MOTOARE ELECTRICE SRL
| Denumire | MOTOARE ELECTRICE SRL |
| CUI | 4776196 |
| Nr. Reg. Com. | J1993002922168 |
| EUID | ROONRC.J1993002922168 |
| CAEN | 2711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-10-08 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CASA DE INSOLVENTA GMC SPRL | - | România |
| COJOCĂREANU DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 355 038 | -552 339 | 2 853 586 | — | — | — | 30 |
| 2024 | 4 615 510 | 779 193 | 2 695 382 | 1 020 975 | 2 833 151 | 1 171 244 | 34 |
| 2023 | 5 004 723 | 1 072 964 | 2 022 818 | 1 070 823 | 2 415 360 | 1 465 015 | 35 |
| 2022 | 4 092 898 | 221 744 | 2 140 795 | 1 120 681 | 1 925 842 | 907 378 | 35 |
| 2021 | 4 435 039 | 594 940 | 1 937 099 | 1 175 881 | 2 192 884 | 1 433 166 | 38 |
| 2020 | 3 924 734 | 263 050 | 2 675 901 | 1 758 519 | 2 054 109 | 1 138 227 | 37 |
| 2019 | 3 433 283 | 484 976 | 2 666 748 | 1 870 787 | 1 859 742 | 1 214 887 | 33 |
| 2018 | 3 684 471 | 697 915 | 3 121 617 | 1 949 297 | 1 921 082 | 747 443 | 31 |
| 2017 | 2 638 287 | 166 192 | 3 635 040 | 2 059 089 | 1 705 970 | 49 528 | 25 |
| 2016 | 1 701 018 | -562 205 | 3 334 985 | 2 224 368 | 1 170 201 | -116 664 | 24 |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 355 038 lei
-27%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOTOARE ELECTRICE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2711 Rev. 2 (echivalent: 2711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Descriere Activitate | Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOTOARE ELECTRICE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOTOARE ELECTRICE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOTOARE ELECTRICE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.020.975 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.833.151 |
| Stocuri | 423.787 |
| Creante | 2.185.764 |
| Casa si conturi la banci | 223.600 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.500 |
| DATORII | 2.695.382 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.171.244 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.615.510 |
| VENITURI TOTALE | 4.614.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.664.326 |
| Profitul brut | 949.958 |
| Profitul net | 779.193 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.070.823 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.415.360 |
| Stocuri | 397.482 |
| Creante | 1.919.798 |
| Casa si conturi la banci | 98.080 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.650 |
| DATORII | 2.022.818 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.465.015 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.004.723 |
| VENITURI TOTALE | 4.978.088 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.695.848 |
| Profitul brut | 1.282.240 |
| Profitul net | 1.072.964 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.120.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.925.842 |
| Stocuri | 427.086 |
| Creante | 1.173.794 |
| Casa si conturi la banci | 324.962 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.650 |
| DATORII | 2.140.795 |
| CAPITALURI - TOTAL | 907.378 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.092.898 |
| VENITURI TOTALE | 4.132.934 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.862.218 |
| Profitul brut | 270.716 |
| Profitul net | 221.744 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.175.881 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.192.884 |
| Stocuri | 429.365 |
| Creante | 1.379.918 |
| Casa si conturi la banci | 383.601 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.500 |
| DATORII | 1.937.099 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.433.166 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.435.039 |
| VENITURI TOTALE | 5.953.367 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.316.809 |
| Profitul brut | 636.558 |
| Profitul net | 594.940 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.758.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.054.109 |
| Stocuri | 345.236 |
| Creante | 1.524.538 |
| Casa si conturi la banci | 184.335 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.500 |
| DATORII | 2.675.901 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.138.227 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.924.734 |
| VENITURI TOTALE | 3.972.095 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.670.497 |
| Profitul brut | 301.598 |
| Profitul net | 263.050 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.870.787 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.859.742 |
| Stocuri | 426.963 |
| Creante | 1.193.037 |
| Casa si conturi la banci | 239.742 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 151.106 |
| DATORII | 2.666.748 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.214.887 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.433.283 |
| VENITURI TOTALE | 3.406.957 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.887.626 |
| Profitul brut | 519.331 |
| Profitul net | 484.976 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.949.297 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.921.082 |
| Stocuri | 421.127 |
| Creante | 1.349.787 |
| Casa si conturi la banci | 150.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.500 |
| DATORII | 3.121.617 |
| VENITURI IN AVANS | 2.819 |
| CAPITALURI - TOTAL | 747.443 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.684.471 |
| VENITURI TOTALE | 3.685.222 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.954.106 |
| Profitul brut | 731.116 |
| Profitul net | 697.915 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.059.089 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.705.970 |
| Stocuri | 460.132 |
| Creante | 1.126.517 |
| Casa si conturi la banci | 119.321 |
| DATORII | 3.635.040 |
| VENITURI IN AVANS | 80.491 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.528 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.638.287 |
| VENITURI TOTALE | 2.730.411 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.545.623 |
| Profitul brut | 184.788 |
| Profitul net | 166.192 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.224.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.170.201 |
| Stocuri | 478.724 |
| Creante | 646.505 |
| Casa si conturi la banci | 44.972 |
| DATORII | 3.334.985 |
| VENITURI IN AVANS | 176.248 |
| CAPITALURI - TOTAL | -116.664 |
| Capital subscris varsat | 20.200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.701.018 |
| VENITURI TOTALE | 1.798.514 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.360.719 |
| Pierdere bruta | 562.205 |
| Pierdere neta | 562.205 |
| Numar mediu de salariati | 24 |