MOLDAVIA SRL – CUI 733575
Informativ
MOLDAVIA SRL are CUI 733575, număr de înregistrare J1991000229333 și sediul în Sat Fântâna Mare, Comuna Fântâna Mare, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 1107 – Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.044.095 lei, un profit net de 36.313 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MOLDAVIA SRL |
| CUI | 733575 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000229333 |
| EUID | ROONRC.J1991000229333 |
| CAEN | 1107 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-19 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BENDESCU VLAD | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 044 095 | 36 313 | 686 743 | 1 797 406 | 646 491 | 1 320 889 | 9 |
| 2024 | 1 105 886 | 74 057 | 1 013 795 | 2 210 017 | 683 379 | 1 330 019 | 10 |
| 2023 | 1 152 970 | 80 837 | 931 523 | 2 304 212 | 735 944 | 1 461 135 | 11 |
| 2022 | 1 049 400 | 85 010 | 1 105 508 | 2 427 447 | 767 921 | 1 380 298 | 8 |
| 2021 | 866 901 | 88 050 | 1 210 283 | 2 583 871 | 734 512 | 1 295 288 | 9 |
| 2020 | 759 941 | 22 481 | 989 544 | 2 485 403 | 623 019 | 1 207 238 | 12 |
| 2019 | 695 874 | 18 165 | 855 266 | 2 490 260 | 567 798 | 1 184 757 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOLDAVIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1107 Rev. 2 (echivalent: 1107 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate |
| Descriere Activitate | Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate |
| Cod CAEN principal | 11 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea băuturilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Suceava , domeniul 1107: Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (11), poziții apropiate de locul 75 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RALU PROD SRL – locul 71, 52,33 mil. lei, Prahova
- OXIGEN AGRO PRODUCT COMPANY SRL – locul 71, 3,87 mil. lei, Bucureşti
- CARPATIA DIGITAL TECH S.R.L. – locul 71, 1,22 mil. lei, Bucureşti
- CRAMA SÂNTU S.R.L. – locul 71, 883.251 lei, Mureş
- CELEBRITY PEONY S.R.L. – locul 71, 102.595 lei, Tulcea
- FRIZON HOLDING S.A. – locul 72, 51,89 mil. lei, Vrancea
- ROXY BIO PLANT SRL – locul 72, 3,81 mil. lei, Giurgiu
- HOLFAG SRL – locul 72, 1,16 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOLDAVIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOLDAVIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOLDAVIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 2.210.017 |
| Active circulante | 683.379 |
| Stocuri | 319.788 |
| Creante | 238.173 |
| Disponibilitati | 125.418 |
| Cheltuieli in avans | 17.000 |
| Datorii | 1.013.795 |
| Venituri in avans | 566.582 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.330.019 |
| Capital social | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.105.886 |
| Venituri totale | 1.349.310 |
| Cheltuieli totale | 1.264.985 |
| Profit brut | 84.325 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 74.057 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 2.427.447 |
| Active circulante | 767.921 |
| Stocuri | 389.328 |
| Creante | 218.065 |
| Disponibilitati | 160.528 |
| Cheltuieli in avans | 25.478 |
| Datorii | 1.105.508 |
| Venituri in avans | 735.040 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.380.298 |
| Capital social | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.049.400 |
| Venituri totale | 1.257.245 |
| Cheltuieli totale | 1.162.835 |
| Profit brut | 94.410 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.010 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.485.403 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 623.019 |
| Stocuri | 267.694 |
| Creante | 312.238 |
| Casa si conturi la banci | 43.087 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.045 |
| DATORII | 989.544 |
| VENITURI IN AVANS | 944.685 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.207.238 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 759.941 |
| VENITURI TOTALE | 976.888 |
| CHELTUIELI TOTALE | 946.748 |
| Profitul brut | 30.140 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.481 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.490.260 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 567.798 |
| Stocuri | 217.255 |
| Creante | 332.032 |
| Casa si conturi la banci | 18.511 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.045 |
| DATORII | 855.266 |
| VENITURI IN AVANS | 1.051.080 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.184.757 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 695.874 |
| VENITURI TOTALE | 924.533 |
| CHELTUIELI TOTALE | 898.933 |
| Profitul brut | 25.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.165 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.648.213 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 475.658 |
| Stocuri | 195.842 |
| Creante | 265.933 |
| Casa si conturi la banci | 13.883 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.501 |
| DATORII | 832.305 |
| VENITURI IN AVANS | 1.157.475 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.166.592 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 553.954 |
| VENITURI TOTALE | 767.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 741.446 |
| Profitul brut | 26.056 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.086 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.815.114 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.223.724 |
| Stocuri | 158.776 |
| Creante | 1.051.211 |
| Casa si conturi la banci | 13.737 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.501 |
| DATORII | 1.695.963 |
| VENITURI IN AVANS | 1.263.870 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.111.506 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 565.367 |
| VENITURI TOTALE | 678.872 |
| CHELTUIELI TOTALE | 669.011 |
| Profitul brut | 9.861 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| Active imobilizate | 2.029.018 |
| Active circulante | 322.020 |
| Stocuri | 108.925 |
| Creante | 204.812 |
| Disponibilitati | 8.283 |
| Cheltuieli in avans | 43.614 |
| Datorii | 797.532 |
| Venituri in avans | 489.184 |
| Capitaluri proprii | 1.107.936 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 551.557 |
| Venituri totale | 607.820 |
| Cheltuieli totale | 556.385 |
| Profit brut | 51.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.167 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |