MATEASS CONS PROIECT S.R.L. – CUI 30241736
Pe scurt
MATEASS CONS PROIECT S.R.L. are CUI 30241736, număr de înregistrare J2021012131401 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.123.189 lei, un profit net de 2.920.803 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MATEASS CONS PROIECT S.R.L. |
| CUI | 30241736 |
| Nr. Reg. Com. | J2021012131401 |
| EUID | ROONRC.J40/12131/2021 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2021-07-14 (5 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NĂSTASE SILVIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 123 189 | 2 920 803 | 6 456 263 | — | — | — | 3 |
| 2024 | 4 529 243 | -202 158 | 4 824 459 | 557 361 | 9 560 968 | 5 134 719 | 4 |
| 2023 | 3 616 567 | 121 343 | 4 795 965 | 862 850 | 9 531 929 | 5 336 876 | 11 |
| 2022 | 4 780 306 | 3 009 588 | 5 175 245 | 1 114 382 | 9 838 204 | 5 412 009 | 9 |
| 2021 | 2 700 000 | 1 587 643 | 2 611 739 | 680 134 | 7 568 031 | 5 158 212 | 9 |
| 2020 | 4 247 138 | 2 114 634 | 3 149 349 | 637 102 | 6 660 469 | 3 570 568 | 11 |
| 2019 | 1 615 045 | 1 385 510 | 892 897 | 736 333 | 2 289 384 | 1 455 935 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 123 189 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MATEASS CONS PROIECT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Teleorman , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 149 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ILGAZ CONSTRUCTION S.R.L. – locul 145, 43,93 mil. lei, Ilfov
- ECOAGROVITA SRL – locul 145, 5,31 mil. lei, Ilfov
- INTELITECH SRL – locul 145, 1,90 mil. lei, Botoşani
- OCEANIC SRL – locul 145, 573.073 lei, Botoşani
- MICATIS PROD SRL – locul 146, 43,18 mil. lei, Brăila
- GENERAL BIOTECH SRL – locul 146, 5,26 mil. lei, Bucureşti
- SMART INTERCONECT SRL – locul 146, 1,86 mil. lei, Argeş
- NUTRIBON S.R.L. – locul 146, 529.871 lei, Alba
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MATEASS CONS PROIECT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MATEASS CONS PROIECT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MATEASS CONS PROIECT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 557.361 |
| Active circulante | 9.560.968 |
| Stocuri | 75.786 |
| Creante | 9.249.232 |
| Disponibilitati | 235.950 |
| Cheltuieli in avans | 21.578 |
| Datorii | 4.824.459 |
| Venituri in avans | 180.729 |
| Capitaluri proprii | 5.134.719 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.529.243 |
| Venituri totale | 4.629.042 |
| Cheltuieli totale | 4.831.200 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 202.158 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 202.158 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 862.850 |
| Active circulante | 9.531.929 |
| Stocuri | 394.455 |
| Creante | 9.121.244 |
| Disponibilitati | 16.230 |
| Cheltuieli in avans | 18.023 |
| Datorii | 4.795.965 |
| Venituri in avans | 279.961 |
| Capitaluri proprii | 5.336.876 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.616.567 |
| Venituri totale | 3.716.022 |
| Cheltuieli totale | 3.346.956 |
| Profit brut | 369.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 121.343 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 1.114.382 |
| Active circulante | 9.838.204 |
| Stocuri | 196.476 |
| Creante | 9.387.655 |
| Disponibilitati | 254.073 |
| Cheltuieli in avans | 13.860 |
| Datorii | 5.175.245 |
| Venituri in avans | 379.192 |
| Capitaluri proprii | 5.412.009 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.780.306 |
| Venituri totale | 4.879.537 |
| Cheltuieli totale | 1.824.529 |
| Profit brut | 3.055.008 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.009.588 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 680.134 |
| Active circulante | 7.568.031 |
| Stocuri | 196.476 |
| Creante | 7.277.916 |
| Disponibilitati | 93.639 |
| Cheltuieli in avans | 209 |
| Datorii | 2.611.739 |
| Venituri in avans | 478.423 |
| Capitaluri proprii | 5.158.212 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.700.000 |
| Venituri totale | 2.799.231 |
| Cheltuieli totale | 1.187.828 |
| Profit brut | 1.611.403 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.587.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 637.102 |
| Active circulante | 6.660.469 |
| Stocuri | 196.476 |
| Creante | 6.364.852 |
| Disponibilitati | 99.141 |
| Datorii | 3.149.349 |
| Venituri in avans | 577.654 |
| Capitaluri proprii | 3.570.568 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.247.138 |
| Venituri totale | 4.346.619 |
| Cheltuieli totale | 2.191.982 |
| Profit brut | 2.154.637 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.114.634 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 736.333 |
| Active circulante | 2.289.384 |
| Stocuri | 196.476 |
| Creante | 2.085.612 |
| Disponibilitati | 7.296 |
| Datorii | 892.897 |
| Venituri in avans | 676.885 |
| Capitaluri proprii | 1.455.935 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.615.045 |
| Venituri totale | 1.688.054 |
| Cheltuieli totale | 288.997 |
| Profit brut | 1.399.057 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.385.510 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active circulante | 552.494 |
| Stocuri | 181.352 |
| Creante | 350.955 |
| Disponibilitati | 20.187 |
| Datorii | 482.069 |
| Capitaluri proprii | 70.425 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 20.000 |
| Venituri totale | 138.696 |
| Cheltuieli totale | 131.878 |
| Profit brut | 6.818 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.618 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active circulante | 150.561 |
| Stocuri | 62.656 |
| Creante | 70.756 |
| Disponibilitati | 17.149 |
| Datorii | 86.754 |
| Capitaluri proprii | 63.807 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 76.000 |
| Venituri totale | 138.656 |
| Cheltuieli totale | 119.524 |
| Profit brut | 19.132 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active circulante | 80.465 |
| Creante | 40.000 |
| Disponibilitati | 40.465 |
| Datorii | 35.030 |
| Capitaluri proprii | 45.435 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 120.000 |
| Venituri totale | 120.000 |
| Cheltuieli totale | 62.145 |
| Profit brut | 57.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 56.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |