METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL – CUI 6380839
Informativ
METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL are CUI 6380839, număr de înregistrare J1994000831346 și sediul în Municipiul Alexandria, județul Teleorman. Activitatea principală declarată: CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.395.958 lei, un profit net de 165.599 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL |
| CUI | 6380839 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000831346 |
| EUID | ROONRC.J1994000831346 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-31 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TURCU IULIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 395 958 | 165 599 | 481 290 | 2 242 101 | 1 284 736 | 3 045 547 | 4 |
| 2024 | 5 111 328 | 62 661 | 1 356 914 | 2 083 558 | 2 123 010 | 2 879 948 | 4 |
| 2023 | 5 135 055 | 121 394 | 2 253 502 | 2 256 088 | 2 784 407 | 2 817 287 | 4 |
| 2022 | 5 929 059 | 148 123 | 2 551 243 | 2 174 096 | 3 042 746 | 2 695 893 | 5 |
| 2021 | 5 864 713 | 254 779 | 2 541 306 | 2 258 328 | 2 800 454 | 2 547 770 | 6 |
| 2020 | 5 517 714 | 351 263 | 1 926 849 | 1 563 642 | 2 625 903 | 2 292 990 | 6 |
| 2019 | 4 563 448 | 173 947 | 1 326 036 | 1 441 199 | 1 796 270 | 1 941 727 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Teleorman , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 899 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EYETOEYE SRL-D – locul 895, 6,42 mil. lei, Braşov
- MASTER CONSTRUCT EXPERT S.R.L. – locul 895, 4,41 mil. lei, Ilfov
- WEST TEXTILE S.R.L. – locul 895, 1,32 mil. lei, Arad
- ECHIPAMENTE ŞI LUCRĂRI PENTRU INSTALAŢII SRL – locul 895, 208.595 lei, Arad
- WIKRAMAR TRADE SRL – locul 895, 179.326 lei, Gorj
- BALCOST COM SRL – locul 895, 113.823 lei, Neamţ
- GAMMA VET IMPEX SRL – locul 895, 12.040 lei, Bucureşti
- MK MERCHANTS EASTERN EUROPE S.R.L. – locul 895, 0 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „METALSOR CONSULTING IMPORT EXPORT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.083.558 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.123.010 |
| Stocuri | 2.021.568 |
| Creante | 22.366 |
| Casa si conturi la banci | 79.076 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 1.356.914 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.879.948 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 5.111.328 |
| VENITURI TOTALE | 5.111.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.018.570 |
| Profitul brut | 93.131 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 62.661 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.256.088 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.784.407 |
| Stocuri | 2.226.400 |
| Creante | 336.734 |
| Casa si conturi la banci | 221.273 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 2.253.502 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.817.287 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 5.135.055 |
| VENITURI TOTALE | 5.135.055 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.992.199 |
| Profitul brut | 142.856 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 121.394 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.174.096 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.042.746 |
| Stocuri | 2.698.268 |
| Creante | 113.333 |
| Casa si conturi la banci | 231.145 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 2.551.243 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.695.893 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 5.929.059 |
| VENITURI TOTALE | 5.931.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.762.895 |
| Profitul brut | 168.685 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 148.123 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.258.328 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.800.454 |
| Stocuri | 2.462.300 |
| Creante | 130.218 |
| Casa si conturi la banci | 207.936 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 2.541.306 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.547.770 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 5.864.713 |
| VENITURI TOTALE | 5.873.118 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.584.383 |
| Profitul brut | 288.735 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 254.779 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.563.642 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.625.903 |
| Stocuri | 1.955.807 |
| Creante | 165.027 |
| Casa si conturi la banci | 505.069 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 1.926.849 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.292.990 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 5.517.714 |
| VENITURI TOTALE | 5.517.716 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.113.302 |
| Profitul brut | 404.414 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 351.263 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.441.199 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.796.270 |
| Stocuri | 1.453.370 |
| Creante | 136.956 |
| Casa si conturi la banci | 205.944 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 1.326.036 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.941.727 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 4.563.448 |
| VENITURI TOTALE | 4.563.448 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.361.337 |
| Profitul brut | 202.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 173.947 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.524.278 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.477.626 |
| Stocuri | 1.010.269 |
| Creante | 173.964 |
| Casa si conturi la banci | 293.393 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 1.345.050 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.687.148 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 4.032.686 |
| VENITURI TOTALE | 4.034.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.953.868 |
| Profitul brut | 80.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 50.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.760.202 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.248.418 |
| Stocuri | 679.455 |
| Creante | 140.206 |
| Casa si conturi la banci | 428.757 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 1.402.589 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.636.325 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 3.822.883 |
| VENITURI TOTALE | 3.827.129 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.820.093 |
| Profitul brut | 7.036 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.803 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.965.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.133.127 |
| Stocuri | 839.274 |
| Creante | 173.826 |
| Casa si conturi la banci | 120.027 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.294 |
| DATORII | 1.495.572 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.633.521 |
| Capital subscris varsat | 300.250 |
| Cifra de afaceri neta | 3.214.251 |
| VENITURI TOTALE | 3.214.251 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.048.347 |
| Profitul brut | 165.904 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 143.083 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |