NICALEX BUILDER S.R.L. – CUI 44664450
Pe scurt
NICALEX BUILDER S.R.L. are CUI 44664450, număr de înregistrare J06/945/2021 și sediul în Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, județul Bistriţa-Năsăud. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 392.158 lei, o pierdere netă de 49.163 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NICALEX BUILDER S.R.L. |
| CUI | 44664450 |
| Nr. Reg. Com. | J06/945/2021 |
| EUID | ROONRC.J2021000945063 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2021-07-29 (5 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUIA NICOLAE ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 392 158 | -49 163 | 1 081 730 | 1 102 | 218 653 | -861 975 | 6 |
| 2024 | 295 138 | -439 557 | 884 976 | 1 102 | 71 062 | -812 812 | 11 |
| 2023 | 270 598 | -231 865 | 444 121 | 1 102 | 69 473 | -373 546 | 13 |
| 2022 | 299 205 | -121 873 | 199 692 | 1 102 | 56 909 | -141 681 | 13 |
| 2021 | 53 550 | -20 008 | 41 014 | 1 102 | 20 104 | -19 808 | 5 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NICALEX BUILDER S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bistriţa-Năsăud , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 8470 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TYM CONSTRUCT S.R.L. – locul 8466, 392.428 lei, Bistriţa-Năsăud
- CRISYANNIS TEAM S.R.L. – locul 8466, 69.907 lei, Cluj
- GANGA FLALOR S.R.L. – locul 8467, 392.374 lei, Braşov
- S-AMENAJARE SRL – locul 8467, 69.812 lei, Harghita
- ORESUND CONS CO S.R.L. – locul 8468, 392.321 lei, Bucureşti
- TEODORO NORD S.R.L. – locul 8468, 69.780 lei, Suceava
- VALI MORAR PAVAJE S.R.L. – locul 8469, 392.299 lei, Bihor
- HELGIOAN CRIS S.R.L. – locul 8469, 69.680 lei, Vaslui
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NICALEX BUILDER S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NICALEX BUILDER S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NICALEX BUILDER S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.102 |
| Active circulante | 71.062 |
| Creante | 70.978 |
| Disponibilitati | 84 |
| Datorii | 884.976 |
| Capitaluri proprii | -812.812 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 295.138 |
| Venituri totale | 479.093 |
| Cheltuieli totale | 918.650 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 439.557 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 439.557 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 1.102 |
| Active circulante | 69.473 |
| Stocuri | 16.553 |
| Creante | 50.823 |
| Disponibilitati | 2.097 |
| Datorii | 444.121 |
| Capitaluri proprii | -373.546 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 270.598 |
| Venituri totale | 490.474 |
| Cheltuieli totale | 719.577 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 229.103 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 231.865 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 1.102 |
| Active circulante | 56.909 |
| Creante | 54.123 |
| Disponibilitati | 2.786 |
| Datorii | 199.692 |
| Capitaluri proprii | -141.681 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.205 |
| Venituri totale | 423.753 |
| Cheltuieli totale | 542.639 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 118.886 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 121.873 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 1.102 |
| Active circulante | 20.104 |
| Creante | 20.000 |
| Disponibilitati | 104 |
| Datorii | 41.014 |
| Capitaluri proprii | -19.808 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 53.550 |
| Venituri totale | 57.729 |
| Cheltuieli totale | 77.201 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.472 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 20.008 |
| Nr. salariati | 5 |