MICROCHIP SALES SRL – CUI 29983235
Pe scurt
MICROCHIP SALES SRL are CUI 29983235, număr de înregistrare J2012003526409 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6220 – Transporturi aeriene ocazionale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.089.025 lei, un profit net de 1.055.269 lei și un număr mediu de 38 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MICROCHIP SALES SRL |
| CUI | 29983235 |
| Nr. Reg. Com. | J2012003526409 |
| EUID | ROONRC.J2012003526409 |
| CAEN | 6220 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-03-27 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOHAMMED NAWAZ SHARIF | - | Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord |
| WILLIAM NICHOLAS EDWARDS | - | Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 089 025 | 1 055 269 | 898 112 | 4 622 | 8 748 145 | 7 858 048 | 38 |
| 2024 | 11 326 575 | 933 593 | 2 920 079 | 1 900 | 9 343 725 | 6 430 877 | 50 |
| 2023 | 12 293 264 | 735 248 | 2 765 135 | 9 178 | 7 603 741 | 4 853 016 | 51 |
| 2022 | 9 650 397 | 591 149 | 2 870 090 | 8 416 | 6 709 533 | 3 851 741 | 45 |
| 2021 | 6 732 443 | 1 225 936 | 4 248 697 | 0 | 7 505 620 | 3 260 592 | 35 |
| 2020 | 5 085 217 | -44 272 | 6 594 558 | 0 | 8 626 257 | 2 034 655 | 26 |
| 2019 | 4 885 091 | 547 675 | 4 880 747 | 467 | 6 950 082 | 2 078 927 | 26 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 089 025 lei
-20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MICROCHIP SALES SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6220 Rev. 0 (echivalent: 6220 Rev. 1, 6220 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi aeriene ocazionale |
| Descriere Activitate | Transporturi aeriene ocazionale |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 6220: Transporturi aeriene ocazionale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 166 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ASCENDIA S.A. – locul 162, 44,57 mil. lei, Bucureşti
- OBEN TECHNOLOGY S.R.L. – locul 162, 9,42 mil. lei, Argeş
- SAAS ESTATE S.R.L. – locul 162, 2,57 mil. lei, Caraş-Severin
- MOIN FX S.R.L. – locul 162, 2,15 mil. lei, Constanţa
- TICKLETRON S.R.L. – locul 162, 822.805 lei, Bihor
- OPERUM SOLUTIONS S.R.L. – locul 162, 496.926 lei, Cluj
- SGM FINANCIAL ACCOUNTING S.R.L. – locul 162, 102.770 lei, Caraş-Severin
- SNYK SOFTWARE ROMANIA S.R.L. – locul 163, 44,50 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MICROCHIP SALES SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MICROCHIP SALES SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MICROCHIP SALES SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.900 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.343.725 |
| Creante | 8.587.539 |
| Casa si conturi la banci | 756.186 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.331 |
| DATORII | 2.920.079 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.430.877 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.326.575 |
| VENITURI TOTALE | 13.792.853 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.711.639 |
| Profitul brut | 1.081.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 933.593 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.178 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.603.741 |
| Creante | 6.841.491 |
| Casa si conturi la banci | 762.250 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.232 |
| DATORII | 2.765.135 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.853.016 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.293.264 |
| VENITURI TOTALE | 18.413.322 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.412.018 |
| Profitul brut | 1.001.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 735.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.709.533 |
| Creante | 5.306.554 |
| Casa si conturi la banci | 1.402.979 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.882 |
| DATORII | 2.870.090 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.851.741 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.650.397 |
| VENITURI TOTALE | 12.548.896 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.940.201 |
| Profitul brut | 608.695 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 591.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.505.620 |
| Creante | 6.995.618 |
| Casa si conturi la banci | 510.002 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.669 |
| DATORII | 4.248.697 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.260.592 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.732.443 |
| VENITURI TOTALE | 8.054.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.602.516 |
| Profitul brut | 1.451.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.225.936 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.626.257 |
| Creante | 8.457.344 |
| Casa si conturi la banci | 168.913 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.956 |
| DATORII | 6.594.558 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.034.655 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.085.217 |
| VENITURI TOTALE | 5.853.061 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.842.209 |
| Profitul brut | 10.852 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 44.272 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 467 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.950.082 |
| Stocuri | 2.225 |
| Creante | 6.655.474 |
| Casa si conturi la banci | 292.383 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.125 |
| DATORII | 4.880.747 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.078.927 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.885.091 |
| VENITURI TOTALE | 5.251.537 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.629.009 |
| Profitul brut | 622.528 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 547.675 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.339 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.938.328 |
| Stocuri | 2.225 |
| Creante | 1.497.551 |
| Casa si conturi la banci | 438.552 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.057 |
| DATORII | 412.472 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.531.252 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.344.186 |
| VENITURI TOTALE | 5.059.672 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.409.079 |
| Profitul brut | 650.593 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 606.924 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| Active imobilizate | 4.434 |
| Active circulante | 1.409.427 |
| Stocuri | 2.225 |
| Creante | 1.208.076 |
| Disponibilitati | 199.126 |
| Cheltuieli in avans | 5.073 |
| Datorii | 494.607 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 924.327 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.631.974 |
| Venituri totale | 3.816.406 |
| Cheltuieli totale | 3.230.342 |
| Profit brut | 586.064 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 479.925 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 809.479 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 590.976 |
| Disponibilitati | 218.503 |
| Cheltuieli in avans | 682 |
| Datorii | 365.759 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 444.402 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.660.235 |
| Venituri totale | 2.983.512 |
| Cheltuieli totale | 2.774.721 |
| Profit brut | 208.791 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 168.811 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |