MECANEX SA
| Denumire | MECANEX SA |
| CUI | 613803 |
| Nr. Reg. Com. | J07/199/1991 |
| EUID | ROONRC.J1991000199070 |
| CAEN | 2813 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-17 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BIDAŞCĂ CIPRIAN | - | România |
| BIDAȘCĂ ADRIAN | - | România |
| BIDAȘCĂ IRINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 974 306 | 45 096 | 15 048 612 | — | — | — | 36 |
| 2024 | 14 105 585 | 816 867 | 14 805 321 | 3 234 132 | 19 355 716 | 7 784 527 | 38 |
| 2023 | 20 290 269 | 940 710 | 17 216 703 | 4 304 591 | 20 066 203 | 7 154 091 | 72 |
| 2022 | 15 609 128 | 732 213 | 12 686 907 | 4 090 825 | 14 911 304 | 6 315 222 | 69 |
| 2021 | 10 136 295 | 111 943 | 10 577 555 | 4 417 602 | 11 742 962 | 5 583 009 | 107 |
| 2020 | 9 621 084 | 81 338 | 8 735 659 | 4 559 046 | 11 408 535 | 7 231 918 | 96 |
| 2019 | 14 543 749 | 56 888 | 7 193 783 | 4 585 467 | 10 325 268 | 7 716 952 | 119 |
| 2018 | 15 529 606 | 904 177 | 8 327 593 | 4 940 277 | 11 246 680 | 7 859 364 | 126 |
| 2017 | 9 663 212 | 340 915 | 5 966 607 | 4 478 288 | 8 442 706 | 6 954 387 | 135 |
| 2016 | 7 593 211 | 130 949 | 4 655 425 | 4 925 649 | 6 343 248 | 6 613 472 | 132 |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 974 306 lei
-1%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MECANEX SA”
| Cod CAEN preponderent | 2813 Rev. 2 (echivalent: 2813 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de pompe și compresoare |
| Descriere Activitate | Fabricarea de pompe și compresoare |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea de pompe și compresoare |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Botoşani , domeniul 2813: Fabricarea de pompe și compresoare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MECANEX SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MECANEX SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MECANEX SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.234.132 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.355.716 |
| Stocuri | 16.097.025 |
| Creante | 2.828.571 |
| Casa si conturi la banci | 430.120 |
| DATORII | 14.805.321 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.784.527 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 14.105.585 |
| VENITURI TOTALE | 13.422.204 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.375.050 |
| Profitul brut | 1.047.154 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 816.867 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.304.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.066.203 |
| Stocuri | 14.986.343 |
| Creante | 2.633.736 |
| Casa si conturi la banci | 2.446.124 |
| DATORII | 17.216.703 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.154.091 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 20.290.269 |
| VENITURI TOTALE | 23.973.398 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.763.777 |
| Profitul brut | 1.209.621 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 940.710 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.090.825 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.911.304 |
| Stocuri | 12.160.215 |
| Creante | 2.444.792 |
| Casa si conturi la banci | 306.297 |
| DATORII | 12.686.907 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.315.222 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 15.609.128 |
| VENITURI TOTALE | 18.827.296 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.934.338 |
| Profitul brut | 892.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 732.213 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 69 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.417.602 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.742.962 |
| Stocuri | 10.269.672 |
| Creante | 642.605 |
| Casa si conturi la banci | 830.685 |
| DATORII | 10.577.555 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.583.009 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 10.136.295 |
| VENITURI TOTALE | 12.742.979 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.582.833 |
| Profitul brut | 160.146 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 111.943 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 107 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.559.046 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.408.535 |
| Stocuri | 9.412.088 |
| Creante | 1.705.680 |
| Casa si conturi la banci | 290.767 |
| DATORII | 8.735.659 |
| VENITURI IN AVANS | 4 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.231.918 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 9.621.084 |
| VENITURI TOTALE | 10.595.528 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.371.559 |
| Profitul brut | 223.969 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 81.338 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.585.467 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.325.268 |
| Stocuri | 7.991.361 |
| Creante | 2.184.990 |
| Casa si conturi la banci | 148.917 |
| DATORII | 7.193.783 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.716.952 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 14.543.749 |
| VENITURI TOTALE | 14.494.568 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.334.609 |
| Profitul brut | 159.959 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 56.888 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 119 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.940.277 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.246.680 |
| Stocuri | 8.458.997 |
| Creante | 2.572.906 |
| Casa si conturi la banci | 214.777 |
| DATORII | 8.327.593 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.859.364 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 15.529.606 |
| VENITURI TOTALE | 16.457.351 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.322.254 |
| Profitul brut | 1.135.097 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 904.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 126 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.478.288 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.442.706 |
| Stocuri | 6.193.113 |
| Creante | 1.907.248 |
| Casa si conturi la banci | 342.345 |
| DATORII | 5.966.607 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.954.387 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 9.663.212 |
| VENITURI TOTALE | 11.273.085 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.794.363 |
| Profitul brut | 478.722 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 340.915 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 135 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.925.649 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.343.248 |
| Stocuri | 4.514.988 |
| Creante | 1.492.595 |
| Casa si conturi la banci | 335.665 |
| DATORII | 4.655.425 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.613.472 |
| Capital subscris varsat | 2.502.210 |
| Cifra de afaceri neta | 7.593.211 |
| VENITURI TOTALE | 9.261.916 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.058.666 |
| Profitul brut | 203.250 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 130.949 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 132 |