MOTOUTILAJE SRL – CUI 29457400
Pe scurt
MOTOUTILAJE SRL are CUI 29457400, număr de înregistrare J2011002133052 și sediul în Municipiul Oradea, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.062.969 lei, o pierdere netă de 2.412.764 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: insolvenţă
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MOTOUTILAJE SRL |
| CUI | 29457400 |
| Nr. Reg. Com. | J2011002133052 |
| EUID | ROONRC.J2011002133052 |
| CAEN | 4778 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | insolvenţă |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-12-15 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SIGNUM INSOLVENCY SPRL | - | România |
| PANŢUCĂ CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 062 969 | -2 412 764 | 5 799 242 | 897 514 | 2 719 977 | -2 181 751 | 11 |
| 2024 | 14 111 072 | 179 271 | 9 029 952 | 2 280 695 | 7 539 444 | 790 587 | 14 |
| 2023 | 16 789 003 | 390 605 | 9 199 733 | 2 372 418 | 7 438 631 | 611 316 | 17 |
| 2022 | 18 164 076 | 620 511 | 11 416 232 | 2 449 801 | 9 587 142 | 620 711 | 19 |
| 2021 | 11 846 865 | 458 663 | 7 849 602 | 2 449 839 | 8 004 957 | 2 605 194 | 19 |
| 2020 | 11 135 044 | 542 008 | 6 428 335 | 1 987 662 | 6 587 204 | 2 146 531 | 17 |
| 2019 | 11 087 880 | 745 675 | 6 994 698 | 2 099 782 | 7 151 824 | 2 256 908 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 062 969 lei
-43%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOTOUTILAJE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4778 Rev. 2 (echivalent: 4778 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 112 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL – locul 108, 53,61 mil. lei, Constanţa
- SILKY MARKET SRL – locul 108, 49,06 mil. lei, Neamţ
- NIDOFARM SRL – locul 108, 35,37 mil. lei, Dolj
- PETROLIV TRANS SRL – locul 108, 26,30 mil. lei, Bacău
- SMART IMPORT S.R.L. – locul 108, 18,57 mil. lei, Cluj
- INSTALATORUL COMERȚ GRUP S.R.L. – locul 108, 15,65 mil. lei, Alba
- SIERRA COMP S.R.L. – locul 108, 10,91 mil. lei, Alba
- FITO FARM AGRO SRL – locul 108, 8,51 mil. lei, Botoşani
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOTOUTILAJE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOTOUTILAJE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOTOUTILAJE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.372.418 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.438.631 |
| Stocuri | 6.661.025 |
| Creante | 683.639 |
| Casa si conturi la banci | 93.967 |
| DATORII | 9.199.733 |
| CAPITALURI - TOTAL | 611.316 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 16.789.003 |
| VENITURI TOTALE | 17.745.919 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.288.931 |
| Profitul brut | 456.988 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 390.605 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.449.801 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.587.142 |
| Stocuri | 7.331.847 |
| Creante | 1.820.937 |
| Casa si conturi la banci | 434.358 |
| DATORII | 11.416.232 |
| CAPITALURI - TOTAL | 620.711 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.164.076 |
| VENITURI TOTALE | 18.914.403 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.178.503 |
| Profitul brut | 735.900 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 620.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.449.839 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.004.957 |
| Stocuri | 5.962.668 |
| Creante | 937.973 |
| Casa si conturi la banci | 1.104.316 |
| DATORII | 7.849.602 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.605.194 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.846.361 |
| VENITURI TOTALE | 12.308.753 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.772.932 |
| Profitul brut | 535.821 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 458.663 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.987.662 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.587.204 |
| Stocuri | 5.376.951 |
| Creante | 651.100 |
| Casa si conturi la banci | 559.153 |
| DATORII | 6.412.023 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.162.843 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.135.044 |
| VENITURI TOTALE | 11.526.893 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.863.255 |
| Profitul brut | 663.638 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 558.320 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.099.782 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.151.824 |
| Stocuri | 6.148.322 |
| Creante | 322.379 |
| Casa si conturi la banci | 681.123 |
| DATORII | 6.994.698 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.256.908 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.087.880 |
| VENITURI TOTALE | 11.269.116 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.374.120 |
| Profitul brut | 894.996 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 745.675 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.045.374 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.344.000 |
| Stocuri | 4.794.161 |
| Creante | 352.850 |
| Casa si conturi la banci | 196.989 |
| DATORII | 4.878.141 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.511.233 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.437.056 |
| VENITURI TOTALE | 8.580.399 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.578.581 |
| Profitul brut | 1.001.818 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 834.078 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 500.817 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.493.022 |
| Stocuri | 2.620.598 |
| Creante | 403.251 |
| Casa si conturi la banci | 469.173 |
| DATORII | 3.046.684 |
| CAPITALURI - TOTAL | 947.155 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.897.846 |
| VENITURI TOTALE | 7.945.877 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.339.852 |
| Profitul brut | 606.025 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 487.897 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 498.186 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.317.269 |
| Stocuri | 1.580.655 |
| Creante | 325.612 |
| Casa si conturi la banci | 411.002 |
| DATORII | 2.308.972 |
| CAPITALURI - TOTAL | 506.483 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.149.289 |
| VENITURI TOTALE | 6.281.105 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.666.157 |
| Profitul brut | 614.948 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 506.283 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |