MEPRO SISTEME SRL
| Denumire | MEPRO SISTEME SRL |
| CUI | 19275371 |
| Nr. Reg. Com. | J2006002877084 |
| EUID | ROONRC.J2006002877084 |
| CAEN | 2553 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-11-30 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VAN DER WAL JOHANNES ALBERTUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46 203 688 | -5 731 206 | 44 698 173 | 22 725 522 | 26 737 511 | 5 206 411 | 89 |
| 2024 | 49 324 046 | -3 926 518 | 43 095 366 | 26 168 325 | 26 744 020 | 10 993 995 | 119 |
| 2023 | 53 058 242 | 2 148 667 | 37 965 556 | 26 898 628 | 25 026 333 | 15 072 339 | 123 |
| 2022 | 42 921 105 | 2 861 911 | 32 675 911 | 21 158 001 | 22 099 581 | 11 143 673 | 89 |
| 2021 | 20 643 785 | 1 084 854 | 18 174 929 | 9 515 653 | 13 951 363 | 5 559 261 | 54 |
| 2020 | 12 352 267 | 640 755 | 12 043 892 | 7 789 206 | 6 851 970 | 2 804 527 | 33 |
| 2019 | 13 060 227 | 1 052 821 | 5 985 535 | 4 161 130 | 2 638 986 | 828 522 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises46 203 688 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MEPRO SISTEME SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2553 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Braşov , domeniul 2553: Operațiuni de mecanică generală
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MEPRO SISTEME SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MEPRO SISTEME SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MEPRO SISTEME SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.898.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.026.333 |
| Stocuri | 22.812.904 |
| Creante | 2.118.323 |
| Casa si conturi la banci | 95.106 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.112.934 |
| DATORII | 37.965.556 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.072.339 |
| Capital subscris varsat | 9.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 53.058.242 |
| VENITURI TOTALE | 57.713.190 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.449.373 |
| Profitul brut | 2.263.817 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.148.667 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 123 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.158.001 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.099.581 |
| Stocuri | 19.050.955 |
| Creante | 2.660.340 |
| Casa si conturi la banci | 388.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 562.002 |
| DATORII | 32.675.911 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.143.673 |
| Capital subscris varsat | 7.220.000 |
| Cifra de afaceri neta | 42.921.105 |
| VENITURI TOTALE | 44.184.688 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.246.995 |
| Profitul brut | 2.937.693 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.861.911 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.515.653 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.951.363 |
| Stocuri | 9.285.001 |
| Creante | 4.540.699 |
| Casa si conturi la banci | 125.663 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 267.174 |
| DATORII | 18.174.929 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.559.261 |
| Capital subscris varsat | 4.497.500 |
| Cifra de afaceri neta | 20.643.785 |
| VENITURI TOTALE | 21.060.456 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.905.681 |
| Profitul brut | 1.154.775 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.084.854 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.789.206 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.851.970 |
| Stocuri | 4.766.462 |
| Creante | 2.065.532 |
| Casa si conturi la banci | 19.976 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 207.243 |
| DATORII | 12.043.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.804.527 |
| Capital subscris varsat | 2.747.500 |
| Cifra de afaceri neta | 12.352.267 |
| VENITURI TOTALE | 12.720.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.065.236 |
| Profitul brut | 655.091 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 640.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.161.130 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.638.986 |
| Stocuri | 2.053.194 |
| Creante | 563.499 |
| Casa si conturi la banci | 22.293 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.941 |
| DATORII | 5.985.535 |
| CAPITALURI - TOTAL | 828.522 |
| Capital subscris varsat | 1.412.250 |
| Cifra de afaceri neta | 13.060.227 |
| VENITURI TOTALE | 13.250.182 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.197.361 |
| Profitul brut | 1.052.821 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.052.821 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.039.701 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.547.713 |
| Stocuri | 1.141.984 |
| Creante | 1.382.918 |
| Casa si conturi la banci | 22.811 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 155 |
| DATORII | 3.811.664 |
| CAPITALURI - TOTAL | -224.095 |
| Capital subscris varsat | 1.412.250 |
| Cifra de afaceri neta | 2.708.397 |
| VENITURI TOTALE | 3.071.771 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.937.582 |
| Profitul brut | 134.189 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 133.334 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| Active imobilizate | 370.759 |
| Active circulante | 81.840 |
| Stocuri | 34.882 |
| Creante | 13.577 |
| Disponibilitati | 33.381 |
| Cheltuieli in avans | 497 |
| Datorii | 810.913 |
| Capitaluri proprii | -357.817 |
| Capital social | 47.250 |
| Cifra de afaceri | 68.852 |
| Venituri totale | 169.006 |
| Cheltuieli totale | 430.877 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 261.871 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 261.871 |
| Nr. salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 408.700 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 276.771 |
| Stocuri | 77.934 |
| Creante | 52.631 |
| Casa si conturi la banci | 146.206 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 497 |
| DATORII | 2.159.165 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.473.197 |
| Capital subscris varsat | 35.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.305.474 |
| VENITURI TOTALE | 1.505.586 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.132.320 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 626.734 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 626.734 |
| Numar mediu de salariati | 4 |