANI SRL – CUI 14114714
Pe scurt
NITU COMPANI SRL are CUI 14114714, număr de înregistrare J2001000284382 și sediul în Sat Glodu, Comuna Dănicei, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.551.183 lei, un profit net de 54.818 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NITU COMPANI SRL |
| CUI | 14114714 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000284382 |
| EUID | ROONRC.J2001000284382 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-08-13 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NIŢU GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 551 183 | 54 818 | 501 572 | 754 597 | 243 040 | 496 065 | 9 |
| 2024 | 1 513 545 | 653 100 | 478 505 | 1 014 142 | 276 344 | 811 981 | 7 |
| 2023 | 830 176 | 39 344 | 788 616 | 734 308 | 213 188 | 158 880 | 9 |
| 2022 | 820 348 | 48 138 | 38 482 | 0 | 158 019 | 119 537 | 10 |
| 2021 | 753 426 | -8 215 | 46 368 | 54 055 | 63 712 | 71 399 | 11 |
| 2020 | 554 492 | 544 932 | 421 788 | 122 329 | 9 072 | -290 387 | 11 |
| 2019 | 810 082 | 56 384 | 1 027 330 | 191 687 | 325 | -835 318 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 551 183 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NITU COMPANI SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 349 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- KOL DRAG SRL – locul 345, 31,97 mil. lei, Suceava
- ALEX & CĂTĂLIN TRANS S.R.L. – locul 345, 1,62 mil. lei, Bihor
- TAVI & AMI 2019 S.R.L. – locul 345, 985.047 lei, Ialomiţa
- BEST PRICHINDEL SRL – locul 345, 378.037 lei, Constanţa
- MIKA STAVĂR TAXI S.R.L. – locul 345, 223.104 lei, Vrancea
- MEYER LOGISTICA SRL – locul 346, 31,93 mil. lei, Bucureşti
- EMTELL COM SRL – locul 346, 1,60 mil. lei, Mehedinţi
- KLAUSS INTER TRADE S.R.L. – locul 346, 980.298 lei, Ialomiţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NITU COMPANI SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NITU COMPANI SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NITU COMPANI SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.014.142 |
| Active circulante | 276.344 |
| Creante | 42.961 |
| Disponibilitati | 233.383 |
| Datorii | 478.505 |
| Capitaluri proprii | 811.981 |
| Capital social | 370.200 |
| Cifra de afaceri | 1.513.545 |
| Venituri totale | 2.215.054 |
| Cheltuieli totale | 1.499.509 |
| Profit brut | 715.545 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 653.100 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 734.308 |
| Active circulante | 213.188 |
| Stocuri | 149.028 |
| Creante | 20.938 |
| Disponibilitati | 43.222 |
| Datorii | 788.616 |
| Capitaluri proprii | 158.880 |
| Capital social | 370.200 |
| Cifra de afaceri | 830.176 |
| Venituri totale | 939.737 |
| Cheltuieli totale | 892.498 |
| Profit brut | 47.239 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.344 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active circulante | 158.019 |
| Creante | 53.750 |
| Disponibilitati | 104.269 |
| Datorii | 38.482 |
| Capitaluri proprii | 119.537 |
| Capital social | 370.200 |
| Cifra de afaceri | 820.348 |
| Venituri totale | 862.849 |
| Cheltuieli totale | 807.792 |
| Profit brut | 55.057 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 48.138 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 54.055 |
| Active circulante | 63.712 |
| Creante | 6.000 |
| Disponibilitati | 57.712 |
| Datorii | 46.368 |
| Capitaluri proprii | 71.399 |
| Capital social | 370.200 |
| Cifra de afaceri | 753.426 |
| Venituri totale | 753.429 |
| Cheltuieli totale | 755.774 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.345 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 8.215 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 122.329 |
| Active circulante | 9.072 |
| Creante | 8.330 |
| Disponibilitati | 742 |
| Datorii | 421.788 |
| Capitaluri proprii | -290.387 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 554.492 |
| Venituri totale | 1.154.495 |
| Cheltuieli totale | 606.384 |
| Profit brut | 548.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 544.932 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 191.687 |
| Active circulante | 325 |
| Creante | 81 |
| Disponibilitati | 244 |
| Datorii | 1.027.330 |
| Capitaluri proprii | -835.318 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 810.082 |
| Venituri totale | 823.171 |
| Cheltuieli totale | 759.218 |
| Profit brut | 63.953 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 56.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 263.211 |
| Active circulante | 12.200 |
| Creante | 12.000 |
| Disponibilitati | 200 |
| Datorii | 1.167.113 |
| Capitaluri proprii | -891.702 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 686.524 |
| Venituri totale | 687.664 |
| Cheltuieli totale | 621.451 |
| Profit brut | 66.213 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 59.415 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active circulante | 4.375 |
| Creante | 3.473 |
| Disponibilitati | 902 |
| Cheltuieli in avans | 1.511 |
| Datorii | 957.003 |
| Capitaluri proprii | -951.117 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 206.759 |
| Venituri totale | 206.759 |
| Cheltuieli totale | 311.673 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 104.914 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 106.982 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 3.347 |
| Active circulante | 5.254 |
| Stocuri | 701 |
| Creante | 3.448 |
| Disponibilitati | 1.105 |
| Cheltuieli in avans | 4.017 |
| Datorii | 856.753 |
| Capitaluri proprii | -844.135 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 146.904 |
| Venituri totale | 146.905 |
| Cheltuieli totale | 399.809 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 252.904 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 254.375 |
| Nr. salariati | 11 |