NICOTRANS SRL – CUI 378961
Pe scurt
NICOTRANS SRL are CUI 378961, număr de înregistrare J1991010136409 și sediul în Bucureşti Sectorul 4, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.874.706 lei, un profit net de 2.789 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 21.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NICOTRANS SRL |
| CUI | 378961 |
| Nr. Reg. Com. | J1991010136409 |
| EUID | ROONRC.J40/10136/1991 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 21.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-09-10 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NICULAE V. MARCEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 874 706 | 2 789 | 1 443 925 | 1 271 702 | 413 941 | 288 898 | 8 |
| 2024 | 4 172 009 | 6 594 | 866 137 | 682 149 | 541 128 | 393 873 | 9 |
| 2023 | 4 715 144 | 114 577 | 1 391 429 | 1 119 985 | 737 451 | 516 952 | 11 |
| 2022 | 4 998 542 | 641 361 | 1 244 160 | 738 632 | 1 347 617 | 877 375 | 13 |
| 2021 | 3 710 478 | 119 617 | 915 673 | 625 709 | 748 927 | 473 604 | 13 |
| 2020 | 2 697 707 | 65 687 | 589 838 | 451 089 | 583 971 | 453 987 | 11 |
| 2019 | 3 119 207 | 126 241 | 755 700 | 536 474 | 737 593 | 538 300 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 874 706 lei
-7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NICOTRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3187 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CRIS-PER TRANS S.R.L. – locul 3183, 3,88 mil. lei, Dâmboviţa
- DARC ED S.R.L. – locul 3183, 66.187 lei, Braşov
- SPEDITIONRID S.R.L. – locul 3184, 3,88 mil. lei, Vâlcea
- CAVERN SRL – locul 3184, 66.054 lei, Braşov
- JUST TRANSEXPRESS SRL – locul 3185, 3,88 mil. lei, Ilfov
- PAUL & MIHAELA TRANSPORT S.R.L. – locul 3185, 66.047 lei, Vâlcea
- SPEED TRACTĂRI AUTO SRL – locul 3186, 3,88 mil. lei, Argeş
- ALENA TRAVEL S.R.L. – locul 3186, 65.955 lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NICOTRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NICOTRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NICOTRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 682.149 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 541.128 |
| Stocuri | 79.669 |
| Creante | 457.051 |
| Casa si conturi la banci | 4.408 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.733 |
| DATORII | 866.137 |
| CAPITALURI - TOTAL | 393.873 |
| Capital subscris varsat | 127.304 |
| Cifra de afaceri neta | 4.172.009 |
| VENITURI TOTALE | 4.266.957 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.251.106 |
| Profitul brut | 15.851 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.594 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.119.985 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 737.451 |
| Creante | 659.173 |
| Casa si conturi la banci | 78.278 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.945 |
| DATORII | 1.391.429 |
| CAPITALURI - TOTAL | 516.952 |
| Capital subscris varsat | 127.304 |
| Cifra de afaceri neta | 4.715.144 |
| VENITURI TOTALE | 4.853.247 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.708.569 |
| Profitul brut | 144.678 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 114.577 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 738.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.347.617 |
| Stocuri | 37.832 |
| Creante | 702.925 |
| Casa si conturi la banci | 606.860 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 35.286 |
| DATORII | 1.244.160 |
| CAPITALURI - TOTAL | 877.375 |
| Capital subscris varsat | 127.304 |
| Cifra de afaceri neta | 4.998.542 |
| VENITURI TOTALE | 5.572.012 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.880.933 |
| Profitul brut | 691.079 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 641.361 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 625.709 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 748.927 |
| Creante | 504.511 |
| Casa si conturi la banci | 244.416 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.641 |
| DATORII | 915.673 |
| CAPITALURI - TOTAL | 473.604 |
| Capital subscris varsat | 127.304 |
| Cifra de afaceri neta | 3.710.478 |
| VENITURI TOTALE | 3.752.385 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.596.158 |
| Profitul brut | 156.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 119.617 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| Active imobilizate | 451.089 |
| Active circulante | 583.971 |
| Stocuri | 23.116 |
| Creante | 389.132 |
| Disponibilitati | 171.723 |
| Cheltuieli in avans | 8.765 |
| Datorii | 589.838 |
| Capitaluri proprii | 453.987 |
| Capital social | 127.304 |
| Cifra de afaceri | 2.697.707 |
| Venituri totale | 2.735.532 |
| Cheltuieli totale | 2.643.795 |
| Profit brut | 91.737 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 65.687 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 536.474 |
| Active circulante | 737.593 |
| Creante | 476.362 |
| Disponibilitati | 261.231 |
| Cheltuieli in avans | 19.933 |
| Datorii | 755.700 |
| Capitaluri proprii | 538.300 |
| Capital social | 127.304 |
| Cifra de afaceri | 3.119.207 |
| Venituri totale | 3.169.913 |
| Cheltuieli totale | 3.012.054 |
| Profit brut | 157.859 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 126.241 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 719.507 |
| Active circulante | 561.688 |
| Creante | 435.274 |
| Disponibilitati | 126.414 |
| Cheltuieli in avans | 14.155 |
| Datorii | 759.291 |
| Capitaluri proprii | 536.059 |
| Capital social | 127.304 |
| Cifra de afaceri | 2.951.981 |
| Venituri totale | 3.033.964 |
| Cheltuieli totale | 2.864.895 |
| Profit brut | 169.069 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 140.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 851.146 |
| Active circulante | 680.519 |
| Creante | 524.803 |
| Disponibilitati | 155.716 |
| Cheltuieli in avans | 20.276 |
| Datorii | 1.134.019 |
| Capitaluri proprii | 417.922 |
| Capital social | 127.304 |
| Cifra de afaceri | 2.767.956 |
| Venituri totale | 2.785.967 |
| Cheltuieli totale | 2.707.447 |
| Profit brut | 78.520 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 65.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 561.830 |
| Active circulante | 709.791 |
| Creante | 592.113 |
| Disponibilitati | 117.678 |
| Cheltuieli in avans | 36.218 |
| Datorii | 860.767 |
| Capitaluri proprii | 447.072 |
| Capital social | 127.304 |
| Cifra de afaceri | 2.805.755 |
| Venituri totale | 2.833.216 |
| Cheltuieli totale | 2.696.719 |
| Profit brut | 136.497 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 117.996 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |