MONS MEDIUS SOLUTIONS S.A.
| Denumire | MONS MEDIUS SOLUTIONS S.A. |
| CUI | 5656481 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000981241 |
| EUID | ROONRC.J1994000981241 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-05-10 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BALAŞA SPERANŢA-MONICA | - | România |
| POLCZER GÜNTHER-ADALBERT | - | Germania |
| BERKI PAUL VALENTIN | - | România |
| SCHNEIDER LÁSZLÓ-JOZSEF | - | România |
| BALAŞA IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 034 841 | 213 230 | 15 831 464 | 1 388 483 | 20 043 884 | 6 182 668 | 51 |
| 2024 | 35 091 020 | 268 586 | 16 256 622 | 1 142 622 | 20 124 333 | 5 969 438 | 53 |
| 2023 | 35 068 722 | 98 020 | 15 333 563 | 1 491 100 | 18 457 346 | 5 700 852 | 53 |
| 2022 | 35 182 530 | 88 712 | 16 058 393 | 2 126 182 | 18 555 213 | 5 638 809 | 55 |
| 2021 | 31 202 894 | 132 693 | 16 592 867 | 2 244 261 | 19 004 633 | 5 578 610 | 55 |
| 2020 | 28 376 870 | 101 858 | 12 816 170 | 2 519 691 | 14 941 145 | 5 448 853 | 55 |
| 2019 | 32 223 633 | 430 367 | 17 243 993 | 3 409 505 | 15 749 495 | 2 673 995 | 55 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 034 841 lei
14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MONS MEDIUS SOLUTIONS S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Maramureş , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MONS MEDIUS SOLUTIONS S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MONS MEDIUS SOLUTIONS S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MONS MEDIUS SOLUTIONS S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.142.622 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.124.333 |
| Stocuri | 10.520.334 |
| Creante | 9.306.833 |
| Casa si conturi la banci | 297.166 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.088.934 |
| DATORII | 16.256.622 |
| VENITURI IN AVANS | 129.829 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.969.438 |
| Capital subscris varsat | 4.998.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.091.020 |
| VENITURI TOTALE | 35.488.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.154.016 |
| Profitul brut | 334.485 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 268.586 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.491.100 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.457.346 |
| Stocuri | 8.963.820 |
| Creante | 8.848.418 |
| Casa si conturi la banci | 645.108 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.129.986 |
| DATORII | 15.333.563 |
| VENITURI IN AVANS | 44.017 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.700.852 |
| Capital subscris varsat | 4.998.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.068.722 |
| VENITURI TOTALE | 35.488.607 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.348.355 |
| Profitul brut | 140.252 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 98.020 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.126.182 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.555.213 |
| Stocuri | 8.842.698 |
| Creante | 9.471.640 |
| Casa si conturi la banci | 240.875 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.075.908 |
| DATORII | 16.058.393 |
| VENITURI IN AVANS | 60.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.638.809 |
| Capital subscris varsat | 4.998.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.182.530 |
| VENITURI TOTALE | 36.370.264 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.237.433 |
| Profitul brut | 132.831 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 88.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.244.261 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.004.633 |
| Stocuri | 9.177.860 |
| Creante | 8.504.724 |
| Casa si conturi la banci | 1.322.049 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.117.759 |
| DATORII | 16.592.867 |
| VENITURI IN AVANS | 195.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.578.610 |
| Capital subscris varsat | 4.998.000 |
| Cifra de afaceri neta | 31.202.894 |
| VENITURI TOTALE | 31.661.444 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.472.020 |
| Profitul brut | 189.424 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 132.693 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.519.691 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.941.145 |
| Stocuri | 7.075.447 |
| Creante | 7.394.892 |
| Casa si conturi la banci | 470.806 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 901.668 |
| DATORII | 12.816.170 |
| VENITURI IN AVANS | 97.481 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.448.853 |
| Capital subscris varsat | 4.998.000 |
| Cifra de afaceri neta | 28.376.870 |
| VENITURI TOTALE | 28.562.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.423.818 |
| Profitul brut | 138.190 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 101.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.409.505 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.749.495 |
| Stocuri | 7.160.082 |
| Creante | 7.307.810 |
| Casa si conturi la banci | 1.281.603 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 956.333 |
| DATORII | 17.243.993 |
| VENITURI IN AVANS | 197.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.673.995 |
| Capital subscris varsat | 2.325.000 |
| Cifra de afaceri neta | 32.223.633 |
| VENITURI TOTALE | 32.425.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.885.181 |
| Profitul brut | 540.455 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 430.367 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.473.627 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.375.323 |
| Stocuri | 7.194.925 |
| Creante | 7.900.952 |
| Casa si conturi la banci | 279.446 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 940.974 |
| DATORII | 16.606.588 |
| VENITURI IN AVANS | 1.259.708 |
| CAPITALURI - TOTAL | 923.628 |
| Capital subscris varsat | 1.005.000 |
| Cifra de afaceri neta | 34.578.924 |
| VENITURI TOTALE | 34.782.285 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.693.658 |
| Profitul brut | 1.088.627 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 916.179 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.974.501 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.382.914 |
| Stocuri | 5.468.855 |
| Creante | 7.601.894 |
| Casa si conturi la banci | 2.312.165 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.316.446 |
| DATORII | 18.344.282 |
| VENITURI IN AVANS | 322.129 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.450 |
| Capital subscris varsat | 1.005.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.296.841 |
| VENITURI TOTALE | 25.979.077 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.684.428 |
| Profitul brut | 294.649 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 224.599 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.534.663 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.831.528 |
| Stocuri | 4.083.512 |
| Creante | 7.649.059 |
| Casa si conturi la banci | 98.957 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.020.685 |
| DATORII | 15.113.958 |
| VENITURI IN AVANS | 15.068 |
| CAPITALURI - TOTAL | -742.150 |
| Capital subscris varsat | 480.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.857.777 |
| VENITURI TOTALE | 26.430.506 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.299.374 |
| Profitul brut | 131.132 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 70.564 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 61 |