MCA MEDIA SERVICES SRL – CUI 31211547
Pe scurt
MCA MEDIA SERVICES SRL are CUI 31211547, număr de înregistrare J01/84/2013 și sediul în Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 6203 – Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 165.135 lei, un profit net de 1.670 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MCA MEDIA SERVICES SRL |
| CUI | 31211547 |
| Nr. Reg. Com. | J01/84/2013 |
| EUID | ROONRC.J1/84/2013 |
| CAEN | 6203 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-02-11 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ARGHIUȘ CRISTIAN ȘTEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 165 135 | 1 670 | 80 498 | 70 014 | 53 063 | 42 579 | 1 |
| 2024 | 185 759 | -21 039 | 85 294 | 97 114 | 29 089 | 40 909 | 1 |
| 2023 | 176 703 | 2 199 | 111 558 | 124 215 | 49 291 | 61 948 | 1 |
| 2022 | 272 475 | 34 546 | 16 102 | 0 | 86 721 | 70 619 | 1 |
| 2021 | 263 159 | 38 422 | 11 351 | 999 | 130 633 | 120 281 | 3 |
| 2020 | 539 808 | 119 597 | 28 295 | 944 | 193 418 | 166 067 | 2 |
| 2019 | 309 139 | 122 831 | 16 788 | 922 | 167 596 | 151 730 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises165 135 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MCA MEDIA SERVICES SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6203 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Descriere Activitate | Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Alba , domeniul 6203: Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 142 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TOLUNA ROMANIA SRL – locul 138, 55,17 mil. lei, Timiş
- M.T.D.TECHNOLOGY S.R.L. – locul 138, 11,06 mil. lei, Vâlcea
- SPARK SOFT SRL – locul 138, 2,92 mil. lei, Bucureşti
- NEMESIS MEDIA SRL – locul 138, 2,70 mil. lei, Constanţa
- EVOCOM IT CONSULTING SRL – locul 138, 905.542 lei, Bucureşti
- FIRENET S.R.L. – locul 138, 608.500 lei, Bucureşti
- GMS TECH IMPROVEMENT SRL – locul 138, 186.500 lei, Constanţa
- LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRL – locul 139, 54,83 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MCA MEDIA SERVICES SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MCA MEDIA SERVICES SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MCA MEDIA SERVICES SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 97.114 |
| Active circulante | 29.089 |
| Creante | 13.878 |
| Disponibilitati | 15.211 |
| Datorii | 85.294 |
| Capitaluri proprii | 40.909 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 185.759 |
| Venituri totale | 185.771 |
| Cheltuieli totale | 206.810 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.039 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 21.039 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 124.215 |
| Active circulante | 49.291 |
| Stocuri | 7.842 |
| Creante | 4.426 |
| Disponibilitati | 37.023 |
| Datorii | 111.558 |
| Capitaluri proprii | 61.948 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 176.703 |
| Venituri totale | 176.731 |
| Cheltuieli totale | 172.799 |
| Profit brut | 3.932 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 86.721 |
| Creante | 20.562 |
| Disponibilitati | 66.159 |
| Datorii | 16.102 |
| Capitaluri proprii | 70.619 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 272.475 |
| Venituri totale | 272.524 |
| Cheltuieli totale | 235.307 |
| Profit brut | 37.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 34.546 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 999 |
| Active circulante | 130.633 |
| Creante | 10.947 |
| Disponibilitati | 119.686 |
| Datorii | 11.351 |
| Capitaluri proprii | 120.281 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 263.159 |
| Venituri totale | 263.251 |
| Cheltuieli totale | 222.513 |
| Profit brut | 40.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 38.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 944 |
| Active circulante | 193.418 |
| Stocuri | 3.684 |
| Creante | 2.065 |
| Disponibilitati | 187.669 |
| Datorii | 28.295 |
| Capitaluri proprii | 166.067 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 539.808 |
| Venituri totale | 540.997 |
| Cheltuieli totale | 416.412 |
| Profit brut | 124.585 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 119.597 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 922 |
| Active circulante | 167.596 |
| Creante | 19.953 |
| Disponibilitati | 147.643 |
| Datorii | 16.788 |
| Capitaluri proprii | 151.730 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 309.139 |
| Venituri totale | 309.225 |
| Cheltuieli totale | 183.302 |
| Profit brut | 125.923 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 122.831 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 229.092 |
| Stocuri | 296 |
| Creante | 12.376 |
| Disponibilitati | 216.420 |
| Datorii | 47.565 |
| Capitaluri proprii | 181.527 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 465.527 |
| Venituri totale | 465.538 |
| Cheltuieli totale | 305.955 |
| Profit brut | 159.583 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 154.926 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 81.950 |
| Stocuri | 2.687 |
| Creante | 2.148 |
| Disponibilitati | 77.115 |
| Datorii | 34.296 |
| Capitaluri proprii | 47.654 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 176.876 |
| Venituri totale | 176.882 |
| Cheltuieli totale | 142.364 |
| Profit brut | 34.518 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 32.748 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 3.333 |
| Active circulante | 35.743 |
| Creante | 146 |
| Disponibilitati | 35.597 |
| Datorii | 4.170 |
| Capitaluri proprii | 34.906 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 50.664 |
| Venituri totale | 50.666 |
| Cheltuieli totale | 48.466 |
| Profit brut | 2.200 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.186 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |