MOTO RAID SRL – CUI 15174200
Pe scurt
MOTO RAID SRL are CUI 15174200, număr de înregistrare J2003000050284 și sediul în Municipiul Slatina, județul Olt. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.771.896 lei, un profit net de 908.013 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 10.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MOTO RAID SRL |
| CUI | 15174200 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000050284 |
| EUID | ROONRC.J28/50/2003 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 10.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-01-30 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DELCEA ŞTEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 771 896 | 908 013 | 3 029 256 | 1 793 366 | 4 419 876 | 3 196 716 | 8 |
| 2024 | 9 107 095 | 868 681 | 3 156 738 | 1 640 557 | 3 804 718 | 2 288 704 | 8 |
| 2023 | 7 053 695 | 508 659 | 2 224 034 | 908 040 | 2 701 465 | 1 420 023 | 7 |
| 2022 | 5 184 491 | 136 809 | 2 074 341 | 651 723 | 2 260 824 | 911 364 | 8 |
| 2021 | 2 586 397 | 112 384 | 782 657 | 687 088 | 870 124 | 774 555 | 8 |
| 2020 | 1 748 737 | 66 712 | 901 626 | 675 561 | 888 236 | 662 171 | 8 |
| 2019 | 2 397 629 | 23 238 | 700 624 | 707 246 | 588 837 | 595 459 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 771 896 lei
-4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOTO RAID SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Olt , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1497 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BASI M.B LOGISTICS SRL – locul 1493, 8,79 mil. lei, Sălaj
- ANRIANAS S.R.L. – locul 1493, 160.453 lei, Galaţi
- ZIAN TRAVEL S.R.L. – locul 1493, 107.417 lei, Bihor
- AMR NECTRAVEL S.R.L. – locul 1493, 35.005 lei, Galaţi
- RIADE TRANS DEAC SRL – locul 1494, 8,79 mil. lei, Maramureş
- CESAVI S.R.L. – locul 1494, 160.276 lei, Suceava
- ACTIV TRAINING SERVICES S.R.L. – locul 1494, 107.300 lei, Cluj
- MP3 SERVICII SRL – locul 1494, 34.982 lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOTO RAID SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOTO RAID SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOTO RAID SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.640.557 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.804.718 |
| Stocuri | 1.613.716 |
| Creante | 1.378.877 |
| Casa si conturi la banci | 812.125 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 167 |
| DATORII | 3.156.738 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.288.704 |
| Capital subscris varsat | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.107.095 |
| VENITURI TOTALE | 9.132.434 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.226.247 |
| Profitul brut | 906.187 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 868.681 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 908.040 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.701.465 |
| Stocuri | 836.992 |
| Creante | 1.024.439 |
| Casa si conturi la banci | 840.034 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.552 |
| DATORII | 2.224.034 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.420.023 |
| Capital subscris varsat | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.053.695 |
| VENITURI TOTALE | 7.265.033 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.693.808 |
| Profitul brut | 571.225 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 508.659 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 651.723 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.260.824 |
| Stocuri | 710.635 |
| Creante | 1.323.462 |
| Casa si conturi la banci | 226.727 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.158 |
| DATORII | 2.074.341 |
| CAPITALURI - TOTAL | 911.364 |
| Capital subscris varsat | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.184.491 |
| VENITURI TOTALE | 5.311.716 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.135.642 |
| Profitul brut | 176.074 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 136.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| Active imobilizate | 687.088 |
| Active circulante | 870.124 |
| Stocuri | 371.513 |
| Creante | 394.330 |
| Disponibilitati | 104.281 |
| Datorii | 782.657 |
| Capitaluri proprii | 774.555 |
| Capital social | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri | 2.586.397 |
| Venituri totale | 2.620.847 |
| Cheltuieli totale | 2.486.666 |
| Profit brut | 134.181 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 112.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 675.561 |
| Active circulante | 888.236 |
| Stocuri | 368.932 |
| Creante | 380.698 |
| Disponibilitati | 138.606 |
| Datorii | 901.626 |
| Capitaluri proprii | 662.171 |
| Capital social | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri | 1.748.737 |
| Venituri totale | 1.820.536 |
| Cheltuieli totale | 1.735.660 |
| Profit brut | 84.876 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 66.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 707.246 |
| Active circulante | 588.837 |
| Stocuri | 277.997 |
| Creante | 275.744 |
| Disponibilitati | 35.096 |
| Datorii | 700.624 |
| Capitaluri proprii | 595.459 |
| Capital social | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri | 2.397.629 |
| Venituri totale | 2.520.086 |
| Cheltuieli totale | 2.462.196 |
| Profit brut | 57.890 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 23.238 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 506.410 |
| Active circulante | 596.544 |
| Stocuri | 234.886 |
| Creante | 357.165 |
| Disponibilitati | 4.493 |
| Datorii | 530.734 |
| Capitaluri proprii | 572.220 |
| Capital social | 1.400.200 |
| Cifra de afaceri | 2.256.023 |
| Venituri totale | 2.325.189 |
| Cheltuieli totale | 2.380.451 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 55.262 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 77.933 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 474.516 |
| Active circulante | 775.699 |
| Stocuri | 336.683 |
| Creante | 399.416 |
| Disponibilitati | 39.600 |
| Datorii | 1.464.008 |
| Capitaluri proprii | -213.793 |
| Capital social | 500.200 |
| Cifra de afaceri | 1.923.447 |
| Venituri totale | 2.065.806 |
| Cheltuieli totale | 2.103.007 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 37.201 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 37.201 |
| Nr. salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 506.919 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 610.347 |
| Stocuri | 275.834 |
| Creante | 328.521 |
| Casa si conturi la banci | 5.992 |
| DATORII | 1.293.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | -176.591 |
| Capital subscris varsat | 500.200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.696.818 |
| VENITURI TOTALE | 1.728.697 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.893.332 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 164.635 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 164.635 |
| Numar mediu de salariati | 6 |