MAXIGEL SRL
| Denumire | MAXIGEL SRL |
| CUI | 6219272 |
| Nr. Reg. Com. | J29/2278/1994 |
| EUID | ROONRC.J1994002278297 |
| CAEN | 2825 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-09-16 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FLORESCU GABRIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 51 331 884 | 111 357 | 34 660 770 | 9 765 005 | 31 026 964 | 6 246 198 | 103 |
| 2024 | 68 802 949 | 319 164 | 39 780 238 | 11 436 417 | 34 657 759 | 6 454 005 | 122 |
| 2023 | 74 110 587 | 7 690 385 | 37 765 987 | 15 001 298 | 36 511 448 | 13 825 226 | 121 |
| 2022 | 66 268 384 | 7 295 425 | 34 191 879 | 15 384 886 | 32 190 841 | 13 430 268 | 113 |
| 2021 | 66 804 544 | 8 561 674 | 34 500 866 | 16 000 780 | 33 142 331 | 14 696 517 | 104 |
| 2020 | 55 677 407 | 6 580 072 | 30 572 917 | 14 054 151 | 29 203 296 | 12 714 915 | 99 |
| 2019 | 73 406 663 | 8 611 753 | 34 293 547 | 12 528 333 | 36 140 503 | 14 278 850 | 127 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises51 331 884 lei
-25%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MAXIGEL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2825 Rev. 2 (echivalent: 2825 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic |
| Descriere Activitate | Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 2825: Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MAXIGEL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MAXIGEL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MAXIGEL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.436.417 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.657.759 |
| Stocuri | 21.436.269 |
| Creante | 3.814.959 |
| Casa si conturi la banci | 9.406.531 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 140.067 |
| DATORII | 39.780.238 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.454.005 |
| Cifra de afaceri neta | 68.802.949 |
| VENITURI TOTALE | 71.437.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 70.806.395 |
| Profitul brut | 630.839 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 319.164 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.001.298 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.511.448 |
| Stocuri | 20.595.247 |
| Creante | 5.641.679 |
| Casa si conturi la banci | 10.274.522 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 86.407 |
| DATORII | 37.765.987 |
| VENITURI IN AVANS | 7.940 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.825.226 |
| Cifra de afaceri neta | 74.110.587 |
| VENITURI TOTALE | 75.247.106 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.265.668 |
| Profitul brut | 8.981.438 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.690.385 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 121 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.384.886 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.190.841 |
| Stocuri | 19.816.219 |
| Creante | 3.814.837 |
| Casa si conturi la banci | 8.559.785 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 86.346 |
| DATORII | 34.191.879 |
| VENITURI IN AVANS | 32.315 |
| PROVIZIOANE | 7.611 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.430.268 |
| Cifra de afaceri neta | 66.268.384 |
| VENITURI TOTALE | 67.384.980 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.934.362 |
| Profitul brut | 8.450.618 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.295.425 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 113 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.000.780 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.142.331 |
| Stocuri | 21.895.502 |
| Creante | 4.331.522 |
| Casa si conturi la banci | 6.915.307 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 110.962 |
| DATORII | 34.500.866 |
| VENITURI IN AVANS | 56.690 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.696.517 |
| Cifra de afaceri neta | 66.804.544 |
| VENITURI TOTALE | 67.933.165 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.083.918 |
| Profitul brut | 9.849.247 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.561.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.054.151 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.203.296 |
| Stocuri | 17.198.845 |
| Creante | 2.374.807 |
| Casa si conturi la banci | 9.629.644 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 111.450 |
| DATORII | 30.572.917 |
| VENITURI IN AVANS | 81.065 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.714.915 |
| Cifra de afaceri neta | 55.677.407 |
| VENITURI TOTALE | 57.073.535 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.433.860 |
| Profitul brut | 7.639.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.580.072 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 99 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.528.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.140.503 |
| Stocuri | 23.202.375 |
| Creante | 3.670.989 |
| Casa si conturi la banci | 9.267.139 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.273 |
| DATORII | 34.293.547 |
| VENITURI IN AVANS | 179.712 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.278.850 |
| Capital subscris varsat | 190.070 |
| Cifra de afaceri neta | 73.406.663 |
| VENITURI TOTALE | 73.808.944 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.869.754 |
| Profitul brut | 9.939.190 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.611.753 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.339.467 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.681.565 |
| Stocuri | 20.642.320 |
| Creante | 7.095.519 |
| Casa si conturi la banci | 3.943.726 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 55.482 |
| DATORII | 30.371.821 |
| VENITURI IN AVANS | 4.314.015 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.390.678 |
| Capital subscris varsat | 190.070 |
| Cifra de afaceri neta | 68.422.861 |
| VENITURI TOTALE | 69.603.314 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.339.056 |
| Profitul brut | 6.264.258 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.467.089 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 156 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.456.120 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.514.026 |
| Stocuri | 14.707.502 |
| Creante | 4.757.724 |
| Casa si conturi la banci | 7.048.800 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.766 |
| DATORII | 27.530.138 |
| VENITURI IN AVANS | 358.481 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.136.293 |
| Capital subscris varsat | 190.070 |
| Cifra de afaceri neta | 52.330.284 |
| VENITURI TOTALE | 53.302.850 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.448.986 |
| Profitul brut | 7.853.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.707.097 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.439.453 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.168.592 |
| Stocuri | 14.427.773 |
| Creante | 3.352.180 |
| Casa si conturi la banci | 3.388.639 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 136.921 |
| DATORII | 24.547.502 |
| VENITURI IN AVANS | 520.820 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.676.644 |
| Capital subscris varsat | 190.070 |
| Cifra de afaceri neta | 55.177.409 |
| VENITURI TOTALE | 56.256.365 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.794.325 |
| Profitul brut | 5.462.040 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.619.788 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 142 |