METEOR ROMANIA S.R.L.
| Denumire | METEOR ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 38298088 |
| Nr. Reg. Com. | J2017001780022 |
| EUID | ROONRC.J2017001780022 |
| CAEN | 2212 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-10-02 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPOVICI TRAIAN ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 216 534 208 | -19 758 727 | 341 452 198 | 76 988 081 | 286 848 333 | 11 780 044 | 644 |
| 2024 | 208 837 731 | 261 678 | 201 750 799 | 91 454 018 | 152 745 967 | 31 538 771 | 626 |
| 2023 | 169 527 419 | -15 450 389 | 265 429 498 | 93 119 084 | 65 480 072 | -117 553 989 | 732 |
| 2022 | 90 833 201 | -77 413 285 | 197 900 189 | 62 785 210 | 34 776 770 | -101 608 240 | 524 |
| 2021 | 16 809 125 | -14 313 938 | 69 192 362 | 23 371 652 | 23 097 099 | -22 687 469 | 296 |
| 2020 | 6 865 868 | -7 445 051 | 22 374 776 | 6 173 855 | 7 447 965 | -8 746 552 | 91 |
| 2019 | 13 746 505 | -1 326 636 | 16 077 668 | 990 082 | 13 863 107 | -1 224 479 | 59 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises216 534 208 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “METEOR ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2212 Rev. 0 (echivalent: 2212 Rev. 1, 2212 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Editarea ziarelor |
| Descriere Activitate | Editarea ziarelor |
| Cod CAEN principal | 22 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Arad , domeniul 2212: Editarea ziarelor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „METEOR ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „METEOR ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „METEOR ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 91.454.018 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 152.745.967 |
| Stocuri | 30.496.097 |
| Creante | 122.002.583 |
| Casa si conturi la banci | 247.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.248 |
| DATORII | 201.750.799 |
| VENITURI IN AVANS | 109.361 |
| PROVIZIOANE | 10.853.302 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.538.771 |
| Capital subscris varsat | 200.100 |
| Cifra de afaceri neta | 208.837.731 |
| VENITURI TOTALE | 218.555.425 |
| CHELTUIELI TOTALE | 217.993.136 |
| Profitul brut | 562.289 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 261.678 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 626 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 93.119.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.480.072 |
| Stocuri | 26.147.485 |
| Creante | 37.137.404 |
| Casa si conturi la banci | 2.195.183 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 247.665 |
| DATORII | 265.429.498 |
| VENITURI IN AVANS | 102.548 |
| PROVIZIOANE | 10.868.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | -117.553.989 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 169.527.419 |
| VENITURI TOTALE | 219.668.935 |
| CHELTUIELI TOTALE | 235.119.324 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.450.389 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 15.450.389 |
| Numar mediu de salariati | 732 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.785.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.776.770 |
| Stocuri | 19.943.840 |
| Creante | 9.224.393 |
| Casa si conturi la banci | 5.608.537 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.027 |
| DATORII | 197.900.189 |
| PROVIZIOANE | 1.314.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | -101.608.240 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 90.833.201 |
| VENITURI TOTALE | 96.091.943 |
| CHELTUIELI TOTALE | 173.505.228 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 77.413.285 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 77.413.285 |
| Numar mediu de salariati | 524 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.371.652 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.097.099 |
| Stocuri | 13.038.540 |
| Creante | 9.124.644 |
| Casa si conturi la banci | 933.915 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.142 |
| DATORII | 69.192.362 |
| CAPITALURI - TOTAL | -22.687.469 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.809.125 |
| VENITURI TOTALE | 38.267.250 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.581.188 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.313.938 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 14.313.938 |
| Numar mediu de salariati | 296 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.173.855 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.447.965 |
| Stocuri | 2.367.724 |
| Creante | 2.550.926 |
| Casa si conturi la banci | 2.529.315 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.404 |
| DATORII | 22.374.776 |
| CAPITALURI - TOTAL | -8.746.552 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.865.868 |
| VENITURI TOTALE | 7.983.116 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.428.167 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.445.051 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.445.051 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 990.082 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.863.107 |
| Stocuri | 1.169.140 |
| Creante | 2.068.127 |
| Casa si conturi la banci | 10.625.840 |
| DATORII | 16.077.668 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.224.479 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.746.505 |
| VENITURI TOTALE | 16.158.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.485.519 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.326.636 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.326.636 |
| Numar mediu de salariati | 59 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.049.885 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.566.374 |
| Stocuri | 1.432.269 |
| Creante | 4.020.469 |
| Casa si conturi la banci | 3.113.636 |
| DATORII | 9.514.102 |
| CAPITALURI - TOTAL | 102.157 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.484.762 |
| VENITURI TOTALE | 17.658.087 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.368.306 |
| Profitul brut | 289.781 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 190.871 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 460.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.724.712 |
| Stocuri | 347.684 |
| Creante | 2.752.357 |
| Casa si conturi la banci | 624.671 |
| DATORII | 4.718.721 |
| CAPITALURI - TOTAL | -533.339 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.468.071 |
| VENITURI TOTALE | 3.476.690 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.210.029 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 733.339 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 733.339 |
| Numar mediu de salariati | 35 |