MONICOR S.R.L. – CUI 24571195
Pe scurt
MONICOR S.R.L. are CUI 24571195, număr de înregistrare J05/2522/2008 și sediul în Sat Haieu, Comuna Sânmartin, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 52.232 lei, o pierdere netă de 44.309 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MONICOR S.R.L. |
| CUI | 24571195 |
| Nr. Reg. Com. | J05/2522/2008 |
| EUID | ROONRC.J05/2522/2008 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-10-08 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PURDA IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52 232 | -44 309 | 375 946 | 383 083 | 71 692 | 78 829 | 1 |
| 2024 | 71 771 | 6 734 | 264 825 | 375 314 | 12 650 | 123 139 | 1 |
| 2023 | 38 367 | 5 051 | 275 139 | 375 314 | 16 230 | 116 405 | 1 |
| 2022 | 50 771 | -13 941 | 278 535 | 375 314 | 14 574 | 111 353 | 1 |
| 2021 | 33 933 | -365 | 286 194 | 375 314 | 36 174 | 125 294 | 1 |
| 2020 | 31 743 | -1 145 | 285 365 | 375 314 | 35 710 | 125 659 | 1 |
| 2019 | 82 266 | 61 617 | 285 533 | 375 314 | 37 023 | 126 804 | 1 |
| 2018 | 70 930 | -7 509 | 362 545 | — | — | — | 1 |
| 2017 | 34 239 | 14 890 | 355 649 | — | — | — | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprises52 232 lei
-27%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MONICOR S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bihor , domeniul 4639: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 936 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RICARDO-M.I.-IMPEX SRL – locul 932, 6,04 mil. lei, Timiş
- BIENVENUE SELL PROD S.R.L. – locul 932, 4,17 mil. lei, Teleorman
- GREEN BURNER S.R.L. – locul 932, 1,24 mil. lei, Timiş
- SOF-ALEX SMILEY SRL – locul 932, 85.448 lei, Giurgiu
- DALLANORA IMPEX SRL – locul 932, 69.646 lei, Gorj
- HERMES FEET SOLUTIONS S.R.L. – locul 932, 67.805 lei, Sibiu
- CONSENS SRL – locul 933, 6,04 mil. lei, Covasna
- STONE COLLECTION SRL – locul 933, 4,15 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MONICOR S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MONICOR S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MONICOR S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 12.650 |
| Creante | 12.447 |
| Disponibilitati | 203 |
| Datorii | 264.825 |
| Capitaluri proprii | 123.139 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 71.771 |
| Venituri totale | 71.778 |
| Cheltuieli totale | 63.780 |
| Profit brut | 7.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 16.230 |
| Creante | 12.710 |
| Disponibilitati | 3.520 |
| Datorii | 275.139 |
| Capitaluri proprii | 116.405 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 38.367 |
| Venituri totale | 38.367 |
| Cheltuieli totale | 32.940 |
| Profit brut | 5.427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.051 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 14.574 |
| Creante | 14.403 |
| Disponibilitati | 171 |
| Datorii | 278.535 |
| Capitaluri proprii | 111.353 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 50.771 |
| Venituri totale | 50.771 |
| Cheltuieli totale | 63.814 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.043 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.941 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 36.174 |
| Creante | 35.211 |
| Disponibilitati | 963 |
| Datorii | 286.194 |
| Capitaluri proprii | 125.294 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 33.933 |
| Venituri totale | 33.933 |
| Cheltuieli totale | 34.005 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 72 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 365 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 35.710 |
| Creante | 35.657 |
| Disponibilitati | 53 |
| Datorii | 285.365 |
| Capitaluri proprii | 125.659 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 31.743 |
| Venituri totale | 31.743 |
| Cheltuieli totale | 31.848 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 105 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.145 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 37.023 |
| Creante | 36.327 |
| Disponibilitati | 696 |
| Datorii | 285.533 |
| Capitaluri proprii | 126.804 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 82.266 |
| Venituri totale | 135.266 |
| Cheltuieli totale | 72.296 |
| Profit brut | 62.970 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 61.617 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 375.314 |
| Active circulante | 52.418 |
| Stocuri | 4.043 |
| Creante | 47.712 |
| Disponibilitati | 663 |
| Datorii | 362.545 |
| Capitaluri proprii | 65.187 |
| Capital social | 10.200 |
| Cifra de afaceri | 70.930 |
| Venituri totale | 70.930 |
| Cheltuieli totale | 78.058 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.128 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 7.509 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 375.314 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.031 |
| Stocuri | 2.743 |
| Creante | 50.176 |
| Casa si conturi la banci | 112 |
| DATORII | 355.649 |
| CAPITALURI - TOTAL | 72.696 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 34.239 |
| VENITURI TOTALE | 76.520 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.875 |
| Profitul brut | 15.645 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.890 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 375.314 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 124.126 |
| Stocuri | 2.743 |
| Creante | 59.472 |
| Casa si conturi la banci | 61.911 |
| DATORII | 391.634 |
| CAPITALURI - TOTAL | 107.806 |
| Capital subscris varsat | 60.200 |
| Cifra de afaceri neta | 34.422 |
| VENITURI TOTALE | 34.422 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.669 |
| Profitul brut | 9.753 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |