MIROV IMPEX SRL – CUI 12271097
Informativ
MIROV IMPEX SRL are CUI 12271097, număr de înregistrare J1999000303389 și sediul în Municipiul Drăgăşani, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.280.703 lei, o pierdere netă de 224.643 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: insolvenţă
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 14.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MIROV IMPEX SRL |
| CUI | 12271097 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000303389 |
| EUID | ROONRC.J1999000303389 |
| CAEN | 1611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 14.10.2026) |
| Stare (ONRC) | insolvenţă |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-10-08 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| I.G.F. EXPERT CONSULT IPURL (FOSTA I.G.F. EXPERT CONSULT SRL) | - | România |
| GIONEA GHEORGHE-DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 280 703 | -224 643 | 4 071 897 | 954 468 | 2 996 160 | -121 269 | 3 |
| 2024 | 2 302 980 | -319 189 | 3 959 671 | 1 023 677 | 3 340 536 | 404 542 | 4 |
| 2023 | 2 922 045 | 22 576 | 4 087 152 | 1 086 282 | 3 724 601 | 723 731 | 6 |
| 2022 | 7 800 630 | 339 848 | 3 820 327 | 860 900 | 3 894 056 | 934 629 | 9 |
| 2021 | 10 506 427 | 261 840 | 4 226 891 | 843 605 | 4 992 952 | 1 609 666 | 12 |
| 2020 | 9 949 400 | 342 513 | 2 771 115 | 845 289 | 3 573 652 | 1 647 826 | 14 |
| 2019 | 9 702 108 | 284 743 | 1 454 667 | 961 800 | 1 798 180 | 1 305 313 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MIROV IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 550 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MOBITAL SRL – locul 546, 1,30 mil. lei, Dâmboviţa
- AGROMEC DUMBRAVA SRL – locul 546, 119.186 lei, Cluj
- PRO TEO SRL – locul 546, 89.963 lei, Maramureş
- M & G MOBIF SRL – locul 546, 53.525 lei, Bucureşti
- ALLSIM TIMBER SRL – locul 547, 1,30 mil. lei, Suceava
- AOC AGRO PREST SRL – locul 547, 116.102 lei, Maramureş
- OPAL BRĂDET SILV S.R.L. – locul 547, 89.601 lei, Caraş-Severin
- DARIA CIMPENI SRL – locul 547, 52.850 lei, Alba
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MIROV IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MIROV IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MIROV IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.023.677 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.340.536 |
| Stocuri | 2.859.651 |
| Creante | 442.042 |
| Casa si conturi la banci | 38.843 |
| DATORII | 3.959.671 |
| CAPITALURI - TOTAL | 404.542 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.302.980 |
| VENITURI TOTALE | 2.512.838 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.832.027 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 319.189 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 319.189 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.086.282 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.724.601 |
| Stocuri | 2.967.823 |
| Creante | 742.582 |
| Casa si conturi la banci | 14.196 |
| DATORII | 4.087.152 |
| CAPITALURI - TOTAL | 723.731 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.922.045 |
| VENITURI TOTALE | 3.377.852 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.336.172 |
| Profitul brut | 41.680 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.576 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 860.900 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.894.056 |
| Stocuri | 2.709.676 |
| Creante | 916.963 |
| Casa si conturi la banci | 267.417 |
| DATORII | 3.820.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 934.629 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.800.630 |
| VENITURI TOTALE | 8.132.621 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.731.622 |
| Profitul brut | 400.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 339.848 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 843.605 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.992.952 |
| Stocuri | 3.850.209 |
| Creante | 683.769 |
| Casa si conturi la banci | 458.974 |
| DATORII | 4.226.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.609.666 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.506.427 |
| VENITURI TOTALE | 10.768.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.455.044 |
| Profitul brut | 313.139 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 261.840 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 845.289 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.573.652 |
| Stocuri | 3.186.497 |
| Creante | 725.765 |
| Casa si conturi la banci | -338.610 |
| DATORII | 2.771.115 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.647.826 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.949.400 |
| VENITURI TOTALE | 10.240.249 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.837.495 |
| Profitul brut | 402.754 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 342.513 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 961.800 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.798.180 |
| Stocuri | 1.859.194 |
| Creante | 553.159 |
| Casa si conturi la banci | -614.173 |
| DATORII | 1.454.667 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.305.313 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.702.108 |
| VENITURI TOTALE | 10.049.073 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.704.677 |
| Profitul brut | 344.396 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 284.743 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.026.464 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.427.187 |
| Stocuri | 1.356.769 |
| Creante | 482.277 |
| Casa si conturi la banci | -411.859 |
| DATORII | 1.379.303 |
| VENITURI IN AVANS | 53.777 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.020.571 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.289.351 |
| VENITURI TOTALE | 8.459.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.314.455 |
| Profitul brut | 144.789 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 116.697 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 774.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.650.838 |
| Stocuri | 1.051.051 |
| Creante | 1.129.429 |
| Casa si conturi la banci | -548.919 |
| DATORII | 1.344.981 |
| VENITURI IN AVANS | 176.609 |
| CAPITALURI - TOTAL | 903.880 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.457.811 |
| VENITURI TOTALE | 7.744.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.563.410 |
| Profitul brut | 180.951 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 150.275 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 812.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.947.693 |
| Stocuri | 697.222 |
| Creante | 1.189.679 |
| Casa si conturi la banci | 60.792 |
| DATORII | 1.767.987 |
| VENITURI IN AVANS | 238.172 |
| CAPITALURI - TOTAL | 753.605 |
| Capital subscris varsat | 110.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.307.605 |
| VENITURI TOTALE | 6.390.256 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.267.700 |
| Profitul brut | 122.556 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 101.054 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |