NITALEXIL SRL – CUI 13762580
Pe scurt
NITALEXIL SRL are CUI 13762580, număr de înregistrare J2001000841134 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 6811 – Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.044.478 lei, o pierdere netă de 3.992.898 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NITALEXIL SRL |
| CUI | 13762580 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000841134 |
| EUID | ROONRC.J2001000841134 |
| CAEN | 6811 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-03-07 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PRINCIPAL S.N. SRL | - | România |
| ILIE FLORIAN-ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 044 478 | -3 992 898 | 20 045 247 | 35 739 175 | 7 161 346 | 20 244 575 | 9 |
| 2024 | 4 948 270 | -4 415 981 | 22 410 149 | 40 795 690 | 7 457 110 | 24 237 472 | 13 |
| 2023 | 1 004 395 | -159 801 | 27 261 225 | 46 769 100 | 4 515 235 | 20 396 333 | 13 |
| 2022 | 2 888 920 | -541 672 | 22 439 296 | 41 006 631 | 421 182 | 15 910 998 | 12 |
| 2021 | 1 132 787 | -2 712 383 | 20 991 088 | 41 815 948 | 347 737 | 16 452 670 | 13 |
| 2020 | 1 530 395 | -1 522 784 | 7 511 901 | 17 205 976 | 1 844 035 | 8 591 773 | 10 |
| 2019 | 8 011 045 | 3 227 606 | 8 642 129 | 16 515 053 | 4 825 270 | 10 114 557 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 044 478 lei
-18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NITALEXIL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6811 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii |
| Descriere Activitate | Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii |
| Cod CAEN principal | 68 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Constanţa , domeniul 6811: Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (68), poziții apropiate de locul 68 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GREEN & YELLOW DEVELOPMENT S.R.L. – locul 64, 41,15 mil. lei, Ilfov
- METALTIM SA – locul 64, 28,90 mil. lei, Timiş
- CLUJ INNOVATION PARK S.A. – locul 64, 5,70 mil. lei, Cluj
- PARK WILLE S.R.L. – locul 64, 4,24 mil. lei, Mureş
- DOROBANTI LUXURY HOUSE SRL – locul 64, 2,58 mil. lei, Bucureşti
- LE FOLLIE IMPORT EXPORT SRL – locul 64, 754.489 lei, Cluj
- MARINA PROPERTIES CONSTRUCT S.R.L. – locul 65, 40,09 mil. lei, Cluj
- PROFITEC SRL – locul 65, 28,62 mil. lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NITALEXIL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NITALEXIL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NITALEXIL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 40.795.690 |
| Active circulante | 7.457.110 |
| Stocuri | 66.485 |
| Creante | 7.371.647 |
| Disponibilitati | 18.978 |
| Datorii | 22.410.149 |
| Venituri in avans | 1.605.179 |
| Capitaluri proprii | 24.237.472 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.948.270 |
| Venituri totale | 25.194.136 |
| Cheltuieli totale | 29.610.117 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.415.981 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.415.981 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 46.769.100 |
| Active circulante | 4.515.235 |
| Stocuri | 32.362 |
| Creante | 4.306.735 |
| Disponibilitati | 176.138 |
| Datorii | 27.261.225 |
| Venituri in avans | 3.626.777 |
| Capitaluri proprii | 20.396.333 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.004.395 |
| Venituri totale | 9.349.843 |
| Cheltuieli totale | 9.509.644 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 159.801 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 159.801 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 41.006.631 |
| Active circulante | 421.182 |
| Stocuri | 38.130 |
| Creante | 316.760 |
| Disponibilitati | 66.292 |
| Datorii | 22.439.296 |
| Venituri in avans | 3.077.519 |
| Capitaluri proprii | 15.910.998 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.888.920 |
| Venituri totale | 2.951.318 |
| Cheltuieli totale | 3.468.928 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 517.610 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 541.672 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 41.815.948 |
| Active circulante | 347.737 |
| Stocuri | 27.936 |
| Creante | 179.094 |
| Disponibilitati | 140.707 |
| Datorii | 20.991.088 |
| Venituri in avans | 4.719.927 |
| Capitaluri proprii | 16.452.670 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.132.787 |
| Venituri totale | 2.430.892 |
| Cheltuieli totale | 5.124.457 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.693.565 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.712.383 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 17.205.976 |
| Active circulante | 1.844.035 |
| Stocuri | 60.559 |
| Creante | 1.686.205 |
| Disponibilitati | 97.271 |
| Datorii | 7.511.901 |
| Venituri in avans | 2.946.337 |
| Capitaluri proprii | 8.591.773 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.530.395 |
| Venituri totale | 1.621.109 |
| Cheltuieli totale | 3.143.893 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.522.784 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.522.784 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 16.515.053 |
| Active circulante | 4.825.270 |
| Stocuri | 523 |
| Creante | 4.577.907 |
| Disponibilitati | 246.840 |
| Datorii | 8.642.129 |
| Venituri in avans | 2.583.637 |
| Capitaluri proprii | 10.114.557 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 8.011.045 |
| Venituri totale | 10.322.053 |
| Cheltuieli totale | 6.907.421 |
| Profit brut | 3.414.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.227.606 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 12.282.490 |
| Active circulante | 1.645.955 |
| Stocuri | 90 |
| Creante | 1.227.431 |
| Disponibilitati | 418.434 |
| Datorii | 2.129.719 |
| Venituri in avans | 5.782.740 |
| Capitaluri proprii | 6.015.986 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.085.719 |
| Venituri totale | 1.130.941 |
| Cheltuieli totale | 2.740.683 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.609.742 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.620.476 |
| Nr. salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.267.307 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.604.119 |
| Stocuri | 90 |
| Creante | 1.365.657 |
| Casa si conturi la banci | 1.238.372 |
| DATORII | 602.041 |
| VENITURI IN AVANS | 3.631.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.637.422 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 959.783 |
| VENITURI TOTALE | 1.693.166 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.428.587 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 735.421 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 735.421 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.469.404 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.643.924 |
| Stocuri | 119 |
| Creante | 1.162.925 |
| Casa si conturi la banci | 1.480.880 |
| DATORII | 1.547.816 |
| VENITURI IN AVANS | 2.278.258 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.287.254 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 772.629 |
| VENITURI TOTALE | 878.627 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.271.447 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 392.820 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 392.820 |
| Numar mediu de salariati | 8 |