MOTOTOLEA COM SERV SNC – CUI 4798844
Pe scurt
MOTOTOLEA COM SERV SNC are CUI 4798844, număr de înregistrare J1997000242525 și sediul în Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, județul Giurgiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.891.514 lei, un profit net de 122.455 lei și un număr mediu de 20 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MOTOTOLEA COM SERV SNC |
| CUI | 4798844 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000242525 |
| EUID | ROONRC.J1997000242525 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ ÎN NUME COLECTIV |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-09-17 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOTOTOLEA DORINELA ȘTEFANIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 891 514 | 122 455 | 4 629 411 | 7 804 007 | 701 885 | 4 028 019 | 20 |
| 2024 | 2 464 510 | 104 941 | 4 397 469 | 7 271 503 | 879 992 | 3 905 564 | 20 |
| 2023 | 2 373 971 | 97 662 | 4 952 028 | 7 554 704 | 1 046 408 | 3 800 622 | 24 |
| 2022 | 2 758 894 | 108 410 | 4 979 592 | 8 030 069 | 510 241 | 3 712 256 | 25 |
| 2021 | 2 614 140 | 159 051 | 5 092 832 | 7 785 661 | 484 345 | 3 328 712 | 28 |
| 2020 | 2 306 305 | 1 434 469 | 6 139 850 | 8 315 225 | 863 349 | 3 190 262 | 28 |
| 2019 | 2 687 253 | 1 472 183 | 8 865 978 | 9 724 499 | 715 743 | 1 755 793 | 26 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 891 514 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOTOTOLEA COM SERV SNC”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Giurgiu , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 244 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FLITEXIM COM SRL – locul 240, 43,60 mil. lei, Gorj
- OMNITRANS SA – locul 240, 3,07 mil. lei, Bihor
- CONSTED ANIOD SRL – locul 240, 1,61 mil. lei, Timiş
- YANNIS QUICK DRIVE S.R.L. – locul 240, 507.577 lei, Bucureşti
- KLM EXPRESS S.R.L. – locul 240, 304.150 lei, Harghita
- NOANE HOCMAN COMPANY SRL – locul 241, 43,55 mil. lei, Bihor
- AUTO NICOLAESCU S.R.L. – locul 241, 3,02 mil. lei, Suceava
- LONDO BCD TOUR SRL – locul 241, 1,61 mil. lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOTOTOLEA COM SERV SNC" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOTOTOLEA COM SERV SNC"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOTOTOLEA COM SERV SNC"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.271.503 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 879.992 |
| Stocuri | 686.788 |
| Creante | 172.415 |
| Casa si conturi la banci | 20.789 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 151.538 |
| DATORII | 4.397.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.905.564 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.464.510 |
| VENITURI TOTALE | 3.211.329 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.079.332 |
| Profitul brut | 131.997 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 104.941 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.554.704 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.046.408 |
| Stocuri | 719.652 |
| Creante | 262.734 |
| Casa si conturi la banci | 64.022 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 151.538 |
| DATORII | 4.952.028 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.800.622 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.373.971 |
| VENITURI TOTALE | 2.936.326 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.814.278 |
| Profitul brut | 122.048 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.662 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.030.069 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 510.241 |
| Stocuri | 252.208 |
| Creante | 177.013 |
| Casa si conturi la banci | 81.020 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 151.538 |
| DATORII | 4.979.592 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.712.256 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.758.894 |
| VENITURI TOTALE | 3.895.657 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.748.290 |
| Profitul brut | 147.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.410 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.785.661 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 484.345 |
| Stocuri | 196.352 |
| Creante | 257.833 |
| Casa si conturi la banci | 30.160 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 151.538 |
| DATORII | 5.092.832 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.328.712 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.614.140 |
| VENITURI TOTALE | 3.754.180 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.572.029 |
| Profitul brut | 182.151 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 159.051 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| Active imobilizate | 8.315.225 |
| Active circulante | 863.349 |
| Stocuri | 314.700 |
| Creante | 482.007 |
| Disponibilitati | 66.642 |
| Cheltuieli in avans | 151.538 |
| Datorii | 6.139.850 |
| Capitaluri proprii | 3.190.262 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.306.305 |
| Venituri totale | 4.339.969 |
| Cheltuieli totale | 2.862.434 |
| Profit brut | 1.477.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.434.469 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 28 |
| Active imobilizate | 9.724.499 |
| Active circulante | 715.743 |
| Stocuri | 328.875 |
| Creante | 361.726 |
| Disponibilitati | 25.142 |
| Cheltuieli in avans | 181.529 |
| Datorii | 8.865.978 |
| Capitaluri proprii | 1.755.793 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.687.253 |
| Venituri totale | 4.687.432 |
| Cheltuieli totale | 3.168.373 |
| Profit brut | 1.519.059 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.472.183 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 26 |
| Active imobilizate | 7.711.994 |
| Active circulante | 1.029.740 |
| Stocuri | 500.999 |
| Creante | 448.822 |
| Disponibilitati | 79.919 |
| Cheltuieli in avans | 80.373 |
| Datorii | 8.538.497 |
| Capitaluri proprii | 283.610 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.539.915 |
| Venituri totale | 2.606.280 |
| Cheltuieli totale | 2.526.597 |
| Profit brut | 79.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 53.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 25 |
| Active imobilizate | 7.355.519 |
| Active circulante | 292.310 |
| Stocuri | 151.885 |
| Creante | 74.009 |
| Disponibilitati | 66.416 |
| Cheltuieli in avans | 118.458 |
| Datorii | 7.536.297 |
| Capitaluri proprii | 229.990 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.064.614 |
| Venituri totale | 3.065.152 |
| Cheltuieli totale | 3.003.678 |
| Profit brut | 61.474 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.448 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 28 |
| Active imobilizate | 5.856.936 |
| Active circulante | 791.872 |
| Stocuri | 412.902 |
| Creante | 321.566 |
| Disponibilitati | 57.404 |
| Cheltuieli in avans | 272.782 |
| Datorii | 6.533.785 |
| Capitaluri proprii | 387.805 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.361.617 |
| Venituri totale | 3.387.941 |
| Cheltuieli totale | 3.293.979 |
| Profit brut | 93.962 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 78.081 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 35 |