MEGANOVA SRL
| Denumire | MEGANOVA SRL |
| CUI | 7848750 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000383088 |
| EUID | ROONRC.J1993000383088 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-02-11 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPESCU DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 106 999 772 | 2 380 560 | 41 793 499 | 18 450 257 | 34 458 252 | 11 115 010 | 243 |
| 2024 | 108 189 586 | 651 235 | 47 373 260 | 19 769 388 | 39 534 434 | 11 930 562 | 249 |
| 2023 | 94 449 481 | 4 759 796 | 42 973 878 | 21 476 163 | 32 757 042 | 11 259 327 | 245 |
| 2022 | 73 599 535 | 232 899 | 35 000 153 | 19 966 721 | 21 963 067 | 6 929 635 | 255 |
| 2021 | 42 843 377 | 229 297 | 38 849 876 | 20 024 315 | 25 522 297 | 6 696 736 | 149 |
| 2020 | 23 963 578 | 58 587 | 32 268 604 | 19 837 216 | 18 898 827 | 6 467 439 | 127 |
| 2019 | 40 211 782 | 136 498 | 28 013 051 | 20 283 589 | 12 994 230 | 5 264 768 | 244 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises106 999 772 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MEGANOVA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Braşov , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MEGANOVA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MEGANOVA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MEGANOVA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.769.388 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.534.434 |
| Stocuri | 6.103.675 |
| Creante | 33.062.786 |
| Casa si conturi la banci | 367.973 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 47.373.260 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.930.562 |
| Capital subscris varsat | 6.000.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 108.189.586 |
| VENITURI TOTALE | 108.469.612 |
| CHELTUIELI TOTALE | 107.705.385 |
| Profitul brut | 764.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 651.235 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 245 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.984.128 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.927.467 |
| Stocuri | 6.656.896 |
| Creante | 23.075.820 |
| Casa si conturi la banci | 194.751 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 42.775.812 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.135.783 |
| Capital subscris varsat | 1.450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 94.449.481 |
| VENITURI TOTALE | 94.925.076 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.367.811 |
| Profitul brut | 2.557.265 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.206.148 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 245 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.966.721 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.963.067 |
| Stocuri | 4.787.366 |
| Creante | 17.087.528 |
| Casa si conturi la banci | 88.173 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 35.000.153 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.929.635 |
| Capital subscris varsat | 1.450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 73.599.535 |
| VENITURI TOTALE | 75.055.313 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.751.282 |
| Profitul brut | 304.031 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 232.899 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 255 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.024.315 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.522.297 |
| Stocuri | 10.906.046 |
| Creante | 14.498.011 |
| Casa si conturi la banci | 118.240 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 38.849.876 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.696.736 |
| Capital subscris varsat | 1.450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 42.843.377 |
| VENITURI TOTALE | 44.746.555 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.468.092 |
| Profitul brut | 278.463 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 229.297 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.837.216 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.898.827 |
| Stocuri | 6.357.730 |
| Creante | 12.423.437 |
| Casa si conturi la banci | 117.660 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 32.268.604 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.467.439 |
| Capital subscris varsat | 1.450.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 23.963.578 |
| VENITURI TOTALE | 27.315.267 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.202.240 |
| Profitul brut | 113.027 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 58.587 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.173.427 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.994.231 |
| Stocuri | 3.764.819 |
| Creante | 9.202.753 |
| Casa si conturi la banci | 26.659 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 28.013.051 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.154.607 |
| Capital subscris varsat | 800.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 40.211.782 |
| VENITURI TOTALE | 40.223.538 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.984.283 |
| Profitul brut | 239.255 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 136.498 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 244 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.930.253 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.686.749 |
| Stocuri | 2.847.635 |
| Creante | 6.741.721 |
| Casa si conturi la banci | 97.393 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 23.488.977 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.128.025 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 30.539.664 |
| VENITURI TOTALE | 31.413.714 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.168.487 |
| Profitul brut | 245.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 149.947 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 227 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.469.645 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.576.987 |
| Stocuri | 1.381.052 |
| Creante | 2.570.614 |
| Casa si conturi la banci | 625.321 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 13.068.554 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 978.078 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 21.840.157 |
| VENITURI TOTALE | 21.863.928 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.355.415 |
| Profitul brut | 508.513 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 434.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 194 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.584.260 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.744.840 |
| Stocuri | 1.446.108 |
| Creante | 1.966.821 |
| Casa si conturi la banci | 331.911 |
| DATORII | 8.785.746 |
| CAPITALURI - TOTAL | 543.354 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.781.232 |
| VENITURI TOTALE | 20.799.472 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.190.514 |
| Profitul brut | 608.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 479.605 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 217 |